Hledáme ubytování

Výběrem destinace a nákupem levných letenek plánování dovolené nekončí, zvýšenou pozornost věnujte i výběru ubytování. Ať už plánujete dovolenou kamkoliv, možností ubytování v ČR i v zahraničí je spousta. Jak se v nich vyznat?

Pokud máte rádi pohodlí a širokou nabídku služeb, hodí se pro vás klasika v podobě hotelu. Lidé preferující útulné rodinnější prostředí potěší ubytování v penzionu, ve kterém nebude více než 20 hostů. U cest se širší rodinou či více kamarády se vyplatí zvážit rezervaci apartmánu, který obvykle nabízí sociální zařízení a kuchyňku společné pro několik pokojů.

Nejlevnější variantou ubytování zpravidla bývá hostel, oblíbený především mezi mladými cestovateli, kterým nevadí sdílet pokoj s cizími lidmi, protože před pohodlím dávají přednost nízkým cenám. Trendem poslední doby je Airbnb. Lidé přes něj cestovatelům pronajímají vlastní byty či pokoje. Najdete tu ale i ubytování hotelového typu.

Specifickou formou ubytování je botel, který spojuje příjemné prostředí hotelu s pobytem na lodi, nebo motel, což je ubytovací zařízení pro motoristy nacházející se obvykle u frekventovaných silnic.

Jde vám z toho hlava kolem? Níže vám poradíme, kde sehnat prověřené ubytování v zahraničí i v Česku za dobrou cenu.

Co nabízí Sconto aktuální leták na tento…

Rádi listujete akčními letáky a prohlížíte si hezky naaranžované nové zboží? Pak vás jistě potěší...
3.12.2017 Zobrazit článek

Vytvořte si svůj vlastní svět ve hře…

Každý někdy potřebuje uniknout z reality a odreagovat se. Počítačová hra Minecraft to může...
19.9.2018 Zobrazit článek

6 tipů, jak udělat domov šťastnějším

Vracíte se pozdě z práce, jste utahaní a unavení? Potřebujete relaxovat, vypnout a zbavit se...
16.7.2018 Zobrazit článek

Kde sehnat levné ubytování

Ubytování dnes zarezervujete snadno z pohodlí vašeho domova prostřednictvím některého z internetových portálů. Nejznámějším serverem je Booking.com, na kterém naleznete všechny typy ubytování od hostelů přes penziony až po luxusní hotely. Dalšími známými vyhledávači ubytování jsou Agoda či Hotels.com.

Všechny tyto servery umožňují srovnat ceny jednotlivých ubytovacích zařízení a můžete si tu přečíst množství hodnocení od předchozích návštěvníků. Díky podrobnému popisu vybavení a přidaným fotografiím si snadno vyberete levné ubytování, u kterého nebudete po příjezdu nepříjemně překvapeni.

Rezervace ubytování

Porovnali jste spoustu nabídek a vybrali si svého favorita, teď přichází na řadu rezervace. I tu vyřídíte jednoduše online pomocí pár kliků. Velké ubytovací portály jsou i v češtině, stačí tedy vybrat příslušný hotel, ubytování zarezervovat a zaplatit platební kartou. Po příjezdu na ubytování pak obvykle stačí nahlásit číslo rezervace a prokázat se osobními doklady.

Část ubytovacích zařízení umožňuje rovněž nezávaznou rezervaci ubytování, kterou můžete bez sankce zrušit ještě několik dní před začátkem pobytu. V takovém případě zaplatíte až po příjezdu na ubytování. Tato funkce se hodí v případě, že si chcete s předstihem zarezervovat kvalitní ubytování, i když ještě nevíte, zda na dovolenou vůbec vyrazíte.

Tipy na ubytování

Někteří pronajímatelé nabízejí přes Airbnb u dlouhodobějších pobytů značné slevy. Chystáte-li se vyrazit na delší dovolenou, určitě se podívejte, zda nenajdete v cílové destinaci pronájmy s týdenními či měsíčními slevami.

Booking.com a některé další ubytovací portály svým zákazníkům vracejí část utracených peněz zpět prostřednictvím cashbacku. Vedle Bookingu tuto službu nabízí Hotels.com, Accor Hotels, Agoda, Expedia, otel.com či Lastminute.com. Nejenže tu seženete kvalitní ubytování v zahraničí i u nás za super cenu, ale dostanete zpět až 7,8 % hodnoty zaplaceného ubytování.

Odměny vám už nikdy neutečou

s doplňkem do prohlížeče

  • Přejděte a získejte odměny přímo ze stránky obchodu
  • Prohlédněte si aktuální slevy a akce
Získat doplněk Dostupné pro prohlížeč Google Chrome a Firefox

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1345 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo