Cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Chcete si sjednat cestovní pojištění, ale nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás podrobný přehled cestovních pojištění, srovnání cen a seznam pojišťoven. Ukážeme vám, jaké má pojištění výhody a jak si ho jednoduše sjednat.

Cestovní pojištění

Ať už cestujete přes Booking nebo na vlastní pěst, cestovní pojištění se vyřizuje vždy před cestou do zahraničí - není však povinné. Jeho hlavním účelem je pojistit zákazníka v případě onemocnění, úrazu, ale také při ztrátě zavazadel nebo způsobení škody třetí osobě.

Pojištění většinou zahrnuje asistenční službu, která funguje nonstop a poskytne pomoc v případě jazykové bariéry nebo poradenství při vyhledání lékaře či při nárokování pojistného.

Jak vybrat cestovní pojištění?

Cestovních pojišťoven je v České republice několik a vy si tak můžete vybrat, které cestovní pojištění vám vyhovuje nejvíce. Většina pojištění funguje na stejném principu s tím, že se uzavře pojistná smlouva na základě výše pojistného plnění.

Dron

Limit pojistného plnění je částka, kterou pojišťovna uhradí v případě úrazu či jiného bodu smlouvy. Pokud částka přesáhne tento limit, pojistník je povinen zbytek částky uhradit sám. Součástí pojištění mohou být následně další body, na které se pojištění vztahuje. Obvyklé složky cestovního pojištění jsou tyto:

 • léčebné výlohy při onemocnění
 • léčebné výlohy v případě úrazu
 • způsobení škody třetí osobě
 • ztráta zavazadel
 • převoz zraněného zpět do země
 • převoz tělesných ostatků v případě úmrtí
 • úrazové pojištění s trvalými následky
 • pojištění letu

Pojistnou smlouvu pro cestovní pojištění můžete uzavřít buď na pobočce vámi zvolené pojišťovny, nebo jednoduše online vyplněním formuláře. K tomu, abyste uzavřeli smlouvu, potřebujete pouze několik informací - osobní údaje pojištěných osob, datum odjezdu a příjezdu a itinerář cesty nebo cílovou destinaci.

Cena cestovního pojištění

Cena pojištění závisí na několika faktorech. Každá pojišťovna má jinak nastavené ceny a také jiné balíčky. Je tedy dobré si nejprve o pojištění zjistit co nejvíce informací a také si promyslet, která rizika na Vás na dovolené čekají. Jednoduše řečeno, je zbytečné se připojistit na rizikové sporty, pokud se jedete válet k moři.

Cestovní pojištění

Ceny cestovního pojištění jsou nejvíce ovlivněny limitem pojistného plnění a pojistným krytím. Dalším důležitým faktorem je, zda cestujete po Evropě, nebo mimo Evropu. Především do USA bývá pojištění podstatně dražší. Při cestování po Evropě můžete uplatnit EHIC kartu neboli Evropský průkaz zdravotního pojištění, který kryje část služeb.

Pojistné limity se většinou pohybují v řádech několika miliónů korun. Pojištění na den v rámci Evropy vás vyjde zhruba na 20 Kč - 60 Kč v závislosti na typu balíčku. Pro celý svět se pak ceny za den pohybují od 30 Kč do 100 Kč.

Můžete si také sjednat celoroční cestovní pojištění, které je většinou omezené maximální dobou pobytu na měsíc nebo 90 dní. Pojištění se automaticky obnoví po návratu do Čech. Celoroční cestovní pojištění je také ovlivněno faktorem cílové destinace. Pro Evropu vyjde cestovní pojištění zhruba na 2 000 Kč až 5 000 Kč a pro cestování mimo Evropu až na 5 500 Kč.

Cestovní pojištění s cashbackem

S Tipli.cz můžete z pojištění získat až 25 % částky z nákupu cestovního pojištění zpět. Využijte slev a nabídek jednotlivých pojišťoven. Díky tomu si sjednáte to opravdu nejvýhodnější cestovní pojištění!

Sjednat cestovní pojištění se slevou >>

Výběr cestovního pojištění

Pojištění si můžete zřídit u mnoha pojišťoven. Je ale důležité, aby vám balíček cestovního pojištění vyhovoval co nejvíce a plnil tak svůj účel. Celoroční cestovní pojištění si například můžete zřídit s ČSOB pojišťovnou k vaší platební kartě.

Výběr pojišťoven je v Česku opravdu velký. Proto doporučujeme před uzavřením smlouvy online porovnání pojišťoven, které mnohé prozradí a bude již snazší zvolit to nejlepší cestovní pojištění. Podívejte se, kde všude si můžeme pojištění před cestou sjednat.

Kdo nabízí v Česku cestovní pojištění?

Cestovní pojištění nabízí také banky a spořitelny. Můžete si ho sjednat například k platební kartě.

Slevy na cestovní pojištění >>

Smlouvu pro cestovní pojištění do zahraničí si u většiny pojišťoven můžete zřídit jednoduše online!

Pro a proti cestovního pojištění

Před vycestováním z Čech myslíme hlavně na to, abychom byli v zahraničí pojištěni. Mnoho z nás ale netuší, že naše neboli evropská kartička pojištěnce platí ve všech zemích Evropské unie! V tomto případě žádné pojištění nepotřebujete a v momentě úrazu bude vaše pojištění dostačující.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je ale nabízené v různých balíčcích, které by se vám mohly hodit a EU kartička tyto body nepokrývá. Jedná se především o pojištění letu, storna zájezdu nebo ztráty zavazadla. Vzhledem k tomu, že pojištění není nijak závratnou částkou, je pravděpodobně lepší se pro všechny případy připojistit.

Připravili jsme pro vás příklad některých výhod a nevýhod cestovního pojištění:

Výhody

 • Cestovní pojištění po Evropě na den vyjde zhruba na 15 - 20 korun
 • Při vycestování do Egypta vám postačí pojištění pro Evropu
 • Automatické poskytnutí asistenční služby
 • Nemusíte mít obavy v případě úrazu či škodné události
 • V případě dlouhodobých cest (90 dní) je cestovní pojištění k platební kartě výhodné

Nevýhody

 • Do vašeho cestovního pojištění není možné zahrnout mazlíčka, který cestuje s vámi
 • V případě úrazu pod vlivem alkoholu je možné, že bude sníženo či odmítnuto pojistné plnění
 • V případě, že vás asistenční služba pošle do konkrétní nemocnice a vy si přesto vyberete jiné zařízení, může dojít ke snížení nebo odmítnutí pojistného plnění
 • Pojištění k platební kartě většinou nekryje určité body nebo je limit plnění velmi nízký
 • Je možné, že na místě v případě ošetření budete muset zaplatit hotově a až poté vyřídit pojistné plnění s pojišťovnou

TIP: Vyrážíte letos na dovolenou do zahraničí a chcete ušetřit na letenkách? Víme, kam na levné letenky! Při nákupu s Tipli máte navíc možnost využít cashback a ušetřit tak dvojnásob.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění lze dnes sjednat rychle a bez problémů i přes internet. Zabere vám to jen pár minut. Nemusíte nikam chodit, stát dlouhé fronty a čekat až se na vás dostane řada. Navíc si můžete snadno najít a porovnat jednotlivé nabídky. K tomu slouží například srovnávač Pojištění.cz. Vyberete si tu nejlevnější a během pár minut máte hotovo.

S největší pravděpodobností budete chtít své příští pojištění sjednávat online, protože je to rychlejší, praktičtější a levnější! Za sjednání online totiž pojišťovny poskytují 10-15 % slevy z pojistného.

Víte, že s Tipli ušetříte ještě více?

Kdo by nechtěl platit méně? Pořiďte si výhodné pojištění, využijte cashback a získejte peníze zpět.

Slevy na pojištění

Řada lidí si stále myslí, že sjednávání cestovního pojištění online je nebezpečné. Opak je pravdou. Vše je velmi dobře zabezpečené a vy se dnes již nemusíte bát, že přijdete o své peníze.

