Obrázek Obrázek

Cestování a dovolená

Cestování rozšiřuje obzory a poskytuje potřebný odpočinek. Ten si zaslouží každý. Ať už vás láká pasivní dovolená u moře nebo aktivní cestování po přírodních a městských památkách, pomůžeme vám najít tu nejlepší cenu. Vyberte si z naší nabídky, ušetřete peníze a splňte si své sny.

Nechte se odměnit za každý nákup

Slevové kupóny, letáky nebo jiné akce

Cestování rozšiřuje obzory a poskytuje potřebný odpočinek. Ten si zaslouží každý. Ať už vás láká pasivní dovolená u moře nebo aktivní cestování po přírodních a městských památkách, pomůžeme vám najít tu nejlepší cenu. Vyberte si z naší nabídky, ušetřete peníze a splňte si své sny.

Budete-li cestovat, bude vám líp!

Dovolenou si téměř každý spojí především s odpočinkem. Rozhodně se však nejedná o jediný pádný důvod, proč je cestování pro člověka tak prospěšné. Je jedno, jestli se chystáte na dovolenou s dětmi nebo úplně sami. Účinek to na vás bude mít velký a navíc trvalý.

 • Nezapomenutelné zážitky - ať už cestujete sami nebo s rodinou, každá cesta vám poskytne nenahraditelné zkušenosti.
 • Cizí jazyky - oprášit své jazykové schopnosti přijde vždy vhod.
 • Vytržení ze stereotypu - říká se “změna je život” a přesně tak to je. Každý potřebuje občas utéct z každodenní rutiny.
 • Poznávání - setkáte se s novými lidmi, jinou kulturou a velmi často lépe poznáte i sami sebe.
 • Cestování učí - poznávání nových míst vede k tomu, abyste si užívali život a vážili si i drobností, které považujete za samozřejmost.
 • Samostatnost - jak se nejlépe naučit zodpovědnosti? Vycestováním! Cizí země vás často donutí řešit nějaké problémy, což v závěru posiluje i sebevědomí.
 • Vědomosti - o místních památkách, lidech, kultuře. Svět je plný historie a zajímavostí.
 • Čas jen pro sebe - ten souvisí s již zmíněným odpočinkem. Žádná práce, žádné starosti, jen vy a vaši nejbližší. Nezní to báječně?

Máte pocit, že dovolená je přesně to, co potřebujete? Na co vše je dobré se před odjezdem připravit? A jak na cestování ušetřit? Dovolená last minute je jen jedna z možností. Jaké jsou ty další? Vše důležité pro vaši dokonalou dovolenou se dozvíte níže.

TIP: Chcete letos k moři za co nejméně peněz? Pro vás je tu dovolená v Bulharsku!

Dovolená bez starostí - na co vše je třeba se připravit?

Dovolená pochází ze slova “dovolit”. Takže prvním pravidlem je naplánovat takový druh cestování, který si můžete dovolit. A tím se nemyslí jen finanční hodnota. Důležitý je i zdravotní stav všech účastníků. Co vše je dále třeba vyřídit před odjezdem za vysněným odpočinkem?

 • Cestovní doklady - cestujete-li po zemích EU, postačí vám pouze občanský průkaz. Do dalších zemí je třeba mít platný cestovní pas. Před odjezdem si zavčasu zkontrolujte platnost, většina zemí vyžaduje platnost do konce minimálně 6 měsíců.
 • Očkování - do některých zemí je třeba podstoupit povinné očkování.
 • Víza - před tím, než vůbec zarezervujete nějakou dovolenou, si zkontrolujte nutnost víz.
 • Peníze - před cestou si vyměňte alespoň část hodnoty na místní měnu, nebo Eura či Dolary.
 •  Mapy a průvodce - pokud neradi necháváte věci na poslední chvíli, sežeňte si tyto pomocníky před odjezdem.
 • Lékárnička - ta se vám bude hodit i v případě cestování po ČR. V potaz vezměte počet osob, délku pobytu a dostupnost léků v dané zemi.
 • Pojištění - cestovní pojištění rozhodně nepodceňujte, nikdy nevíte, co se může stát.
 • Cestovní pojištění - základ pro každou dovolenou

Někdo si pod dokonalým odpočinkem představujete dovolenou u moře, jiný si zase nejlépe vyčistí hlavu na horách a někomu bohatě stačí cestování po krásách České republiky. Od typu zájezdu se liší i typ pojištění.

