Povinné ručení

Jak název napovídá, povinné ručení musí mít každý, kdo jezdí autem, motorkou, nebo jiným motorovým vozidlem. Jak z nepřeberného množství nabídek vybrat to pravé? Pravidla pojištění aut se navíc čas od času mění. S Tipli už se ale ve světě povinného ručení neztratíte. Poradíme, jak zvolit to správné a kde ho sjednat.

Povinné ručení

Co je to povinné ručení?

Pokud jste si zrovna pořídili nový vůz, automaticky se vás týká také povinné ručení. Nespleťte si ho však s havarijním pojištěním, které na rozdíl od povinného ručení není povinné.

S hrazením povinného ručení, neboli pojištění odpovědnosti, se setká každý, kdo vlastní či obsluhuje motorové vozidlo. Jak povinné ručení vlastně chápat? Přesněji řečeno znamená pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích.

Pokud tedy řidič někomu způsobí vozem škodu na majetku či zdraví, má povinnost tuto škodu nahradit. Náhrada škody však nejde z kapsy viníka, protože ji hradí pojišťovna, u které je povinné ručení sjednané. Dokladem pro povinné ručení je zelená karta, kterou dostane každý majitel vozu při uzavření smlouvy.

Vše pro motorové vozidlo

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému motorovému vozidlu registrovanému v České republice, týká se tedy i nákladních vozidel, motorek, skútrů a mopedů. Splátky povinného ručení bývají hrazeny měsíčně, čtvrtletně, půlročně i ročně.

Ten, kdo povinné ručení neplatí a zaviní nehodu, hrozí mu pokuta 5-40 tisíc korun. Česká kancelář pojistitelů po vás navíc bude vyžadovat zaplacení příspěvku do Garančního fondu. Výše částky příspěvku se odvíjí od typu vozidla a objemu motoru. U osobního auta se tento příspěvek pohybuje od 30 do 93 korun za den.

Cena za povinné ručení

Výběr povinného ručení bývá u řidičů často ovlivněn právě cenou. Škoda na majetku či zdraví bývá pojišťovnou proplácena jen do určité výše. Zde se setkáváme s termínem pojistný limit. Ze zákona je určen minimální limit 35 milionů korun pro škodu na majetku i zdraví, maximální limit je nově 250 milionů korun (dříve 100 milionů korun). Několik pojišťoven nabízí v základu vyšší pojistnou částku, než jaké je stanovené minimum. Tato částka dělá cca 50 milionů korun.

Vyšší limit povinného ručení se vám může vyplatit zejména v případě, že zaviníte nehodu mladému člověku, který si ponese celoživotní následky. V tomto případě by nižší pojistný limit nemusel stačit. Povinné ručení s vyšším limitem má navíc v balíčku i různá připojištění, například v podobě asistenční služby.

Aktuální průměrná cena povinného ručení se v Česku pohybuje kolem 2 764 Kč a loni meziročně klesla o 0,6 %. Cena povinného ručení je však ovlivněná několika parametry, kterým jednotlivé pojišťovny přikládají různou váhu. Některé kladou důraz na typ vozidla, či stáří nebo obsah motoru, jiné pojišťovny se zase zaměřují na majitele vozidla, konkrétně na místo jeho bydliště a věk. Podle těchto údajů se pojišťovny snaží odhadnout výši míry rizika. Pro příklad - ve větším městě s větším provozem je míra rizika nehody vyšší, než na vesnici, proto zde bude cena povinného ručení dražší. Za nejrizikovější skupinu jsou pojišťovnami považováni řidiči do 30 let.

pojišťovny

Další kritérium, které má na cenu povinného ručení vliv je doba pojištění během které nedošlo k zavinění dopravní nehody. Řidiči, kteří doposud žádnou nehodu nezavinili, mají u pojišťovny výhodu a za povinné ručení zaplatí méně, než řidiči, kteří už nějakou dopravní nehodu zavinili. Obvykle tento bonus dělá 5 %. Maximální bonus, který řidiči za dlouhodobou jízdu bez nehod mohou získat je 55-60 %. Pokud poté dojde k nehodě, pojišťovna vám bonus sníží. U jedné bouračky se snížení pohybuje na 15 % a pokud se vám bouračky nevyhýbají a způsobíte jich více, můžete klesnout až do záporných čísel. V tomto případě by se již jednalo o malus.

Povinné ručení online

V případě, že nemáte čas nebo chuť obcházet pojišťovny, nabízí se rychlé a pohodlné řešení v podobě sjednání povinného ručení online. Díky úspoře času a energie ho využívá čím dál více lidí.