Jak na to?

Stačí vyplnit online formulář, kde si navolíte vše potřebné a zaplatíte. Ve formuláři naleznete například jestli jedete na dovolenou či za prací? Zda cestujete v České republice, do Evropy nebo celého světa? A také jestli budete provozovat nějaké sporty. Na základě těchto informací vám bude navrženo nejlepší cestovní pojištění pro vás. Platba probíhá zpravidla platební kartou nebo bankovním převodem. Platba kartou je okamžitá a díky tomu si můžete sjednat cestovní pojištění i den před cestou. To se však nevyplácí, proto nenechávejte vše na poslední chvíli. Den před cestou nemusí vše fungovat, tak jak bychom si přáli. Může se stát, že spadne server nebo budeme ve stresu a jednoduše zapomeneme.

Nejlepší cestovní pojištění

Kličky a výjimky ve smlouvách

Cestovní pojištění máte zařízené a můžete vyrazit na cesty. Ale pozor, na všechno se vaše pojištění nevztahuje. Pojišťovny mají ve smlouvách nemalý odstavec, kdy nemusí platit. Pokud si dáte pozor a budete dodržovat jednotlivá pravidla, bude vše v naprostém pořádku.

Sporty

Šnorchlování, volejbal, fotbal, turistika, klasické sporty jsou v pojištění zahrnuty automaticky. Nemusíte kvůli nim nic řešit. Problém nastává, když plánujete trochu více adrenalinové sporty. V tom případě je lepší si připlatit za „rizikové sporty“. Tato cenová varianta je sice dražší, ale můžete si připojistit jen některé dny dovolené. Pokud víte, že se ve středu chystáte na Bungee jumping, stačí pojistit pouze tento den. Pojištění rizikových sportů můžete využít i v ČR. Na Bungee Jumping vás vezme Allegria - firma na zážitky.

Pozor také na vybavení. V případě, že se bude pojištění vztahovat na daný sport, ale nebudete mít dostatečné vybavení, pojištění přestává platit. A to i přesto, že jde o malou náročnost A – B.

Pokud si nejste jistí, které dny budete adrenalinové sporty vykonávat, můžete využít pojištění online až ze zahraničí. Pozor ale, jak dlouhá je doba, než začne pojištění platit. Někdy to může trvat až tři dny. Například Allianz nabízí platnost pojištění v okamžiku zaplacení.

Allegria - firma na zážitky

Nemoci

Pokud se na dovolenou vydáte i přesto, že jste onemocněli pár dní před a v zahraničí se vám přitíží, pojišťovna vám hradit léčbu nebude. U chronických onemocnění musí být stav stabilizovaný. Lékař vás neposílá na rehabilitace, nemění léky a chodíte pouze na pravidelné kontroly. Toto musí trvat alespoň šest měsíců, jinak vám pojišťovna neproplatí ani korunu.

Vyhledání lékaře

Pokud se na dovolené potýkáte s něčím horším, než je klasická chřipka a je nutné vyhledat lékaře, využijte služeb asistenční služby. Ta vám poradí, ke kterému lékaři se vydat. Pojišťovna má v destinacích nasmlouvaná zdravotnická zařízení a lékárny, která mají pro ně výhodnou cenu. Proto upřednostňují, abyste se dopravili právě tam. Jestliže vám tedy zrovna nejde o akutní ohrožení života, zavolejte nejprve asistenční službu a poraďte se kam zajít. V opačném případě vám pojišťovna nemusí vyjít vstříc.

Léky zdravotnické potřeby

Léky

Pokud berete pravidelné léky, vezměte si jich dostatečné množství. Může se stát, že skončíte v nemocnici, zmeškáte letadlo nebo se vaše dovolená protáhne o pár dní. Je vhodné mít proto spíše nadbytek léků.

Sledujte také slevy na léky a lékařské vybavení a nepropásněte žádnou výjimečnou nabídku.

Senioři

Senioři si bohužel připlatí, jelikož v určitém věku vzniká větší pravděpodobnost, že se něco stane. Tyto vyšší sazby pojistného můžou vyjít až 3x dráž. Hranice stáří se u pojišťoven liší, ale nejnižší je už od 66 let.

Alkohol

K dovolené alkohol tak nějak patří, ale pokud to přeženete a něco se vám stane, pojišťovna vám nemusí zaplatit vše, na co byste měli mít právo. Pokud si ale dáte skleničku vína a nejste evidentně opilí, v lékařské zprávě se to nemusí objevit. Stačí to nepřehánět.

Využijte cashback

S Tipli.cz ušetříte i na pojištění! Díky cashback službám vám vrátíme až 25 % ze sjednaného pojištění. Podívejte se na nabídky všech pojišťoven.

Všechny pojišťovny

Pojištění storna zájezdu

Před dovolenou se toho může spousty zkomplikovat. Především pokud objednáváte dovoleno u na dlouhou dobu dopředu. V tom případě se vyplatí pojistit storno zájezdu, jež vám může vrátit až 80 % původní ceny.

Většina pojišťoven chce, abyste pojištění storno poplatku zaplatili v ten samý den zaplacení zájezdu. Výjimku tvoří AXA, která nabízí zaplacení do 14 dnů. Odjezd musí být, ale více jak za 30 dní. Ostatní pojišťovny nabízí zaplacení nejdéle druhý den.

Pojištění kryje storno poplatky, které vám cestovní agentura naúčtuje v případě zrušení cesty. Ty se navyšují, čím více se blíží odjezd. Pohybovat se mohou až kolem 50 % - 100 %. Cestovní agentura vám tedy vrátí částku, ze které budou odečteny storno poplatky. Ty by vám právě měla vrátit pojišťovna, pokud si sjednáte pojištění stornopoplatků. Vyplatí vám je, ale pouze v případě, že budou splněné podmínky a nebudou se vztahovat na výluky z pojištění.

AXA

Na co se storno pojištění nevztahuje

 • Ztráta zaměstnání
 • Nezískané vízum
 • Nemožnost v práci čerpat dovolenou
 • Změna zdravotního stavu v případě požití alkoholu nebo jiným omamných látek
 • Změna zdravotního stavu vlivem psychické poruchy
 • Komplikace po plastických operacích
 • Úmyslné sebepoškození

Cena

Zaplatíte přibližně 3 % - 4 % z ceny zájezdu. U každé pojišťovny se ceny liší, proto je vhodné si jednotlivé pojišťovny před cestou porovnat. K tomu vám pomůže Suri Taktéž je vhodné porovnat i podmínky a výluky, jelikož i ty se u všech pojišťoven mění.

Největší poskytovatelé pojištění

Cestovní pojištění je zkrátka nedílnou součástí téměř každé cesty do zahraničí. V neznámém prostředí se vám může stát téměř cokoliv a je lepší být připraven než nechat vše náhodě. Pojišťovny, které nabízí cestovní pojištění mají zpravidla pobočky v několika zemích světa a stabilní zázemí společnosti. Jsou vám proto schopni pomoci téměř odkudkoliv.

