Cestovní pojištění

 • Online sleva na pojistném až 50 %
 • Cena již od 7 Kč / den
 • Široký výběr produktů
 • Sjednání za 2 min
Spočítat cestovní pojištění

Porovnáme nabídky z 11 ověřených pojišťoven:

Proč si vybrat cestovní pojištění od Tipli?

Tipli pro Vás porovnává nabídky cestovního pojištění online od několika významných pojišťoven, a proto dokáže zajistit nejvýhodnější ceny i online slevu až 50 %. Díky online kalkulačce uvidíte všechny produkty přehledně srovnané a vyberete si tak snadno ten nejvýhodnější. Stačí zadat základní údaje a do 5 sekund se nabídka zobrazí.

Zapomeňte na čekání na pobočce a využijte srovnání cestovního pojištění na Tipli. Ať už hledáte nejlevnější cestovní pojištění nebo potřebujete nejkvalitnější servis, zajistíme pro Vás nejlepší služby a výhodnou cenu. A to nejlepší? Hotovo máte za 2 minuty!

Co vše získáte sjednáním cestovního pojištění?

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
 • Hrazenou zdravotní péči ve zdravotnických zařízeních
 • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
 • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací
 • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
 • Možnost dalších připoještění

Obsah: Vše o cestovním pojištění

Chcete mít jistotu, že zvolíte tu nejvýhodnější nabídku? Nebo nevíte, jak na cestovní pojištění online? Od toho jsme tady. Přečtěte si, jaké důležité faktory by měly hrát při objednávce roli. Prozradíme, na co si dát pozor a kdy se cestovní pojištění nevyplatí. Podíváme se pod pokličku největších poskytovatelů cestovního pojištění, jakými jsou Česká pojišťovna, AXA, Generali nebo Allianz.

1. Cestovní pojištění - úvod, cena, sjednání 2. Důvody pro a proti sjednání cestovního pojištění 3. Cestovní pojištění online 4. Kličky a výjimky ve smlouvách 5. Pojištění storna zájezdu 6. Srovnání cestovního pojištění s cashbackem 7. Allianz cestovní pojištění 8. Generali cestovní pojištění 9. Česká pojišťovna cestovní pojištění 10. ČSOB cestovní pojištění 11. AXA cestovní pojištění 12. OZP a VZP cestovní pojištění 13. Další poskytovatelé cestovního pojištění

Cestovní pojištění

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Chcete si sjednat cestovní pojištění, ale nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás podrobný přehled cestovních pojištění, srovnání cen a seznam pojišťoven. Ukážeme vám, jaké má pojištění výhody a jak si ho jednoduše sjednat.

Cestovní pojištění

Ať už cestujete přes Booking nebo na vlastní pěst, cestovní pojištění se vyřizuje vždy před cestou do zahraničí - není však povinné. Jeho hlavním účelem je pojistit zákazníka v případě onemocnění, úrazu, ale také při ztrátě zavazadel nebo způsobení škody třetí osobě.

Pojištění většinou zahrnuje asistenční službu, která funguje nonstop a poskytne pomoc v případě jazykové bariéry nebo poradenství při vyhledání lékaře či při nárokování pojistného.

Jak vybrat cestovní pojištění?

Cestovních pojišťoven je v České republice několik a vy si tak můžete vybrat, které cestovní pojištění vám vyhovuje nejvíce. Většina pojištění funguje na stejném principu s tím, že se uzavře pojistná smlouva na základě výše pojistného plnění.

Limit pojistného plnění je částka, kterou pojišťovna uhradí v případě úrazu či jiného bodu smlouvy. Pokud částka přesáhne tento limit, pojistník je povinen zbytek částky uhradit sám. Součástí pojištění mohou být následně další body, na které se pojištění vztahuje. Obvyklé složky cestovního pojištění jsou tyto:

 • léčebné výlohy při onemocnění
 • léčebné výlohy v případě úrazu
 • způsobení škody třetí osobě
 • ztráta zavazadel
 • převoz zraněného zpět do země
 • převoz tělesných ostatků v případě úmrtí
 • úrazové pojištění s trvalými následky
 • pojištění letu

Pojistnou smlouvu pro cestovní pojištění můžete uzavřít buď na pobočce vámi zvolené pojišťovny, nebo jednoduše online vyplněním formuláře. K tomu, abyste uzavřeli smlouvu, potřebujete pouze několik informací - osobní údaje pojištěných osob, datum odjezdu a příjezdu a itinerář cesty nebo cílovou destinaci.

Cena cestovního pojištění

Cena pojištění závisí na několika faktorech. Každá pojišťovna má jinak nastavené ceny a také jiné balíčky. Je tedy dobré si nejprve o pojištění zjistit co nejvíce informací a také si promyslet, která rizika na Vás na dovolené čekají. Jednoduše řečeno, je zbytečné se připojistit na rizikové sporty, pokud se jedete válet k moři.