Většina pojišťoven nabízí přehledné webové formuláře, které je snadné vyplnit. Některé pojišťovny navíc za sjednání pojištění přes internet nabízí výrazné slevy. Pokud ale teprve přemýšlíte, u koho chcete auto pojistit, nevěště hlavu. Stačí se poohlédnout po srovnávači či kalkulačce povinného ručení. Existuje několik online srovnávačů, pomocí kterých si vyberete to nejvýhodnější povinné ručení.

Některé firmy nabízí nejen srovnávač, ale vybrané pojištění u nich rovnou objednáte. Velmi vstřícný je portál pojisteni.cz. Díky tipli navíc ušetříte až 25 % z ceny objednávky.

povinné ručení online

Důvodů, proč zařídit povinné ručení online, je ale více. Nemusíte se bát dlouhých front a ztrácet tak spoustu času, online zvládnete vše za pár minut a navíc výhodněji. S řadou pojišťoven můžete totiž získat cashback, tedy vyplacení části ceny z objednávky zpět.

Získat tuhle výhodu je díky Tipli snadné. Jednoduše si projdete seznam pojišťoven, jedním tlačítkem se přesměrujete na webové stránky a pak už objednáváte, jak jste zvyklí.

Kdo v Česku nabízí povinné ručení?

Povinné ručení nabízí také banky a spořitelny.

Využijte cashback na povinné ručení

Sjednejte si pojištění online a my vám vrátíme peníze zpět. Ušetřit můžete až 25 %!

 • Česká pojišťovna - největší pojišťovna v Česku s bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Že se o vás skvěle postará, dokazují tři miliony spokojených zákazníků a řada prestižních ocenění.
 • Generali - jedna z předních pojišťoven v západní Evropě. O zákazníky se stará 76 tisíc odborníků ve více než 60 zemích světa.
 • ČSOB Pojišťovna - mezi svými zákazníky má nejen jednotlivce, ale i velké korporace. V tom, co dělají, jsou profíci, a řadí se na přední příčky v ČR.
 • Suri - už od roku 1999 nabízí tento portál bezkonkurenční ceny pojištění i dalších produktů. Ušetřit můžete až 70 % z původní ceny. Tým odborníků zajišťuje komplexní řešení rodinných financí.
 • Allianz pojišťovna - největší finanční ústav na světě – to už znamená pořádnou jistotu. A jistotu poskytuje více než 80 milionům zákazníků v desítkách zemí. V Česku je 3. největší pojišťovnou.
 • Wüstenrot - firma, která vám vyjde vstříc. Wüstenrot nabízí k povinnému ručení asistenční služby zdarma, takže na problémy na cestách nebudete sami. Wüstenrot v Česku působí od roku 1993.

Cashback nabízejí i další pojišťovny

Nevybrali jste si z těchto šesti? Nevadí! Peníze zpět můžete získat i od dalších společností. Podívejte se na celou nabídku pojišťoven, které nabízí cashback.

Chci vidět všechny cashback pojišťovny

Jak sjednat povinné ručení online?

Velmi snadno v pár krocích. Udělat to můžete doma u počítače, ale odvážní to zvládnou i na mobilu v pauze na oběd.

 1. Na stránkách pojišťovny nebo srovnávače nejprve vyplníte přehledný formulář. Bývá označeno, která políčka je nutné vyplnit a u některých najdete i nápovědu, co přesně se po vás chce za informaci.
 2. Pokud pracujete se srovnávačem, vyberete si pojištění, které se vám nejvíce zamlouvá. Možná také využijete nabídek poradce, který vystaví ještě další speciální nabídky.
 3. Vyplníte informace potřebné k vystavení smlouvy. Budou to osobní údaje jako jméno a adresa trvalého bydliště.
 4. Potom, co údaje odešlete, dostanete emailem dočasnou zelenou kartu. Ta je platná okamžitě a jakmile ji vytisknete, můžete s ní na silnici. Platí ale omezenou dobu.
 5. Pojišťovna vám pošle smlouvu, kterou nemusíte podepisovat, protože se jedná o zákonem umožněné sjednání online. V platnost vstupuje tím, že ji zaplatíte.
 6. Poštou dostanete řádnou zelenou kartu.
 7. Užíváte si auta, se kterým nyní smíte legálně na silnici, a plánujete, kam vyrazíte na dovolenou. :)

TIP: Nezapomeňte vypovědět případnou předchozí pojistku. Vypovězení je upraveno zákonem.

