O obchodu Airbnb

Ať už se chystáte do Londýna, New Yorku nebo Tokia – Airbnb je s vámi. Ubytujte se u místního hostitele a užijte si pobyt naplno. Pro rezervaci si zvolíte místo, délku pobytu a rázem můžete vybírat z tisíců nabídek, které si snadno seřadíte podle ceny, hodnocení a dalších kritérií. Airbnb vám pomůže vyhledat nejen domov, ale také zážitek nebo restauraci.

Airbnb – poznejte destinaci jako místní

Máte z ubytování u místních strach? S Airbnb se bát nemusíte. Ke každému ubytování máte podrobný popis, ve kterém se dozvíte, co všechno v daném ubytování naleznete. Vlastní popis má na Airbnb každý hostitel a pro kontrolu máte k dispozici i hodnocení a komentáře ostatních uživatelů, kteří už na daném místě dříve přebývali. Díky tomu cestujete na jistotu.

3 typy rezervací na Airbnb – v čem se liší?

Na Airbnb najdete ubytování různých kategorií přizpůsobené pro každý budget. Je tedy jen na vás, kolik chcete do bydlení na dovolené vrazit peněz. Z jakých variant můžete vybírat?

 • Společný pokoj – pronajímáte si postel v pokoji, ve kterém s vámi spí další hosté či sám majitel. Jedná se o alternativu hostelu.
 • Soukromý pokoj – v tomto případě máte k dispozici vlastní pokoj, v bytě jsou další obydlené místnosti. Tato varianta je alternativou ke klasickému hotelu.
 • Celý byt či dům – majitel pronajímá celou nemovitost jedinému člověku.

Airbnb Praha

Kdo by nechtěl poznat krásy Prahy z blízka. Kromě nabídek ubytování, kterých najdete v Praze spoustu, můžete vybírat i z hromady zážitků s vařením, s pivem českého typu, fotografické zážitky, návštěvy barů, zážitky s prohlídkami a ochutnávkami nebo i lekce umění.

Airbnb je však v Praze dlouhodobě kritizováno ze strany finanční správy, protože někteří hostitelé ze získaného výdělku neodvádějí daně a ubytovací poplatky, ač by měli. I tak je ale v hlavním městě stále přes 6 000 aktivních nabídek pronájmu.

Airbnb sleva - kde ji najít?

Ještě jste Airbnb nevyzkoušeli? Registrujte se ještě dnes přes doporučovací odkaz a zdarma získejte kredit 725 Kč na první rezervaci! Už jste registrováni? I tak můžete získat slevu. Pozvěte na Airbnb své známé a za každou osobu, která dokončí pobyt nebo absolvuje zážitek, dostanete kredit až 563 Kč.

Slevu můžete využít také v případě, že plánujete delší pobyt na jednom místě. Někteří pronajímatelé totiž poskytují týdenní či měsíční slevy. Týdenní sleva se vztahuje na pobyty v délce 7 – 27 nocí a měsíční na pobyty delší než 28 nocí. Zda tento typ slevy hostitel nabízí, poznáte přímo z kalkulace ceny, která může být snížena i o desítky procent.

Setkat se můžete ještě se slevou u nových dosud nehodnocených nabídek. Pronajímatelé se snaží získat prvotní hodnocení, díky kterému budou působit důvěryhodněji, a proto poskytují časově omezenou slevu na první rezervace.

Jak na rezervaci na Airbnb?

Prvním krokem k rezervaci ubytování je registrace na serveru Airbnb.cz a následné vyplnění profilu včetně zadání údajů o platební kartě, z níž se budou úhrady za rezervace strhávat. Vyplnění osobního profilu nepodceňujte, hostitelé si totiž nocležníky vybírají a pokud nebudete působit dostatečně důvěryhodně, může se stát, že vaši rezervaci odmítnou.

Poté zadejte destinaci, kterou máte v plánu navštívit, můžete také využít filtry ke zúžení počtu nabídek. Doporučujeme vyzkoušet filtrování dle ceny, přesného data, počtu osob a vybavení. I v dnešní době totiž narazíte na nabídky bez WiFi, ačkoliv ji většina z nás považuje za samozřejmost. U delších pobytů by vás pak mohlo zajímat, zda je na ubytování sporák či pračka. Skvělou vychytávkou je také možnost vyhledávání podle mapy.

Prošli jste nabídky ubytování ve vaší dovolenkové destinaci a vybrali si favorita? Pak přišel čas na samotnou rezervaci. Ta se může odvíjet dvojím způsobem:

 • Okamžitá rezervace – pokud u nabídky vidíte tuto kouzelnou formulku, stačí na ní kliknout a ubytování můžete hned rezervovat. Po odsouhlasení podmínek se automaticky strhne platba a rezervace je vaše.
 • Žádost o rezervaci – tuhle možnost uvidíte u většiny nabídek a znamená to, že vaši rezervaci musí hostitel nejdříve schválit. Spolu s rezervací mu tedy napište osobní zprávu, ve které se krátce představíte a vysvětlíte, proč vás zaujalo právě toto bydlení. Hostitel má 24 hodin na to, aby na žádost zareagoval. Pokud ji schválí, dojde následně ke stržení platby.