Cestovní pojištění

Ceny cestovního pojištění jsou nejvíce ovlivněny limitem pojistného plnění a pojistným krytím. Dalším důležitým faktorem je, zda cestujete po Evropě, nebo mimo Evropu. Především do USA bývá pojištění podstatně dražší. Při cestování po Evropě můžete uplatnit EHIC kartu neboli Evropský průkaz zdravotního pojištění, který kryje část služeb.

Pojistné limity se většinou pohybují v řádech několika miliónů korun. Pojištění na den v rámci Evropy vás vyjde zhruba na 20 Kč - 60 Kč v závislosti na typu balíčku. Pro celý svět se pak ceny za den pohybují od 30 Kč do 100 Kč.

Můžete si také sjednat celoroční cestovní pojištění, které je většinou omezené maximální dobou pobytu na měsíc nebo 90 dní. Pojištění se automaticky obnoví po návratu do Čech. Celoroční cestovní pojištění je také ovlivněno faktorem cílové destinace. Pro Evropu vyjde cestovní pojištění zhruba na 2 000 Kč až 5 000 Kč a pro cestování mimo Evropu až na 5 500 Kč.

TIP: Chystáte se letos na dovolenou vyrazit na vlastní pěst? Víme, kde seženete levné letenky! Nakupte přes Tipli a ušetřete dvojnásob díky cashbacku.

Výběr cestovního pojištění

Pojištění si můžete zřídit u mnoha pojišťoven. Je ale důležité, aby vám balíček cestovního pojištění vyhovoval co nejvíce a plnil tak svůj účel. Celoroční cestovní pojištění si například můžete zřídit s ČSOB pojišťovnou k vaší platební kartě.

Výběr pojišťoven je v Česku opravdu velký. Proto doporučujeme před uzavřením smlouvy online porovnání pojišťoven, které mnohé prozradí a bude již snazší zvolit to nejlepší cestovní pojištění.

Cesta do zahraničí je vždy spojena s určitými riziky, a proto se vyplatí sjednání cestovního pojištění nepodceňovat. Je sice pravda, že cestovní pojištění v ideálním případě nikdy nevyužijete, ale až se jednou dostanete do problémů, tak se vám těch několik tisíc zaplacených na pojištění za všechny dovolené mnohonásobně vrátí. Náklady na ošetření za jediný úraz se totiž mohou vyšplhat až do řádu několika miliónů korun, zranit se přitom můžete i na obyčejné procházce.

V případě cestovního pojištění je tak skutečně lepší neriskovat a kvalitní pojištění si zřídit. Za jednu dovolenou na pojištění zaplatíte několik stovek korun, které brzy vyděláte zpět. Smlouvu pro cestovní pojištění si navíc u většiny pojišťoven zřídíte jednoduše online za pár minut. Pokud chcete náklady na dovolenou srazit na minimum, zkuste raději než na cestovním pojištění ušetřit na levné letence.

Jak na nejvýhodnější cestovní pojištění?

Prohlédněte si všechny nabídky cestovního pojištění na jednom místě a vyberte si tu nejvýhodnější. Sjednáte-li pojištění online, výrazně tím ušetříte.

Srovnat nabídky cestovního pojištění »

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Sedněte si a sepište si všechny důležité body, které jsou k vaší cestě aktuální. Zodpovězte si otázky:

 • Kolik nás jede?
 • Do jaké země? Evropa, nebo svět?
 • Jakým dopravním prostředkem cestuji?
 • Na jak dlouho? Popřípadě jak často?
 • Jaké aktivity budu provozovat?
 • Jaká chci připojištění?

Důležitým rozhodovacím faktorem samozřejmě bude ve finále také cena. Vyplatí se rovněž využít některé z aktuálních slev a výhodných nabídek. Doporučujeme sjednat pojištění online, protože většina pojišťoven nabízí v tomto případě slevu 10 %.

Každému vyhovuje něco jiného, a tak i u pojištění a jednotlivých cest je potřeba používat selský rozum a nic nenechávat náhodě. V zahraničí se může přihodit spoustu věcí a byla by škoda, kdyby se pokazila vaše dovolená snů. A víte, jak to je? Štěstí přeje připraveným!

Cestovní pojištění za 5 minut!

Sjednání cestovního pojištění nikdy nebylo snadnější. Vše vyřídíte během pár minut z pohodlí domova a ještě vás to vyjde levněji než na pobočce.

Sjednat výhodné cestovní pojištění »

Výhody pojištění s Tipli

 • Online sleva na pojistném až 50 %
 • Široká nabídka produktů
 • Snadné sjednání za 2 minuty
Spočítat cestovní pojištění