Cestovní pojištění

Mezi nejznámější pojišťovny, které nabízí cestovní pojištění, patří

 • Allianz pojišťovna - Pojišťovnu Alianz dnes využívá více než 80 miliónů lidí ve více než 70 zemích světa. Můžete si tak být jisti, že je vaše zdraví i majetek, dokonale chráněno.
 • AXA - ve společnosti AXA se zaměřují především na operativnost, jednoduchost a komfort klienta. Zákazníkům pomáhají řešit každodenní problémy, zejména při cestování, provozování motorových vozidel, při haváriích v domácnosti, ale i v oblasti právních vztahů a zdraví.
 • Česká podnikatelská pojišťovna - Univerzální pojišťovna, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Na trhu je od roku 1995.
 • Česká pojišťovna - Tato největší česká společnost s více než sto devadesátiletou tradící se o vás bez problému postará. Důkazem je více než tři miliony zákazníků a několik prestižních ocenění. které během své kariéry získala.
 • Kooperativa - Tato pojišťovna staví důvěru na rychlém a osobním řešení vašich každodenních problémů. Kooperativa je součástí Vienna Insurance Group (VIG).
 • Generali - Svěřte se do péče expertů z pojišťovny Generali. Patří mezi přední světové pojišťovny a zaujímá přední místo na západoevropských trzích. K dispozici je vám 76 tisíc odborníků ve více než 60 zemích světa.
 • ČSOB - Ať už jste obyčejný občan, malý či střední podnikatel nebo korporátní firma, ČSOB se o vás v každém případě postará. Kromě cestovního pojištění nabízí také pojištění internetových rizik a pojištění rento, která nejsou tak známá.
 • Uniqa - Uniqa pojišťovna vychází vstříc rozmanitým potřebám občanů i firem ohledně životního a neživotního pojištění. Spravují okolo 840 000 pojistných smluv a na českém trhu působí od roku 1993.
 • VZP - Na stránkách VZP si jednoduše do kalkulačky zadáte všechny důležité informace, provedete kartu jedním z povolených způsobů a hotovo, jste pojištěni!
Alianz

Většina z nich vám může nabídnout různé tipy pojištění a slevy na pojištění. Ať už jedete na dovolenou odpočívat, sportovat do Alp, nebo jen na eurovíkend do Paříže, zajisté si vyberete to správné pojištění. Školení odborníci vám velmi rádi pomohou a asistenční služba je k dispozici 24 hodin.

Velkou výhodu je také pojištění online, díky kterému můžete nejen ušetřit velké peníze, ale také vám to zabere jen pár minut.

Na jejich stránce si přehledně navolíte pro kolik lidí chcete pojištění, jaká je vaše cílová destinace, kdy odjíždíte a na jak dlouho. Důležitý je také účel, zda cestujete za sportem, prací či odpočinkem. Varianta, jakou cenu jste ochotni zaplatit. Samozřejmě se cena navyšuje s možnostmi, na co všechno se pojištění vztahuje. Připojištění je vhodné zvolit, pokud se například chystáte na adrenalinové sporty. Poté už jen vyplníte osobní údaje, zaplatíte a je hotovo.

Využijte cashback!

Díky cashbacku ušetříte velké peníze. Ať už objednáváte letenky nebo pojištění, ze všeho vám vrátíme peníze!

Jak funguje cashback?

AXA cestovní pojištění

AXA je jedna z největších pojišťovacích skupin na světě. Pomůže vám vyřešit každodenní problémy – zejména v oblasti cestování, provozování motorových vozidel, havárií nebo v oblasti zdraví. Jejich mezinárodní síť poboček a operačních středisek se nachází ve více než 30 zemích světa. Pomohou vám takřka kdekoliv. Určitě také využijete jejich asistenční služby, které jsou k dispozici 24 hodin denně. Při řešení služeb se zaměřují především na operativnost, jednoduchost a komfort klienta. Také však kladou důraz na efektivitu řešení a individuální přístup.

AXA - Cestovní pojištění

Cestovní pojištění od pojišťovny AXAmnoho výhod. Jedna z hlavních výhod je asistenční služba, kterou můžete využít 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Operátoři hovoří nejen česky a slovensky, ale i desítkou světových jazyků. Po celém světě má AXA nasmlouvaná zdravotnická zařízení, takže se vám bez problémů dostane pomoci. Pokud máte v plánu cestovat po celý rok, můžete uzavřít pojištění až na 365 dní. V opačném případě se můžete pojistit i na jeden den a nebo opakované až 90 denní výjezdy během roku.

Využijte pojištění online! Sjednání pojištění online je snadné a rychlé. K tomu vám navíc AXA nabízí za online sjednání 20 % slevu. V platnost vaše pojištění přijde 4 hodiny po odeslání platby. Sjednat jej tak můžete i na poslední chvíli.

Podle toho na jakou cestu se vydáváte a jak moc chcete být pojištěni, máte na výběr tři varianty: Excelent, Komfort a Reference. Ke každému základnímu pojištění si však můžete pořídit ještě připojištění. Jako připojištění můžete využít storno zájezdu, chronická onemocnění nebo rizikové sporty (více jak 90 sportů, je kryto již v základu).

AXA

Aby vám AXA usnadnila výběr, připravila pro vás programy. Na výběr máte: Dovolenou bez starostí, Klidného rodiče a Bezpečný domov nebo rodinnou variantu pojištění opakovaných výjezdů.

Cestovní pojištění zahrnuje:

Pojištění léčebných výloh – Pokud se v zahraničí zraníte nebo onemocníte, AXA za vás zaplatí všechna ošetření, léčbu, léky i transport vrtulníkem. V případě, že budete nuceni zůstat v zahraničí, hradí vám pojišťovna i náklady na ubytování i dopravu. Dostupné ve variantě Excelent, Komfort a Reference.

Úrazové pojištění – Pojistné plnění v případě trvalých následků úrazu nebo smrti. Pojistné plnění pokryje částku až do výše 1 000 000 Kč. Dostupné ve variantě Excelent a Komfort.

Pojištění odpovědnosti za škodu – V případě že způsobíte škodu na majetku či zdraví třetí osobě, AXA vám pomůže pokrýt nároky až do výše 25 000 000 Kč. Dostupné ve variantě Excelent a Komfort.

Pojištění zavazadel – Vztahuje se na cestovní zavazadla, v případě jejich poškození či ztráty. Dále se vztahuje i na věci osobní potřeby, doklady, elektronika, fotoaparáty, kamery, počítače a sportovní, případně obchodní vybavení. Dostupné ve variantě Excelent a Komfort.

Vybíráme zavazadla

Pojištění cestování letadlem – Při zrušení nebo zpoždění vašeho letu, pojištění pokryje náklady na občerstvení, nezbytného ošacení nebo hygienických potřeb a popřípadě i další související výdaje. Dostupné ve variantě Excelent.

Pojištění asistenčních služeb – Specialisté AXA assistance jsou k dispozici 24 hodin. Pomůžou vám při rezervaci jízdenek i vstupenek, poradí při výběru vhodného ubytování nebo najdou to nejlepší místo pro vaše pracovní jednání. Zkrátka při jakémkoliv problému stačí zavolat.

Pojištění právní asistence – Můžete využít při řešení problémových situací. Poskytnou vám právní informace, pomůžou v administrativně-právní asistenci a zařídí právní ochranu.

VZP Cestovní pojištění

Každý, kdo cestuje do zahraničí, by si měl sjednat cestovní pojištění. Předejdete tak nepříjemnostem, které se během cesty mohou kdykoliv přihodit. Ačkoliv si kolikrát říkáte, že se vám nemůže nic stát, opak je pravdou a proto je lepší být připraveni. Využít můžete pojištění VZP!

Důvody proč si sjednat cestovní pojištění

Na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) nelze zcela spoléhat. Zdravotní péče, ke které EHIC opravňuje, nemusí vždy obsahovat všechny druhy ošetření a také nemusí být bezplatná. Ve většině států se za lékařské ošetření platí minimálně spoluúčast. Pokud cestujete do mimoevropských zemí je cestovní pojištění skoro samozřejmostí.

Výhodné cestovní pojištění nabízí i pojišťovna VZP. Zahrnuje komplexní ochranu při pobytu v zahraničí. VZP nabízí sjednání cestovního pojištění online. Pro pojištění storna zájezdu nebo roční pojištění, si ale musíte dojít na pobočku PVZP nebo VZP ČR.

Online sjednání zahrnuje několik výhod. Žádné čekání ve frontách a navíc jako bonus slevy pro všechny. Můžete si tedy zřídit cestovní pojištění online a získáte slevu 10 % a studenti pak navíc slevu 20 %.

VZP

Pokud se chystáte raději na pobočku PVZP nebo VZP ČR, můžete se těšit na tyto výhody.