Storno rezervace na Airbnb

Protože se ubytování na Airbnb hradí hned po rezervaci, měli byste pozornost věnovat také storno podmínkám. Ty jsou na Airbnb trojího druhu – Flexibilní, Mírné a Přísné podle toho, zda vám bude část peněz vrácena či nikoliv. Typ storna volí pronajímatel, vysvětlivky najdete vždy u konkrétní nabídky.

Rezervaci máte hotovou a už se vidíte, jak lenošíte na pláži? Ještě vás může potkat jedna nepříjemnost – zrušit rezervaci totiž může i sám hostitel. Peníze v takovém případě samozřejmě dostanete zpět v plné výši, mnohdy spolu s kreditem navíc na náhradní ubytování, nicméně i tak vám to může dovolenou podstatně ztížit. Pronajímatelé jsou za časté rušení rezervací penalizováni, proto se jedná spíše o výjimečnou situaci, ale je dobré s takovou možností raději již dopředu počítat.

S Airbnb za zážitky

Airbnb Zážitky jsou aktivity, které navrhují a vedou inspirativní lidé, jež v destinaci trvale žijí. Nejde tedy jen o typické exkurze nebo lekce, protože hosté dostanou příležitost seznámit se s jedinečným světem místních hostitelů. Je to příležitost, jak může kdokoliv sdílet své koníčky, schopnosti nebo odbornost, aniž by potřeboval pokoj navíc.

Hostitelé jsou šéfkuchaři, umělci a další zkušení usedlíci, kteří umožňují hostům přístup k aktivitám a místům, která by jinak sami nenašli. Díky nim se hosté cítí vítaní a snáze se mezi sebou seznámí. Hostěte zážitky na Airbnb v domovském městě i vy a vydělávejte peníze vedením lidí při aktivitách, které milujete.

Jak začít hostovat zážitky?

 1. Projděte standardy Airbnb a zjistěte, zda je váš zážitek pro Airbnb vhodný.
 2. Inspirujte hosty k vyzkoušení zážitku zvýrazněním vašich odborných znalostí a zkušeností.
 3. Odešlete k ohodnocení Airbnb. Pokud váš zážitek splní všechny standardy kvality, můžete začít hostit.

Abyste se mohli stát hostitelem zážitku, nemusíte hosty ubytovat přes noc doma ani jinde. Hosty můžete hostit, jak často chcete, termíny měnit a upravovat. Některé zážitky však mohou vyžadovat živnostenské oprávnění v závislosti na prováděné činnosti.

Historie Airbnb

Myšlenka Airbnb se zrodila v roce 2008, když Američané Joe Gebbia a Brian Chesky neměli z čeho zaplatit vlastní nájem. Tou dobou se v San Franciscu konala vyhlášená konference a hotely byly beznadějně zaplněné, proto přišli s nápadem nabídnout účastníkům možnost přespání na nafukovací matraci u sebe v bytě.

Ukázalo se, že projekt nazvaný Air Bed and Breakfast má velký potenciál. Původní koncept přespání na matraci však nebyl lákavý pro investory, proto došlo v roce 2009 k jeho změně, zkrácení názvu na Airbnb a následnému zavedení provizí.

V následujících letech se společnosti podařilo získat investice v hodnotě stamilionů dolarů a Airbnb vyrostlo v jeden z nejúspěšnějších startupů. V současné době nabízí různorodé možnosti ubytování po celém světě a nabídka se rozrostla také o zážitky a doporučené restaurace.

 • U tohto partnera môžete nakúpiť aj na Slovensku, vyskúšajte eshop Airbnb.
 • Sklep Airbnb ma swój oddział w Polsce, gdzie możesz również kupować razem z Tipli.

Airbnb slevové kódy, které jste zmeškali

Slevový kupon až 1000 Kč za registraci

11.08.2021

Sleva 725 Kč na první ubytování přes Airbnb

31.12.2019

Obchody, kde vás odměníme

O Airbnb

Sdílené služby vládnou světu. Koho by ještě před pár lety napadlo ubytovat se na dovolené u cizího člověka doma? Dnes je sdílené ubytování přes portál Airbnb fenomén. Možnost zažít na vlastní kůži atmosféru vysněné destinace, kontakt s místními, domácí atmosféra a skvělé ceny posouvají vaši dovolenou do úplně jiné dimenze.

Airbnb v jiných zemích

Přesměrování proběhlo úspěšně.

Připsání odměny na váš účet

Po provedení nákupu odměnu připíšeme do 48 hodin.

 • Přesměrování do obchodu

  Přesměrování už máte úspěšně za sebou.

 • Nákup v obchodu

  Proveďte nákup vámi vybraného produktu.

 • Připsání odměny na váš účet

  Jakmile provedete objednávku, odměnu vám připíšeme do 48 hodin na váš účet na Tipli.

Pozor! Můžete přijít o exkluzivní kupóny a slevy pro obchod Airbnb.

Stačí se zaregistrovat a o žádné kupóny již nikdy nepřijdete.

Právě teď k novému účtu navíc 300 Kč Ke každé odměně za nákup získáte další bonusovou ve stejné výši. Celkem na bonusových odměnách můžete získat až 300 Kč. za vaše nákupy.

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
Máte již účet? Přihlaste se