Povinné ručení online srovnávač

Srovnání povinného ručení a kalkulačka

Srovnáním cen povinného ručení lze ušetřit i několik tisíc korun. Na srovnávačích jsou totiž ceny pojištění nižší, než jaké najdete u jednotlivých pojišťoven. Čím to je? Srovnávače povinného ručení mají s pojišťovnami uzavřené smlouvy, díky kterým vám mohou s uzavřením pojistky pomoct a celý proces urychlit. Pro pojišťovny je to výhodné, protože jim to přivede zákazníka. A vám to pomůže, protože ušetříte.

Pro srovnání povinného ručení stačí zadat pár vstupních údajů, na jejichž základě vám srovnávač „vyplivne“ různé nabídky. Když si z nich vyberete, můžete povinné ručení ihned online prostřednictvím srovnávače uzavřít a počkat na doručení zelené karty.

Využijte cashback

Na pojištění lze ušetřit nemalé peníze. Prohlédněte si naši nabídku pojišťoven a získejte část z ceny objednávky zpět.

Ukázat pojišťovny, se kterými ušetřím

Pomocí kalkulačky povinného ručení si můžete vypočítat cenu za povinné ručení i u konkrétní pojišťovny; kalkulačky najdete na jejich webu. Výběr bude ale omezený jen na produkty dané společnosti a riskujete, že jinde to bude výhodnější.

Co pro sjednání povinného ručení online potřebujete?

Pro porovnání nejvýhodnějších nabídek pojišťoven a případné sjednání povinného ručení budete potřebovat základní technické parametry vozidla a osobní údaje. Pokud si informace o vozidle nepamatujete z hlavy, je nejlepší vzít si k ruce malý technický průkaz.

Z osobních údajů se uvádí jméno s příjmením, PSČ trvalého bydliště a datum narození nebo rodné číslo. Taky je třeba myslet na to, zda chcete auto pojistit jako fyzická osoba nebo právnická osoba (podnikatel).

Srovnávač povinného ručení bude chtít tyto údaje o autě:

 • Rok výroby
 • Tovární značka a model (např. Škoda Fabia)
 • Objem válců motoru
 • Výkon motoru
 • Počet sedadel
 • Způsob užití vozidla

Bonusy u povinného ručení

Povinné ručení bonus

Cenu povinného ručení může ovlivnit, jak dobře řídíte. Ale nebojte, nebudete muset dělat žádnou zkoušku. Tzv. bonus u povinného ručení určuje počet dopravních nehod, které jste zavinili. Bonus lze zjistit dvěma způsoby:

 • Potvrzením o bezeškodním průběhu od své pojišťovny (je povinna ho vystavit, ukončujete-li smlouvu)
 • U České kanceláře pojistitelů (ČKP) na rodné číslo nebo IČO

První možnost můžete provést sami, druhou za vás může udělat nová pojišťovna nebo srovnávač. Musíte o to ale většinou požádat. Bonusy u povinného ručení je možné ušetřit okolo 5 % za každý rok, kdy řídíte a nezpůsobili jste nehodu. V maximu lze získat slevu i 65 % z ceny povinného ručení! Zjistěte si tedy vždy, zda nemáte na bonus nárok. Zejména, víte-li, že jezdíte bez nehod.

POZOR, může to být i opačně. Pokud způsobujete nehod hodně, může se situace obrátit a vy „získáte“ tzv. malus. Je to opak bonusu, budete platit pojištění dražší než normálně.

Mají srovnávače povinného ručení i nějaké nevýhody?

Mají. Pokud srovnávače povinného ručení důkladně procházíte, můžete si všimnout, že jednotlivé servery mají u stejného produktu jedné společnosti různé ceny. Je to dáno tím, že každý srovnávač je domluven s pojišťovnami jinak a přidává si k ceně pojištění jinou marži. Navíc, ne všechny srovnávače mají ve své nabídce všechny pojišťovny. Může se tak stát, že se vám na webu „A“ nezobrazí stejné produkty jako na webu „B“ a vy budete ochuzeni o možnost si vybrat lépe.

Nejlevnější povinné ručení

Většina lidí bere platbu za povinné ručení jako nutné zlo, za které musí pravidelně posílat peníze. V jistém smyslu to tak je, vždy se však dá sehnat nejlevnější povinné ručení a snížit finanční náklady na minimum.