 • 30 % slevu pro členy Klubu pevného zdraví
 • 10 % slevu pro ostatní pojištěnce VZP
 • 20 % slevu pro studenty (lze kombinovat s 10 % slevou pro pojištěnce VZP)
 • až 75 % slevu na roční rodinný paušál pro opakované pobyty během 1 roku s pobytem v zahraničí do 90 dnů

Slevy nelze mezi sebou kombinovat jinak, než je uvedeno!

Speciální výhody mohou při uzavření cestovního pojištění získat bezpříspěvkoví dárci krve.

Jaké pojištění vybrat

Stejně jako u pojištění AXA, které nabízí obdobné pojištění, si i zde můžete vybrat ze tří balíčků pojištění: MINI, OPTIMAL a ELITE.

MINI

Základní balíček MINI, poskytuje pojištění léčebných výloh a pojištění odpovědnosti za škodu.

OPTIMAL

Balíček OPTIMAL k tomu navíc zahrnuje i úrazové pojištění a pojištění osobních věcí.

ELITE

Nejvíce služeb tedy zahrnuje balíček ELITE, který oproti balíčku OPTIMAL obsahuje i pojištění pro případ hospitalizace.

AXA

Balíčky můžete také vybírat podle typu dovolené a podle toho, které aktivity a sporty budete na dovolené provozovat.

Připojištění

Pokud víte, že vás na dovolené čeká něco neobvyklého, jako jsou například extrémní adrenalinové sporty, je vhodné zvolit správné připojištění.

VZP nabízí tyto připojištění:

 • pracovní cesta
 • nebezpečné, extrémní či profesionální sporty, sportovní soutěže
 • pojištění zásahu horské záchranné služby pro Slovensko
 • pojištění pro případ hospitalizace
 • pojištění stornovacích poplatků
 • pojištění veterinární péče pro psy a kočky
AXA

Allianz Cestovní pojištění

Největší světový finanční ústav Allianz pojišťovna je tu pro vás už od roku 1890. Za tuto dobu se stala světovou špičkou. Služby Allianz využívá přes 80 milionů lidí ve více než 70 zemích světa. V České republice je třetí největší pojišťovnou a chrání zde přes 700 000 obyvatel. Můžete si být jistí, že je zde váš život i majetek dokonale chráněný.

Pojišťovna Allianz taktéž nabízí cestovní pojištění. Na výběr máte z několika možností: Krátkodobé cestovní pojištění, opakované pobyty během roku, celoroční cestovní pojištění.

Allianz

Jednorázové cestovní pojištění

Vyberte si jeden z balíčků krátkodobého cestovního pojištění. Cestovat můžete až 90 dní bez starostí.

Proč si objednat cestovní pojištění?

 • Uhradí za vás výdaje spojené s případným ošetřením i nákupem léků, operací, hospitalizací nebo převozem domů.
 • V případě přírodních katastrof, či občanských nepokojů, kdy budete nuceni zůstat v zahraničí déle, pojištění bezplatně prodlouží.
 • Pokud si vyberete variantu pojištění s neomezeným limitem pro léčebné výlohy, nemusíte se bát doplatků v nemocnicích.
 • Pojistí vás na cestách za odpočinkem a poznáváním, ale i za sportem a za prací.
 • Nabízí připojištění. Můžete si třeba navýšit částku vyplacenou při ztrátě zavazadel, získat peníze zpět za letenku nebo připojistit adrenalinové sporty, které plánujete provozovat.
 • Pojištění můžete sjednat osobně či online.

Cestovní pojištění pro opakované pobyty

Pokud jste vášnivý cestovatel a jezdíte často do zahraničí, nemusíte si vždy před cestou sjednávat cestovní pojištění. Využijte této nabídky. Pojištění platí pro pobyty trvající déle než 45 dnů a jejich počet není nijak omezen. Vycestujte tak kolikrát budete chtít.

Proč zvolit cestovní pojištění pro opakované pobyty?

 • Během roku není omezen počet cest.
 • Možnost varianty pro jednotlivce nebo pro celou rodinu.
 • Využít můžete asistenční službu 24 hodin denně.
 • Poradce vám pomůže vybrat vhodné pojištění, ať už cestujete kamkoliv.
 • Zvolit můžete také připojištění a získat větší finanční náhradu za případně ztracená zavazadla, či storno poplatky.
Pojišťovny

Celoroční cestovní pojištění

Čeká vás dlouhý pobyt v zahraničí? Sjednat si můžete cestovní pojištění na celý rok. Využít jej můžete například pro studijní či pracovní pobyt.

Proč si objednat celoroční cestovní pojištění

 • Uhradí za vás výdaje spojené s případným ošetřením i nákupem léků, operací, hospitalizací nebo převozem domů.
 • V případě přírodních katastrof, či občanských nepokojů, kdy budete nuceni zůstat v zahraničí déle, pojištění bezplatně prodlouží.
 • Pokud si vyberete variantu pojištění s neomezeným limitem pro léčebné výlohy, nemusíte se bát doplatků v nemocnicích.
 • Pojistí vás na cestách za odpočinkem a poznáváním, ale i za sportem a za prací.
 • Nabízí připojištění. Můžete si třeba navýšit částku vyplacenou při ztrátě zavazadel, získat peníze zpět za letenku nebo připojistit adrenalinové sporty, které plánujete provozovat.
 • Pojištění můžete sjednat osobně či online.

Pokud cestujete autem nezapomeňte při dlouhodobých cestách také zkontrolovat vaše povinné ručení.

Povinné ručení

Varianty cestovního pojištění

ZÁKLAD

 • Nabízí léčebné zálohy v zahraničí v případě nemoci, či úrazu do 3 milionů Kč.
 • Můžete využít asistenční služby 24 hodin denně.
 • Pojištění odpovědnosti za zdraví činí 5 milionů Kč, za majetek poté 2, 5 milionů Kč.
 • Tento balíček bohužel neobsahuje pojištění zavazadel, trvalé následky úrazu, smrt úrazem, denní odškodné při úrazu a doplňková rizika. Pro tyto možnosti je potřeba si vybrat jinou variantu pojištění.
 • Po dohodě je možnost sjednat připojištění rizikových sportů a připojištění stornovacích poplatků.

OPTIMAL

 • Nabízí léčebné zálohy v zahraničí v případě nemoci, či úrazu do neomezené částky.
 • Můžete využít asistenční služby 24 hodin denně.
 • Pojištění odpovědnosti za zdraví činí 10 milionů Kč, za majetek poté 5 milionů Kč.
 • Pojištění zavazadel do 25 000 Kč.
 • Trvalé následky úrazu 400 000 Kč.
 • Smrt úrazem 200 000 Kč.
 • Denní odškodné při úrazu 100 Kč.
 • Doplňková rizika 35 000 Kč/5 000 Kč.
 • Po dohodě je možnost sjednat připojištění rizikových sportů a připojištění stornovacích poplatků.

EXKLUZIV

 • Nabízí léčebné zálohy v zahraničí v případě nemoci, či úrazu do neomezené částky.
 • Můžete využít asistenční služby 24 hodin denně.
 • Pojištění odpovědnosti za zdraví činí 15 milionů Kč, za majetek poté 7, 5 milionů Kč.
 • Pojištění zavazadel do 50 000 Kč.
 • Trvalé následky úrazu 800 000 Kč.
 • Smrt úrazem 400 000 Kč.
 • Denní odškodné při úrazu 200 Kč.
 • Doplňková rizika 35 000 Kč/5 000 Kč.
 • Po dohodě je možnost sjednat připojištění rizikových sportů a připojištění stornovacích poplatků.
Generali

Generali cestovní pojištění

Generali patří mezi největší české pojišťovny. Ve světě působí už od roku 1832, ale i přes jejich obrovský světový dosah se snaží o maximální individuální přístup. Cestovní pojištění od Generali vás pojistí jak na zahraniční cesty, tak i na ty tuzemské. Cestovní pojištění je největší zárukou lékařské péče i asistenčních služeb při řešení nečekaných problémů.

Na stránkách pojišťovny Generali naleznete jednoduchý formulář, kde si vše přehledně navolíte. Vybíráte z následujících otázek.

KDO?

Na výběr máte tři možnosti. Určíte zda cestujete sami, ve dvou a nebo jako celá rodina. Generali dále nabízí slevy pro skupiny, rodiny. Zeptejte se před cestou na pobočkách Generali, jaké slevy je možné uplatnit právě pro vás.

KDY?

Určíte kdy přesně odjíždíte a kdy se vracíte. Na výběr máte také možnost opakované výjezdy. To je pojištění za odpočinkem nebo prací, které se opakuje během jednoho roku. Délka jednoho výjezdu však nesmí přesáhnout více než 30 dní, počet výjezdů během roku není nijak omezen.

CÍLOVÁ DESTINACE

Určete cílovou destinaci, kam se chystáte vycestovat.

Generali

ÚČEL CESTY

Zvolíte, zda jedete za odpočinkem, za sportem či prací. Do cesty za odpočinkem patří dovolená u moře, rekreační turistika a studijní pobyt. Nevztahuje se na stáže a pobyty au-pair. Pro tyto účely je nutné zvolit pracovní cestu.

VARIANTA

Na výběr máte tři varianty: Easy, Universal, World.

Easy

 • Do varianty Easy spadají léčebné výlohy a repatriace do 3 milionů Kč a zubní ošetření do 10 000 Kč.
 • Opatrovník je poté pojištěn do 50 000 Kč a profesionální sociální pracovník/psycholog také do 50 000 Kč.

Universal

 • Obsahuje to samé, co varianta EASY a k tomu navíc úrazové pojištění.
 • Trvalé následky úrazu až 500 000 Kč a smrt následkem úrazu také 500 000 Kč.
 • Dále obsahuje odpovědnost za škodu na zdraví jiné osoby až 5 milionů Kč. Odpovědnost na majetku jiné osoby 3 miliony Kč. Odpovědnost za škodu za ušlý zisk jiné osoby 50 000 Kč.
 • V ceně je také pojištění zavazadel. Osobní věci a zavazadla 50 000 Kč. Zpoždění, zničení a ztráta při přepravě 5 tisíc Kč.

World

 • Obsahuje to samé, co varianta UNIVERSAL + ještě něco navíc.
 • Trvalé následky úrazu500 000 Kč a smrt následkem úrazu také 500 tisíc Kč.
 • Dále obsahuje odpovědnost za škodu na zdraví jiné osoby10 milionů Kč. Odpovědnost na majetku jiné osoby 5 milionů Kč. Odpovědnost za škodu za ušlý zisk jiné osoby 100 000 Kč.
 • V ceně je také pojištění zavazadel. Osobní věci a zavazadla 70 000 Kč. Zpoždění, zničení a ztráta při přepravě 5 000 Kč.
 • Nadstandardní asistenční a právní služby. Kauce až do 300 000 Kč. Finanční půjčka do 20 000 Kč. Náhradní doklady 20 000 Kč. Pohřeb v zahraničí / převoz věcí zemřelého 150 000 Kč.
 • A nakonec rozšiřuje krytí o sportovní činnosti.
Generali

PŘIPOJIŠTĚNÍ

 • Možnost je také připlatit si za připojištění. Na výběr máte tyto možnosti.
 • Autocare
 • Vyšší léčebné výlohy
 • Sportovní činnosti
 • Nadstandardní asistenční a právní služby
 • Přenosná elektronika
 • Následná lékařská péče + pobyt v nemocnici

OZP cestovní pojištění

Na oficiálních stránkách OZP naleznete mnoho benefitů, mezi ně řadíme i cestovní pojištění online, které připravili ve spolupráci s pojišťovnou Vitalitas. Na léčebné výlohy mohou klienti OZP získat až 100% slevu.

Pro objednání cestovního pojištění nemusíte nikam docházet. Z pohodlí domova vyřešíte všechna důležitá vyřizování. Pojištění zaplatíte platební kartou nebo bankovním převodem online a začne platit hned druhý den po provedení transakce. Pro platnost pojištění je důležité odeslání platby, nikoliv datum připsání na účet Vitalitas.

Pokud byste měli ale více otázek, určitě se můžete obrátit na kterékoliv klientské centrum OZP. Nebo si přečtěte kdy a jak se vyplatí vybrat cestovní pojištění.

Slevy

Pro klienty OZP ve věku 0-26 let a od věku 60 let a výše je pojištění léčebných výloh zcela zdarma. Ostatní klienti mají na pojištění léčebných výloh slevu 50 %. Sleva platí pro cesty, které netrvají déle než 30 dní. Uplatnit lze ve všech státech Evropy a v některých mimoevropských státech na pobřeží středozemního moře.

cestovní pojištění

Krátkodobé cestovní pojištění

Na stránkách pojišťovny Vitalitas si tedy můžete pohodlně sjednat pojištění pro OZP. Krátkodobé cestovní pojištění nabízí vysoké limity plnění, volitelná rizika, asistenční služby a rychlé likvidace pojistných událostí. Zaměřuje se na flexibilitu, přání a reference klienta. Poskládat si můžete své vlastní pojištění v závislosti na destinaci, délce pobytu v zahraničí či typu zahraniční cesty.

Využívat můžete příspěvků pro pojištěnce OZP a ZPŠ.

 • Krátkodobé pojištění je určeno pro zahraniční cesty v délce 1 – 90 dní.
 • Léčebné výlohy v zahraničí - 5.000.000 Kč
 • Asistenční služby
 • Repatriace - 200.000 Kč
 • Náklady na opatrovníka - 50.000 Kč
 • Trvalé následky úrazu - 200.000 Kč
 • Smrt úrazem - 100.000 Kč
 • Pojištění osobních věcí a zavazadel - 20.000 Kč
 • Pojištění zpoždění zavazadel - 10.000 Kč
 • Odpovědnost za škodu na zdraví či majetku - 10.000.000 Kč
 • Pojištění úhrady nákladů za náhradní sportovní oblečení a vybavení - 5.000 Kč
 • Pojištění pro případ nevyčerpání hodnoty skipasu - 80 % z nevyčerpané hodnoty skipasu, max. 5.000 Kč
 • Pojištění pro případ zrušení cesty / služby - 20.000 Kč

Program zvonek

Program Zvonek kombinuje prvky úrazového pojištění pro děti s poskytováním řady výhod v průběhu pojištění. Do programu lze vstoupit pouze pod podmínkou, že je dítě pojištěncem OZP a ZPŠ a vstoupí do 12 měsíců svého věku.

 • Pro děti od 0 do 6 let
 • Pouze pro pojištěnce OZP a ZPŠ
 • S příspěvky pro pojištěnce OZP a ZPŠ
 • Výhodné dárky pro každý rok pojištění

Program Gina

Unikátní program pro děti do 18 let. Vznikl ve spolupráci s OZP, a spojuje prvky zdravotní asistence a kvalitního úrazového pojištění.

Sportovní oblečení
 • Určeno pro děti od 0 do 18 let
 • Pouze 1000 Kč ročně
 • S příspěvkem pro pojištěnce OZP: pro prvňáčky na jeden rok zdarma
 • Zvýhodněné pojistné po ukončení programu Zvonek a přechodu na Ginu

Uniqa cestovní pojištění

Uniqa je univerzální pojišťovna, která vychází vstříc potřebám občanů i firem. Zaměřuje se na životní i neživotní pojištění. Na české trhu působí již od roku 1993 a patří k nejsilnějším pojišťovnám v naší zemi. V portfoliu spravuje okolo 840 000 pojistných smluv.

Stejně tak pojišťovna Uniqa nabízí cestovní pojištění, se kterým se klidně můžete věnovat svým zájmům a případné starosti nechat na pojišťovně.