K cestovnímu pojištění na hory je dobré mít sjednané pojištění s rozšířeným krytím, obzvlášť pokud jedete do zahraničí a budete se věnovat sportům. Jiné pojištění si pak sjednáte, když jedete k moři. Zde záleží, do jaké země jedete a co tam budete dělat. A nezapomeňte ani na cestovní pojištění po ČR. I zde se vyplatí mít jistotu.

Abyste si sjednali cestovní pojištění na míru, využijte náš srovnávač cestovního pojištění.

Levné cestování aneb dokonalá dovolená výhodně

Rozlišujeme dva základní typy dovolených. Vyrazit lze na vlastní pěst, kdy je třeba si ubytování a cestu vyřešit zcela sám. Druhou možností jsou zájezdy od cestovních kancelářích, kdy jedním klikem máte vyřešenou dovolenou pro celou rodinu včetně cestovního pojištění. Který typ vyhovuje vám? A jak si vše zařídit co nejvýhodněji?

Cestování bez cestovky a levně

Ať už jste se rozhodli naplánovat dovolenou do dalekého světa, nebo jen po blízkých krásách naší rodné zemi, rozhodně oceníte každou možnost, jak ušetřit. Využít můžete oblíbený cashback, sledovat různé slevy a také vše správně načasovat.

Cestu do cílové destinace můžete vyřešit vlastním osobním autem, autobusem, letecky nebo vlakem. Letenky nebo lístky na vlak se vyplatí koupit s velkým předstihem. Na výhodnou cenu můžete narazit i pár dní před odjezdem. Čekat se ale moc nevyplatí, místa bývají vyprodaná.

U ubytování platí velmi podobná pravidla. Čím dřív, tím větší výběr a slušné ceny. Na levné ubytování narazíte i těsně před termínem plánovaného odjezdu, ale ne vždy se jedná o slušné pokoje. Nejvýhodnější ubytování mizí rychle.

Při nákupu dovolené nezapomeňte využít výhodný cashback.

 • • Levné letenky seženete například u společnosti Kiwi.com, která vás vezme po celém světě. Air Malta se zase specializuje na srdce středozemního moře. Další oblíbenou leteckou společností je třeba Lufthansa.
 • • Autobusy jsou tu především pro ty, co nemají rádi cestování letadlem. FlixBus.cz vás na vysněnou dovolenou zaveze po pevnině.
 • • Výhodné ubytování najdete zaručené na portále Booking.com. Ať už se chystáte cestovat kamkoliv a v jakékoliv cenové relaci, zde si vyberete. Podobné služby nabízí i Agoda. A hodláte-li zůstat v rodném kraji a rádi byste si pronajali s rodinou či přáteli chatku, zaujme vás nabídka Chata.cz.

Tip.: Cestujete mimo země EU? Pro pohodlnější objevování krás dané země je dobré si zařídit kvalitní roaming nebo místní SIM kartu. Jak se vyhnout roamingové pasti se dozvíte v tomto článku.

Dovolená s cestovní kanceláří - pohodlně a bez starostí

Tento typ cestování s sebou přináší jednu velkou výhodu - pohodlí. Cestovní kancelář za vás vyřeší vše, většinou i cestovní pojištění a taxy. Na vás pak jen bude dostavit se včas na určené místo a nechat se pohodlně odvést do svého hotelu.

V tomto případě se nabízí oblíbená dovolená u moře. Velmi populární destinací je například Egypt, Turecko, Tunis, Bulharsko, Španělsko nebo Řecko. V těchto zemích vládne příjemné podnebí a potěší i ty, kteří si nepotrpí na celodenní ležení na pláži. Ve všech zemích se dá narazit na různé pozoruhodnosti a památky. Cestovní kanceláře poskytují informativní brožury včetně nabídky výletů, které si lze připlatit. Pokud chcete volit levnější variantu, nabízí se třeba dovolená v Itálii nebo Chorvatsku.

Rozhodnete-li se využít služeb cestovních kanceláří a chcete ušetřit i tisíce, je nejvýhodnější si počkat na last minute. Dovolená last minute nabízí stejné podmínky jako byste si zájezd koupili s předstihem. Zásadním rozdílem je však cena, která může být i o půlku nižší. Inspirovat se můžete například u ověřené cestovní kanceláře FiroTour.cz, kde můžete uplatnit i oblíbený cashback.

Mezi další cestovky, které vrací část hodnoty ze zakoupené dovolené zpět patří například České kormidlo nebo Expedia.

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

Právě teď k novému účtu navíc 300 Kč Ke každé odměně za nákup získáte další bonusovou ve stejné výši. Celkem na bonusových odměnách můžete získat až 300 Kč. za vaše nákupy.

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
Máte již účet? Přihlaste se