Nejlevnější povinné ručení

Každý rok si nechte u pojišťovny přepočítat povinné ručení dle aktuální nabídky. Pojišťovny nabízené balíčky často mění, včetně sazeb, proto je dobré se pravidelně u své pojišťovny informovat a na základě změn pojišťovny vyjednat výhodnější pojištění. Nemusí jít jen o nižší cenu, ale také širší nabídku v podobě rozšířených asistenčních služeb nebo o vyšší limit plnění.

Kontrolujte také, jaké bonusy u povinného ručení můžete mít. Čím méně nehod způsobíte, tím méně budete na zákonném pojištění platit. Pokud jste ještě žádnou nehodu nezavinili, informujte se u pojišťovny, zda nemůžete čerpat slevu.

Najít tu nejlevnější pojišťovnu pro povinné ručení nemusí být lehký úkol. Každá pojišťovna totiž nabízí pro odlišný typ automobilu (a v závislosti na dalších parametrech vozidla) různé ceny. K porovnání cen nám slouží porovnávače povinného ručení.

Přes porovnávač můžete povinné ručení rovnou sjednat, ale výsledky můžete brát také jaké inspiraci či základní přehled trhu. Vhodné je se potom obrátit na jednotlivé pojišťovny a probrat s nimi požadavky. Udělat to můžete na pobočce, nebo zkuste najít na jejich webu kalkulačku povinného ručení.

Mezi nejlevnější pojišťovny patří

 • DIRECT Pojišťovna
 • Wüstenrot pojišťovna
 • ČSOB pojišťovna
 • Kooperativa pojišťovna
 • Allianz pojišťovna
 • Česká podnikatelská pojišťovna

Hlídejte si limity povinného ručení

Limit povinného ručení je maximální částka, kterou pojišťovna vyplatí tomu, komu jste způsobili škodu (na majetku či zdraví). Ze zákona tuto hranici nesmí mít pojišťovny menší než 35 milionů korun.

Může se to zdát jako absurdně vysoká suma, ale náhoda je blbec a v jednom nešťastném okamžiku můžete způsobit škodu i mnohem větší. Pokud je ale limit vašeho povinného ručení příliš nízký, nepokryje ji a vy budete muset platit ze svého.

Zachránit vás může, když si sjednáte pojištění s vyšším limitem. Ten může být třeba i 100 milionů, v extrémních případech i čtvrt miliardy korun. Budete platit větší pojistné, ale budete mít také větší jistotu.

Povinné ručení 2018

V roce 2018 byly u povinného ručení zavedeny změny, o kterých je opravdu dobré vědět. Pokud nemáte vozidlo pojištěné, můžete přijít do problémů. Česká kancelář pojistitelů (ČKP) totiž obnovila příspěvky do garančního fondu za každý den, kdy vozidlo není pojištěno. Tyto poplatky od vás ČKP může následně vymáhat, ačkoliv jen 1 jeden rok zpětně.

Povinné ručení 2018

Novinkou je také výše škody, kterou může ČPP vymáhat. Nepojištění řidiči budou muset platit pouze jednu třetinu z celkové výše škody, zároveň však nesmí být tato částka vyšší než 300 000 Kč. Pokud bude škoda způsobená pod vlivem alkoholu, psychotropních látek nebo úmyslně, žádná horní hranice částky není stanovena a ten, kdo škody způsobil, může platit i astronomickou sumu.

Další změnou v této oblasti je vyřazení vozidla z provozu. Stát se tak může na základě zániku pojištění odpovědnosti a neobnovení či neuzavření nového povinného ručení na daný vůz.

TIP: Chcete se vyhnout nástrahám při hledání pojištění a přitom mít všechny náležitosti v pořádku? Pořiďte si auto na leasing. Leasingová společnost se postará o povinné ručení a servis a vy (si) bez starostí užíváte svůj vůz.

Poplatky za nepojištěné vozidlo

Zaplatit musíte za každý den, kdy bylo vozidlo registrováno, ale nebylo za něj placené povinné ručení. Dny se počítají od 1. ledna 2018. Je úplně jedno, jestli stálo v garáži na špalcích. Je-li registrované, musíte platit.

Pokud autem nejezdíte a chcete se poplatkům vyhnout, musíte udělat dvě věci:

 • odevzdat registrační značku auta do depozitu
 • odstranit vozidlo z pozemní komunikace

Kolik zaplatíte se odvíjí od toho, jaký je objem zdvihových válců motoru, případně od výkonu motoru u elektro a hybridních vozidel. Výčet všech kategorií nabízí Vyhláška Ministerstva financí č. 205/1999 Sb., kterou se provádí zákon č. 168/1999Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Základní přehled výše poplatků naleznete v tabulce. Rozmezí cen je dáno různými výkonnostními třídami, které zákon zohledňuje.

Druh vozidla
cena za den bez povinného ručenícena za den bez povinného ručení
Motocykl
cena za den bez povinného ručení4-25 Kč
Osobní automobil
cena za den bez povinného ručení30-93 Kč
Obytný automobil
cena za den bez povinného ručení93 Kč
Nákladní automobil
cena za den bez povinného ručení86-261 Kč
Nákladní automobil - tahač
cena za den bez povinného ručení563 Kč
Přípojné vozidlo
cena za den bez povinného ručení4-70 Kč
Druh vozidla s elektro/hybridním pohonem
cena za den bez povinného ručenícena za den bez povinného ručení
Motocykl
cena za den bez povinného ručení4 Kč
Osobní automobil
cena za den bez povinného ručení30-93 Kč
Povinné ručení pojišťovny

Největší poskytovatelé povinného ručení

Povinné ručení nabízí spousta velkých pojišťoven. Konkurují si nejen cenami, ale i přidruženými službami, které k povinnému ručení nabízí. Máte-li povinné ručení, které vám nevyhovuje, můžete pojistnou smlouvu vypovědět. Mnohdy je to ale komplikované, máte omezené možnosti výpovědi a musíte splnit řadu podmínek, proto si raději předem rozmyslete, jaké máte požadavky, a vybírejte podle nich.

Chcete pouze dostát zákonu, nebo spojíte užitečné s příjemným a budete volit řešení, které nabízí i další benefity? Protože je konkurence na trhu velká, nabízejí někdy pojišťovny výhodné balíčky služeb. Základem je povinné ručení a k němu různá připojištění či další výhody. Balíček je pak většinou levnější, než kdybyste služby platili zvlášť.

Axa povinné ručení

AXA povinné ručení

Mezi společnosti skupiny AXA patří mimo životní pojišťovny, penzijní společnosti a další také AXA pojišťovna a.s. Je nejmladším členem společnosti, v ČR své služby nabízí od roku 2008. Kromě pojištění vozidel nabízí také pojištění bydlení – na domácnost nebo stavby.

U AXA pojišťovny lze sjednat povinné ručení ve třech základních variantách limitů:

 • 35/35
 • 70/70
 • 140/140,

nebo ve třech balíčcích, které kromě povinného ručení zahrnují ještě další připojištění:

 • POV PLUS – limit povinného ručení 35/35 + připojištění úrazu řidiče s limitem 250/125 tis. Kč (trvalé následky/smrt řidiče)
 • POV EXTRA – limit povinného ručení 70/70 + připojištění úrazu řidiče s limitem 500/250 tis. Kč (trvalé následky / smrt řidiče) + připojištění zavazadel do 10 000 Kč
 • POV PREMIUM – limit povinného ručení 140/140 + připojištění úrazu řidiče s limitem 1 mil./500 tis. Kč (trvalé následky/smrt řidiče) + pojištění zavazadel do 15 000 Kč + připojištění vlastní totální škody do 150–tis. Kč.

AXA bonusy na povinné ručení

Za bezeškodní jízdu vás AXA odmění bonusem v podobě až 65% slevy na pojištění. Potvrzení od předchozí pojišťovny nepotřebujete, AXA si váš bezeškodný průběh zjistí sama z registru ČKP.

Další slevy na AXA povinné ručení

Pokud sjednáte povinné ručení online, dostanete 10% slevu. Slevu navíc můžete dostat i za váš věk či jste-li držitelem průkazu ZTP. Pokud máte navíc u AXA pojišťovny ještě jinou smlouvu, uberou vám z ceny pojištění dalších 15 %. U každé varianty povinného ručení je automaticky k dispozici bezplatná asistenční služba.

Kooperativa povinné ručení

Kooperativa povinné ručení

Kooperativa je česká pojišťovna se stabilním zázemím Vienna Insurance Group. Kromě povinného ručení nabízí i všechny další druhy standardních pojištění pro občany i firemní klientelu. Na českém trhu je pojišťovna Kooperativa bezmála 30 let a má více než dva miliony zákazníků.

U Kooperativy jde sjednat zákonné pojištění vozidel ve třech variantách limitů:

 • 35/35
 • 70/70
 • 100/100

Balíčky služeb jako takové Kooperativa nenabízí, ke každému povinnému ručení ale můžete přidat jedno nebo více připojištění. Zabezpečení navíc máte možnost zařídit pro výhledová skla, zavazadla, pro případy živelných neštěstí a další. Připojistit můžete i sebe, formou úrazového pojištění.

Kooperativa povinné ručení lze sjednat online prostřednictvím webového formuláře. Zabere to jen pár minut.

Slevy na povinné ručení Kooperativa

Bonus za jízdu bez nehod může být až 50 % ceny. Máte-li u Kooperativy ještě jiné smlouvy, dosáhnete na další 8% slevu. A když se rozhodnete, že své povinné ručení budete platit za celý rok najednou, ušetříte ke všemu 5 % navíc.

Kromě pojištění jednoho auta nabízí Kooperativa také flotilové pojištění. Když pojistíte najednou celou skupinu vozidel, dostanete výhodnější hromadnou sazbu. Přesto ale můžete zvolit ke každému vozu individuální rozsah pojištění.

Allianz povinné ručení

Allianz povinné ručení

V České republice je Allianz 3. největší pojišťovnou, zároveň je ale součástí největší pojišťovacího koncernu světa – Allianz Group. U nás její služby využívá 1 200 000 klientů. Společnost poskytuje obrovské spektrum pojištění – od povinného ručení, přes majetkové až po pojištění právní ochrany. Některé odvětví Allianz nabízí i finanční produkty, půjčky či spoření.

Povinné ručení má Allianz pojišťovna k dispozici ve 4 limitních kategoriích:

 • 35/35
 • 70/70
 • 150/150
 • 200/200

V ceně povinného ručení je automaticky a zdarma zahrnuta asistence a právní ochrana a půjčení náhradního automobilu na 3 dny. Potřebujete-li více než to, je v nabídce také řada připojištění.

Připojištění Allianz

U Allianz můžete k povinnému ručení přidat různá připojištění. Jsou to taková malá vylepšení, se kterými získáte větší bezpečnost a komfort. Vybírat můžete z těchto variant:

 • Pojištění skel vozidla
 • Přímá likvidace
 • Úrazové pojištění nezletilých dětí pojistníka ve vozidle
 • Pojištění dětských autosedaček
 • Úrazové pojištění řidiče a dalších osob ve vozidle
 • Asistence PLUS

Sleva na pojištění Allianz

Pojišťovna Allianz je inovátorem na trhu autopojištění. Ceny za služby totiž platíte podle toho, jak moc autem jezdíte. Kdo jezdí málo, ušetří hodně. Sleva se vypočítá podle údajů z tachometru (resp. hodometru).

Česká pojišťovna povinné ručení

Česká pojišťovna povinné ručení

Česká pojišťovna je největší pojišťovna na českém trhu. Se 190letou tradicí má dostatek zkušeností z oblasti životního i neživotního pojištění. Spravuj přes 7 milionů pojistných smluv a za své služby obdržela řadu ocenění. Produktové portfolio nabízí řešení pro běžné lidi i firemní a průmyslovou klientelu.

V nabídce má Česká pojišťovna povinné ručení ve 4 variantách, od základní až po tu nejluxusnější. Jednotlivé balíčky se liší výší pojistného limitu a šíří přidaných služeb, které k povinnému ručení dostanete.

Každá varianty obsahuje všechny služby předešlé kategorie a k nim přidává služby další.

 • Start – limit 35/35, právní ochrana
 • Standard – limit 50/50, právní ochrana, asistence při nehodě a úrazové pojištění řidiče
 • Exclusive – limit 100/100, k předchozím službám navíc asistence při poruše a úrazové pojištění všech cestujících
 • Comfort – limit 150/150, vše jako předchozí a k tomu nadstandardní asistence „POHODA super“ a garance cen na 3 roky. První autonehoda neovlivní váš bonus.

Česká pojišťovna připojištění a služby navíc

Máte-li zájem, zle k variantám povinného ručení sjednat i některou ze služeb z vyšší kategorie (vyjma garance ceny / nulového vlivu první nehody). Ke všem typům povinného ručení nabízí Česká pojišťovna také další pojištění, která kryjí v jiných případech. K dispozici je například úrazové pojištění nebo pojištění skel. Pokud se bojíte, že se stane vaše auto cílem zlodějů, můžete si pojistit zavazadla nebo celý vůz proti odcizení.

Nemáte-li strach z lidí, ale naopak přírody, nabízí se také pojištění proti poškození zvířetem či živly a pojištění srážky se zvířetem. A abyste neměli průšvih v práci, bude vám záda krýt pojištění hospitalizace a pracovní neschopnosti.