Základní varianta zahrnuje krytí léčebných výloh a nepřetržité asistenční služby. Zřídit si také ale můžete rozšířenou komplexní variantu, která obsahuje navíc pojištění zavazadel, odpovědnosti a úrazové pojištění.

Na webových stránkách Uniqa můžete využít přehlednou online kalkulačku. Okamžitě zjistíte cenu cestovního pojištění a ihned jej můžete sjednat s 10% slevou.

Nezapomeňte na cashback

I na jednotlivé pojišťovny se vztahuje cashback. Většina pojišťoven nabízí slevu 10 % při sjednání online. Tipli.cz vám procenta ještě navýší a získáte peníze zpět díky cashbacku. Stačí prokliknout přes obchod.

Pojišťovny s cashbackem

Jednorázové pojištění

 • Ideální, pokud cestujete jen občas
 • Zahraniční ale i tuzemské cestovní pojištění pro dovolenou v ČR
 • Slevy na rodinné tarify
 • Bez spoluúčasti

Cestovní pojištění kryje

 • zimní a rizikové sporty (lyžování a snowboarding, rafting, via ferrata, potápění, jachting)
 • pojištění storna (zájezdu, letenky atd.)
 • pojištění náhrady dovolené
 • pojištění domácích zvířat (psů a koček)
 • teroristická rizika
 • rozšířené asistenční služby pro vaše vozidlo
pobyty pro dva

Roční pojištění

 • Pokud cestujete do zahraničí vícekrát do roka
 • Pro jednotlivé cesty v délce až 45 dnů
 • Využít jej můžete na pracovní cesty, studijní pobyty, pobyty pro dva i dovolenou
 • Již od 500 Kč/rok, rodinné pojištění od 1250 Kč/ rok

Cestovní pojištění kryje

 • zimní a rizikové sporty (lyžování a snowboarding, rafting, via ferrata, potápění, jachting)
 • teroristická rizika

Proč zvolit cestovní pojištění UNIQA

 • Jedno z nejlevnějších na trhu
 • V rodinném tarifu platíte jen jedno dítě, další je zdarma
 • Asistenční služby v českém jazyce
 • Sjednání pojištění i v den odjezdu
 • Pojištění i pro seniory nad 65 let
 • Pojištění i pro těhotné (bez omezení do 26. týdne)

Česká pojišťovna cestovní pojištění

Česká pojišťovna je univerzální pojišťovnou se 190letou tradicí. Zaměřuje se jak na individuální životní i neživotního pojištění, tak i na pojištění pro malé, střední a velké klienty v oblasti průmyslových, podnikatelských rizik a zemědělství.

Na českém pojistném trhu je Česká pojišťovna největší pojišťovnou už od roku 1991. Spravuje více než 7 000 000 pojistných smluv a vlastní 1 500 distribučních míst, kde se o vás zaručeně výborně postarají.

Česká pojišťovna nabízí taktéž cestovní pojištění. Složíte si jej podle vlastních potřeb. Na stránkách si můžete přehledně zvolit na jakou oblast by se mělo pojištění zaměřovat. Na výběr máte z následujících možností.

 • Cestovní pojištění
 • Balíček si poskládáte podle sebe
 • Kryje všechna rizika
 • Platí na území Evropa nebo Svět

K moři

 • Až 50 % sleva pro rodiny s dětmi
 • Asistenční služba zdarma
 • Kryje všechna běžná rizika

Turistika a poznání

 • Nejlepší pojištění pro cestovatele
 • Asistenční služba kdekoliv a kdykoliv
 • Turistika do 3500 m. n. m.

Eurovíkend

 • Pro výlety po Evropě
 • Velmi rychlé sjednání
 • Možnost platnosti již za hodinu

Exotika

 • Kryje všechna rizika
 • Platí po celém světě
 • Nepřetřžitá asistence v českém jazyce

Pracovní cesta

 • Pro všechny krátkodobé pracovní cesty
 • Nepřetržitá asistenční služba
 • Sleva 10 % při sjednání online
Česká pojišťovna

Tuzemsko

 • Pro odpočinek i aktivní dovolenou v ČR
 • Pro děti na táboře a školy v přírodě
 • Včetně pojištění storna cesty

Adrenalin

 • Pro aktivní sportovní dovolenou a všechny adrenalinové zážitky
 • Kryje všechny rizikové sporty
 • Součástí je např. rafting, canyoning

Student

 • Studijní pobyty v zahraničí
 • Pracovní stáže
 • Au-pair a brigády
Česká pojišťovna

Cestovní pojištění Individuál

 • Vytvořte vlastní balíček přesně na míru
 • Získáte pojištění přesně podle vás
 • Možnost platnosti již za hodinu

Za prací

 • Pro opakované služební cesty
 • Pro dlouhodobý pracovní pobyt
 • Pro všechny profese

Cestovatel

 • Pro dlouhodobé pobyty v zahraničí
 • Pojištění až na 1 rok
 • Bez nutnosti jezdit zpět do ČR

Lyže a snowboard

 • Pojištění na hory
 • Pro všechny zimní sporty
 • Atraktivní slevy pro rodiny s dětmi

Na hory s rodinou

 • Atraktivní slevy pro rodiny
 • Za památkami i zážitky
 • V ceně turistika do 3500 m. n. m.

Základní cestovní pojištění

Základní cestovní pojištění, u kterého si balíček poskládáte podle sebe obsahuje.

 • Pojištění léčebných výloh
 • 3 000 000 Kč/100 000 000 Kč

 • Platí
 • Po Evropě a celém světě

 • Typ cesty
 • Turistická, pracovní, rekreační sport, organizovaný sport, riziková cesta – sami si volíte dle účelu cesty.

Allegria
 • Slevy
 • 10 % za sjednání online

  Rodinná sleva – zdarma děti do 6 let, 50 % sleva pro děti mladší 18 let (slevy nelze sčítat)

 • Odškodnění při komplikacích s letem
 • Zpoždění

  Zrušení

  Zmeškání návazného letu

  Odepření nástupu

  Využijte cashback

  Česká pojišťovna nabízí nejen výhodné pojištění, ale také můžete získat peníze zpět!

 • Cena
 • Cenu vám jednoduše spočítá online kalkulačka, kde si navolíte vše potřebné.

  Pokud objednáváte pojištění na poslední chvíli, s Českou pojišťovnou může vaše pojištění platit již za hodinu, a to i při platbě převodem. Stačí zaslat avízo o platbě.

Česká pojišťovna

Připojištění

Využijte rozšíření základního pojištění o další rizika. Pokud například víte, že budete déle na cestách, využít můžete pojištění opuštěné domácnosti. Nebo pokud plánujete dobrodružství v horách, nezapomeňte na úrazové pojištění. Jestliže cestujete letadlem, určitě vám nebude k zahození pojištění zavazadel. Ceny se liší v závislosti na druhu a délce cesty.

 • Nevyužitá dovolená
 • Odpovědnost
 • Pojištění opuštěné domácnosti
 • Pojištění právní ochrany
 • Zavazadla
 • Přerušená cesta
 • Storno cesty
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění veterinární léčby

Kooperativa cestovní pojištění

Univerzální pojišťovna Kooperativa nabízí všechny standardní druhy pojištění pro občany, drobné firmy i velké podniky. Stabilní zázemí této české firmy podporuje skupina Vienna Insurance Group. Za svou dlouholetou kariéru, kdy jsou na českém trhu již 27 let, mají 2,06 milionů spokojených klientů, o které se stará 3873 zaměstnanců.

Včetně pojištění osob, majetku, vozidel, odpovědnosti, podnikání, měst a obcí či průmyslu, nabízí Kooperativa i cestovní pojištění. To je možné jednoduše sjednat online díky jednoduchému formuláři.

Na výběr máte

 • Jednorázové pojištění
 • Celoroční pojištění
Kooperativa

Jednorázové cestovní pojištění KOLUMBUS

 • Léčebné výlohy – Úhrada za náklady lékařského ošetření
 • Úraz, zavazadla, odpovědnost – Odškodnění v případě úrazu nebo krádeži věci a náhrada za škodu, kterou způsobíte jiné osobě, případně spoluúčast na zapůjčeném vozidle
 • Storno poplatku – Uhradí storno poplatky v případě, že nemůžete odcestovat na dovolenou
 • Sport – Připojištění rizikovějších sportů
 • Domácnost – Krátkodobé pojištění domácnosti
 • HOLIDAY – Asistenční služba pro motoristy
 • Pojištění sportovního vybavení – Uhradí nájem náhradního vybavení nebo poškození pronajatého vybavení
 • Travel asistent – Pomoc při zpoždění či zrušení letu, nebo při zmeškání návazného letu
 • Tip: K dospělému cestujícímu je dítě do 6 let pojištěno zdarma.

Celoroční cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT

Dlouhodobé cestovní pojištění je výhodné pro ty, kteří cestují často. Ať už cestujete na dovolenou, služební cestu nebo za poznáním, nebudete muset před každou cestou řešit pojištění, a navíc vás vyjde výhodněji. Pojištění se vztahuje na všechna rizika, která vás mohou během cesty potkat a za spoluúčast platit nebudete. Při sjednání online dostanete slevu 40 % pro cesty po Evropě.

Pojišťovny

Jak se liší od jednorázového pojištění

 • Léčebné výlohy si vždy musíte sjednat v zahraničí a až poté přidávat pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti a pojištění STORNO.
 • Krátkodobé pojištění domácnosti nelze sjednat u dlouhodobých cest.
 • Nelze si k němu sjednat asistenční službu HOLIDAY.
 • Pojištění sportovního vybavení také nelze sjednat.

Podmínky

 • Sjednat ho lze pouze na celý rok.
 • Délka jednoho souvislého pobytu v zahraničí nesmí překročit 45 dnů.
 • Počet výjezdů během roku není omezen.

Kolik stojí?

Základní pojištění pro cestování po Evropě stojí 1200 Kč. Další ceny se odvíjí podle destinace, kam míříte a zda je vám méně než 70 let anebo více a jaká máte připojištění. Na stránkách si lze vše jednoduše navolit a nezávazně spočítat. Orientačně se ceny pohybují jako v tabulce, pokud jedete do Evropy a je vám méně než 70 let.

VARIANTY
KLASIKKLASIK
PLUSPLUS
LVZ
KLASIK1 200 Kč
PLUS1 600 Kč
LVZ + ÚZO
KLASIK1 700 Kč
PLUS2 510 Kč
LVZ + ÚZO + STORNO
KLASIK2 000 Kč
PLUS2 810 Kč

Vysvětlivky: LVZ – Léčebné výlohy v zahraničí ÚZO – Pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti STORNO – Zrušení cestovní služby

Pro náročnější sportovce

Pokud preferujete adrenalinové sporty, zvolte si k pojištění KOLUMBUS ABONENT připojištění aktivních (náročnějších) sportů. Na výběr máte z mnoha možností sportů, které jsou v připojištění zahrnuty.

 • rekreační lyžování, snowboarding na vyznačených a pro veřejnost otevřených sjezdovkách, trasách a přístupových cestách
 • vysokohorská turistika a treking po vyznačených a pro veřejnost otevřených cestách a stezkách max. do výšky 5000 m n.m. a do II. stupně obtížnosti podle mezinárodní stupnice UIAA včetně
 • pohyb v terénu označovaném jako via ferrata max. do stupně C včetně
 • cyklokros, bikros, biketrial
 • rekreační sjíždění řek do 3. stupně obtížnosti včetně při nezvýšeném průtoku vody a s přiměřenou výstrojí
 • rafting do 3. stupně obtížnosti včetně s přiměřenou výstrojí a za účasti odborného instruktora
 • canyoning s přiměřenou výstrojí za účasti odborného instruktora
 • ragby, podvodní ragby
 • parasailing, surfing, windsurfing, kiting
 • jachting (plachetnice, jachta)
 • rekreační potápění s přístrojem do hloubky 40 m s certifikací přístrojového potápění
 • lední hokej, crashed ice, krasobruslení, rychlobruslení
 • jezdecké sporty
 • jízda na U–rampě a ve skateparku
 • jízda na čtyřkolkách a motokárách
 • pozemní hokej, hokejbal, americký fotbal
 • šerm, historický šerm
 • skoky do vody, skoky na gumovém laně
 • silový trojboj, vzpírání, bezkontaktní bojové sporty a dále také judo a karate
 • akrobatický rock and roll, capoeira
 • historická bitva, let balonem, timbersport
Pojišťovny

ČSOB cestovní pojištění

Pojišťovna ČSOB umí krýt všechna běžná rizika v každodenním životě i v podnikání. S čímkoliv se na ní můžete obrátit a zaměstnanci vám jistě rádi pomohou. Mezi miliony klienty naleznete fyzické osoby, živnostníky, firmy i velké korporace. V roce 2010 získala ČSOB titul pojišťovna roku. Na trhu je již přes 25 let a je součástí KBC, stabilní evropské finanční skupiny. Díky tomu získáváte záruku maximální kvality a jistoty.

Cestovní pojištění je součástí nabídky ČSOB. Můžete si jej sjednat již od 15 Kč na den. Starosti tak můžete hodit za hlavu a užívat si krásnou dovolenou. Díky online sjednání získáte 10 % slevu a na výběr máte z následujících možností.

 • Pro jednotlivce i rodinu
 • Pro milovníky sportů
 • Roční karty
ČSOB

Rodinné pojištění

Pokud cestujete s rodinou vyjde vás nyní pojištění ČSOB o 39 % levněji.

Proč si vybrat ČSOB?

 • Pojistit se můžete nejen na cestu do zahraničí, ale i na dovolenou v Čechách.
 • Pojistí vás pro případy vzniku úrazu, přerušení cesty, zmeškání odjezdu, zpoždění zavazadel, zpoždění letu nebo odpovědnosti za újmu, poškození a ztrátu zavazadel.
 • Asistenční služba dostupná 24 hodin denně v českém jazyce
 • Pokud budete nuceni zůstat v zahraničí déle, pojištění vám automaticky prodlouží

Připojištění

 • Pojištění storno poplatků – v případě, že onemocníte (za zájezd či letenky)
 • Krátkodobé pojištění domácnosti – proti krádeži vloupáním
 • Asistence vozidla na cestách – jen za 49 Kč/ na 10 dnů – oprava auta na místě, odtah do nejbližší opravny apod.
 • Adrenalinové sporty – při aktivních dovolené
 • Rozšířené asistenční služby – zahrnuto například tlumočení, překlady či asistence při řešení ztráty a odcizení dokladů
VARIANTY
ZákladZáklad
NejoblíbenějšíNejoblíbenější
Pro náročné cestovatelePro náročné cestovatele
Léčebné výlohy
Základ3, 5 mil. Kč
Nejoblíbenější7 mil. Kč
Pro náročné cestovatele15 mi. Kč
Asistenční služby
ZákladZákladní
NejoblíbenějšíRozšířené
Pro náročné cestovateleRozšířené
Pojištění úrazu
Základ-
Nejoblíbenější400 000 Kč limit trvalých následků úrazu
Pro náročné cestovatele600 000 Kč limit trvalých následků úrazu
Pojištění odpovědnosti za škody na zdraví
Základ-
Nejoblíbenější4 mil. Kč
Pro náročné cestovatele6 mil. Kč
Pojištění odpovědnosti za škody na majetku
Základ-
Nejoblíbenější2 mil. Kč
Pro náročné cestovatele3 mil. Kč
Krádež a poškození zavazadel, věcí a elektroniky
Základ-
Nejoblíbenější25 000 Kč
Pro náročné cestovatele50 000 Kč
Předčasný návrat a zmeškání odjezdu
Základ-
Nejoblíbenější-
Pro náročné cestovatele20 000 Kč
Zpoždění zavazadel a zpoždění letu
Základ-
Nejoblíbenější-
Pro náročné cestovatele10 000 Kč
Cena pojištění na den (v Evropě, po slevě 10 %)
Základ15/40 Kč (jednotlivec/ rodina)
Nejoblíbenější33/86 Kč (jednotlivec/ rodina)
Pro náročné cestovatele49/126 Kč (jednotlivec/ rodina)

Pojištění pro milovníky sportu

Ať už milujete jakékoliv adrenalinové sporty a zážitky, s pojištěním ČSOB se můžete věnovat čemukoliv, co vás baví. Pojištění můžete mít již od 28 Kč na den.