Slevy na povinné ručení od České pojišťovny

Kdo bude zařizovat pojištění online, dostane slevu až 20 %. Výše slevy, kterou můžete dostat jako bonus na povinné ručení se, zastavuje na 55 %. Navíc varianta Comfort garantuje, že se váš bonus nezmění, ani po první zaviněné nehodě.

ČSOB povinné ručení

ČSOB povinné ručení

ČSOB pojišťovna je společnost, která nabízí široké spektrum služeb v oblasti životního a neživotní pojištění. Jejími klienty jsou fyzické i právnické osoby. Pojišťovna je součástí finanční skupiny ČSOB, do níž patří samozřejmě i banka ČSOB ale také Era Poštovní spořitelna nebo Hypoteční banka.

Povinné ručení nabízí ČSOB pojišťovna ve 3 variantách. Rozdíl mezi nimi je především ve výši pojistných limitů jednotlivých služeb. Všechny balíčky totiž obsahují stejné služby (jen Premiant má dvě navíc), ale liší se tím, jakou částku kryjí.

Každý balíček obsahuje tato pojištění: Povinné ručení, úrazové pojištění řidiče, pojištění osobních věcí řidiče a osobních věcí rodinných příslušníků. Ke všem také získáváte asistenční služby. Limity jsou následující:

 • Standard – povinné ručení 34/44, úraz řidiče 100 000 Kč, osobní věci řidiče a osobní věci rodiny 5 000 Kč každé,
 • Dominant – povinné ručení 60/60, úraz řidiče 200 000 Kč, osobní věci řidiče a rodiny 10 000 Kč za každé
 • Premiant – povinné ručení 200/200, úraz řidiče 300 000 Kč, osobní věci řidiče nebo rodiny 15 000 Kč. Navíc: Pojištění škody na vlastním vozidle do výše 10 000 Kč a 10 000 Kč na náhradní vozidlo.

Asistenční služby ČSOB pojišťovny

Na krizovou situaci nebudete sami, protože vám ČSOB pojišťovna kryje záda. Ať už jste v Česku nebo v cizině, můžete se na ně obrátit. Zajistí vše od výměny kola přes odtah vozidla a větší opravy až po případné náhradní vozidlo nebo tlumočnické služby a pomoc při jednání s cizími úřady.

Slevy na povinné ručení ČSOB pojišťovny

Výši bonusu, kterou můžete dostat, se z webových stránek nedovíte. Zjistíte ji až při individuální kalkulaci. Tu provede online. Za sjednání po internetu ušetříte 20 % z ceny pojištění.

ČPP povinné ručení

ČPP povinné ručení

Česká podnikatelská pojišťovna působí na našem trhu od roku 1995 a je stabilní a univerzální společností, která klientům nabízí moderní komplexní pojistná řešení. V roce 2005 se stala součástí Vienna Group Insurance, jedné z největších pojišťovacích skupin v Evropě. Silnou pozici si ČPP udržuje zejména v pojištění vozidel, nabízí ale produkty i z dalších oblastí.

V oblasti povinného ručení je Česká podnikatelská pojišťovna na 3. místě v ČR, nabízí ho ve 3 variantách:

 • SPOROPOV – základní produkt pro ty, co využívají auto hlavně v Česku. Limit pojištění je 35/35. Pozor, v Evropě budete platit spoluúčast na pojistné události.
 • SPECIÁLPOV – zlatá střední cesta kryje škody doma i v Evropě. Pojistný limit je 50/50. Zdarma získáte i úrazové pojištění řidiče a pojištění vozíku do 750 Kg.
 • SUPERPOV – varianta pro náročnější klienty platná po celé Evropě. Limit pojištění je 111/111. Úrazové pojištění řidiče je kryto dvojnásobným limitem a pojistka vozíku do 750 Kg je také v ceně. Navíc získáte zvýhodněnou sazbu pro připojištění.

Asistenční služby jsou ke každému pojištění zdarma. Zajistí vám odtah či opravy vozidla. K dispozici je 24 hodin denně a nabízí vysoké bezplatné limity. Dobré je mít na paměti, že základní varianta pojištění nabízí asistenci jenom v ČR.

Slevy na povinné ručení ČPP

Díky Extrabenefit PROFI můžete ušetřit 15 %. Slevu dostanete za to, že následující tři roky nezpůsobíte pojistnou událost. Bude-li váš odhad špatný a nehodu způsobíte, budete muset pojišťovně slevu vrátit za celou dobu jejího trvání. Zvýhodnění lze získat pro všechny kategorie vozidel.

Připojištění ČPP

S Českou podnikatelskou pojišťovnou se můžete zabezpečit proti celé řadě rizik a nepříjemností. Připojištěním se lze chránit například proti odcizení auta, přírodním rizikům, úrazům, drobným poškozením auta. Můžete si také přikoupit nadstandardní asistenční služby.

Uniqua povinné ručení

Uniqa povinné ručení

Cílem pojišťovny UNIQUA je vycházet vstříc potřebám občanů i firem. Její působení na českém trhu začalo v roce 1993. Pojišťovna je součástí koncernu UNIQUA, pojišťovací skupiny s více než dvousetletou tradicí. Společnost nabízí produkty v oblasti životního a neživotního pojištění a dostala za ně řadu ocenění.

Pojišťovna UNIQUA nabízí povinné ručení ve třech variantách limitů:

 • 35/35
 • 50/60
 • 100/100

S vyššími tarify povinného ručení získáváte úrazové pojištění dětí ve voze zdarma, stejně jako fixní pojistné po celou dobu pojištění. První autonehoda se navíc neodrazí na vašem pojistném bonusu.

Doplňková UNIQUA pojištění

Někdy základní povinné ručení zkrátka není vše, co byste potřebovali. Proto nabízí UNIQUA možnost sjednat si k němu připojištění. Vybírat můžete z těchto připojištění:

 • úrazové pojištění cestujících
 • příspěvek na náhradní automobil
 • pojištění skel / pneumatik a ráfků
 • pojištění zavazadel ve voze
 • právní ochrana.

Slevy k povinnému ručení UNIQUA

Za každý rok, který jste odjezdili bez zaviněné nehody, dostanete slevu 5 %. Uzavřete-li spolu s povinným ručením také havarijní pojištění, dostanete na něj slevu 10 %.

Generali povinné ručení

Generali povinné ručení

Společnost Generali je součástí skupiny Generali – jednoho z největších pojistitelů na světě. Výhodou jejích služeb je individuální přístup na základě potřeb klientů. Nabízí široký pojistný program zahrnující pojištění vozidel, osob, majetku i podnikatelských a průmyslových rizik. Svou první pobočku v Praze otevřela Generali už v roce 1832.

Povinné ručení nabízí Generali ve 4 variantách, přičemž u každé lze vybírat z několika pojistných limitů. Jednotlivé varianty jsou balíčky sdružující několik produktů dohromady. Vyberete podle toho, jaká rizika chcete mít krytá.

 • Základ – limit 35/35, 50/50, nebo 100/100 a základní asistenční služby
 • Komplet – limit 70/70, nebo 150/150, rozšířená asistence a krytí srážky se zvířetem.
 • Exkluziv – limit 100/100, nebo 200/200, ke službám Komplet ještě úrazové pojištění řidiče a náhradní vozidlo na 5 dní
 • Exkluziv plus – služby v celé šíři varianty exkluziv, navíc pojištění proti hlodavcům a garance pojistného na tři roky.

Připojištění Generali a asistenční služby navíc

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A může potkat i vás, proto se nabízí možnost přidat k povinnému ručení služby navíc, která vás zabezpečí, když se něco semele.

Kromě klasických úrazových pojištění nabízí Generali také připojištění kryjící poúrazovou péči nebo poškození vozidla hlodavci. Kdo nerad řeší problémy sám, má k dispozici také nadstandardní asistenční služby „Top plus“ nebo “Top extra“.

Bonus a slevy Generali povinné ručení

Za ježdění bez nehod nabízí Generali bonusovou slevu do výše 55 %. Online sjednání vám zajistí 20 % z ceny dolů. Za připojištěnost můžete ušetřit ještě 10 % a dalších 10 % za roční placení. Držitelé průkazu ZTP jsou zvýhodněni 20 % slevou.

Závěr o povinném ručení

Věříme, že si jste nyní s výběrem nejvhodnějšího povinného ručení jistější. Nabídka na českém trhu je široká a bez pomoci se v ní lze snadno ztratit. Než začnete vybírat, u koho auto pojistíte, dejte dohromady seznam priorit. A porovnávejte a porovnávejte. Skutečnost, že povinné ručení vyžaduje zákon, ještě nemusí znamenat, že jeho placením budete jen trpět. Zjistěte si, zda to vaše neposkytuje praktické asistenční služby, a neváhejte je využít.

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1267 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

nebo