Allegria

Proč si vybrat toto pojištění?

 • Léčebné výlohy si můžete pojistit až do výše 15 000 000 Kč
 • Součástí jsou kvalitní asistenční služby, které zahrnují i převoz do nemocnice či návrat do ČR
 • Pokud plánujete adrenalinové sporty se svou rodinou, můžete být pojištění již od 71 Kč na den – platí pro šest osob (1-2 dospělé a až 5 dětí do 18 včetně)
 • K základnímu balíčku si můžete navíc sjednat pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel, zmeškání odjezdu či přerušení cesty

Jaké rizikové sporty

Pokud se chystáte na minimálně jeden z uvedených sportů, měli byste mít pojištěné rizikové sporty.

 • via ferrata stupně obtížnosti A, B a C (rak. klas.), F, MD a D (it. klas.)
 • vysokohorská turistika v terénu nad 3 500 m n.m. do 5 000 m n.m. včetně
 • rafting nebo jiné sjíždění divoké řeky od II. do III. stupně obtížnosti včetně (dle alpské stupnice hodnocení řek) při nezvýšeném průtoku vody
 • surfing, kitesurfing, námořní jachting, jízda na vodním skútru
 • canyoning za účasti odborného instruktora
 • potápění s použitím samostatných dýchacích přístrojů do hloubky 40 m včetně
 • rugby, americký fotbal
 • bungee jumping (skok na gumovém laně), skoky do vody z prkna
 • bojové sporty
 • jízda na "U" rampě ve skateparku
 • Ale i další sporty srovnatelné rizikovostí

Turistika do 3 500 m.n.m. nebo sjíždění klidné vody spadají pod rekreační sporty. Pro tyto záležitosti vám bude stačit cenově výhodnější pojištění léčebných výloh. Dále můžete vyžít variantu pro zimní sporty, jako je snowboarding, lyžování nebo hokej.

Celoroční cestovní karty

Pokud cestujete několikrát do roka, využijte celoroční pojištění. Na výběr máte ze tří variant: Opakované výjezdy “45“, Opakované výjezdy Family “5“ a Dlouhodobé pobyty.

Česká spořitelna

Česká spořitelna cestovní pojištění

Banka Česká spořitelnanejdelší tradici na českém trhu. Snaží se lidi naučit hospodařit a zajistit jim tak přístup k prosperitě. Zaměřuje se na jednotlivce, malé a střední podniky, města i obce. Financuje však i velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů. Podporuje rozvoj svého okolí a místních komunit. Na svém kontě má již přes 4,5 milionů spokojených zákazníků. Od roku 2000 je součástí středoevropské skupiny Erste.

Mezi nabídkou služeb najdeme taktéž cestovní pojištění. Na výběr máte ze dvou možností.

 • Cestovní pojištění KOLUMBUS
 • Cestovní pojištění k účtu

Cestovní pojištění KOLUMBUS

Pro děti do 6 let zdarma

Děti do 6 let mají pojištění zdarma. Pojištěné děti od 6 do 18 let získávají automaticky slevu 50 %.

Léčebné výlohy

Nechte starosti na pojišťovně! Hradí zásah záchranné služby, předepsané léky, zákrok zubaře nebo převoz zpět do ČR.

Asistenční služba Holiday

Zavolejte jednoduše, kdykoliv vás v zahraničí potkají problémy za volantem. Asistenční linka je v provozu 24 hodin denně.

RIZIKA
KLASIKKLASIK
PLUSPLUS
Léčebné výlohy
KLASIK5 000 000 Kč
PLUS10 000 000 Kč
Zásah horské služby
KLASIK200 000 Kč
PLUS400 000 Kč
Zubní ošetření
KLASIK5 000 Kč
PLUS10 000 Kč
Smrt následkem úrazu
KLASIK100 000 Kč
PLUS200 000 Kč
Trvalé následky úrazu
KLASIK200 000 Kč
PLUS400 000 Kč
Pojištění odpovědnosti
KLASIK4 000 000 Kč
PLUS5 000 000 Kč

Jak vybrat správné pojištění?

 • Pokud cestujete po Evropě a jediné co vám hrozí jsou obvyklé úrazy jako zlomeniny nebo tržné rány, stačí vám varianta KLASIK.
 • Na vzdálené cesty na jiné kontinenty se doporučuje zvolit variantu PLUS s limitem 10 milionů Kč.
 • Promyslete nejprve vaši cestu a rozhodněte o hrozících nebezpečích. V případě operace, dlouhé hospitalizace nebo pohybu v horském terénu by vám varianta KLASIK s limitem 5 milionů Kč nemusela stačit.

Další neočekávané události

Aktivní sport

Ať už jste amatérský či profesionální sportovec, pojištění aktivních sportů můžete mít již od 40 Kč/den a organizovaný sport poté za 60 Kč/den.

Pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti

Pokud vsázíte na jistotu, spojte si pojištění úrazu s ochranou zavazadel. Nebo využijte pojištění, kdy někomu způsobíte škodu vy. To vše za 20 Kč/den.

Krátkodobé pojištění domácnosti

Nenechávejte svůj majetek bez dozoru a v případě nutnosti využijte pojištění majetku proti vandalům, živlům a krádeži. Už od 180 Kč.

Pojištění STORNO

V případě, že musíte dovolenou nečekaně zrušit, využijete pojištění storno poplatku, který kryje až 80 %. Cena je 3 % z ceny zájezdu.

Pojišťovny

Nejlepší cestovní pojištění

V dnešní době je na výběr velké množství cestovního pojištění od různých pojišťoven. Při výběru pojištění je potřeba si urovnat priority a důvody cesty. Zda bude vaše cesta nebezpečná, nebo jedete za odpočinkem. V potaz se ale musí brát i další faktory, které ovlivňují, co se vám může v zahraničí přihodit.

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Sedněte si a sepište si všechny důležité body, které jsou k vaší cestě aktuální. Zodpovězte si otázky:

 • Kolik nás jede?
 • Do jaké země? Evropa, nebo svět?
 • Jakým dopravním prostředkem cestuji?
 • Na jak dlouho? Popřípadě jak často?
 • Jaké aktivity budu provozovat?
 • Jaká chci připojištění?

Důležitým rozhodovacím faktorem samozřejmě bude ve finále také cena. Vyplatí se rovněž využít některé z aktuálních slev a výhodných nabídek. Doporučujeme sjednat pojištění online, protože většina pojišťoven nabízí v tomto případě slevu 10 %.

Každému vyhovuje něco jiného, a tak i u pojištění a jednotlivých cest je potřeba používat selský rozum a nic nenechávat náhodě. V zahraničí se může přihodit spoustu věcí a byla by škoda, kdyby se pokazila vaše dovolená snů. A víte, jak to je? Štěstí přeje připraveným!

A nezapomeňte využít cashback!

S Tipli.cz můžete z pojištění získat až 25 % částky z nákupu zpět. Využijte slev a nabídek jednotlivých pojišťoven. Díky tomu si sjednáte to opravdu nejvýhodnější cestovní pojištění!

Sjednat cestovní pojištění se slevou >>

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1267 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

nebo