Přehledné srovnání půjček

Finanční produkty význámných bankovních i nebankovních společností na jednom místě.

Poskytovatel

Název půjčky

Výše půjčky od - do

Splatnost od - do

Úrok RPSN
Raiffeisenbank

Raiffeisenbank Rychlá půjčka

Výše půjčky od - do

20 000 Kč - 700 000 Kč

Splatnost od - do

6 - 96 měsíců

Úrok

od 4,9 %

RPSN

od 9,27 %

Mám zájem
Hello Bank

Hello půjčka

Výše půjčky od - do

20 000 Kč - 1 000 000 Kč

Splatnost od - do

6 - 120 měsíců

Úrok

od 4,7 %

RPSN

od 4,7 %

Mám zájem
Hello Bank

Hello konsolidace

Výše půjčky od - do

50 000 Kč - 1 000 000 Kč

Splatnost od - do

6 - 120 měsíců

Úrok

od 4,7 %

RPSN

od 4,7 %

Mám zájem
Profi Credit

Razdva Půjčka

Výše půjčky od - do

5 000 Kč - 100 000 Kč

Splatnost od - do

3 - 48 měsíců

Úrok

od 4,9 %

RPSN

od 4,9 %

Mám zájem

Sjednání půjčky online aneb jak nenaletět podvodníkům

Dostali jste se do těžké životní situace a nevíte kudy kam? Pak možná zvažujete sjednání půjčky. S finančními problémy se v dnešní době potýká kdekdo, důležité je tak především zachovat chladnou hlavu a nesáhnout po první nabídce. Na co se tedy při výběru půjčky zaměřit?

Nejsnazší cestou k penězům jsou tzv. rychlé půjčky od nebankovních subjektů, půjčit si však můžete i v bance nebo přímo od lidí díky novému fenoménu P2P půjček. Ať už dáte přednost bance nebo soukromé společnosti, vždy si nejdříve ověřte, zda vlastní licenci pro poskytování úvěrů udělenou ČNB.

Skvělým pomocníkem jsou při výběru jakéhokoliv finančního produktu srovnávače - zde na jednom místě vidíte parametry všech nabídek a snadno tak najdete tu nejvýhodnější. Jeden takový najdete i na Tipli.cz, které pro vás porovnává nejzajímavější půjčky na trhu.

Vedle výše úrokové sazby věnujte pozornost také RPSN, to totiž o půjčce prozradí víc než jen samotný úrok. I tohle číslo se uvádí v procentech a značí souhrn veškerých poplatků a nákladů, které za úvěr ročně zaplatíte. Spadají sem poplatky za sjednání a správu úvěru nebo za vedení účtu, jež při uzavření smlouvy snadno přehlédneme.

Bankovní vs. nebankovní půjčka

Jít pro spotřebitelský úvěr raději do banky nebo sjednat půjčku ihned z pohodlí domova u nebankovního poskytovatele? Tohle dilema nemá jednoznačné řešení, každá půjčka má totiž svá pro a proti.

K hlavním přednostem bankovních půjček patří bezesporu jejich bezpečnost. Ta je však vykoupena přísnějšími podmínkami, které musíte při žádosti splnit. Proces schvalování půjčky je tak obvykle zdlouhavý, banky vyžadují doložení pravidelných příjmů a nesmíte mít ani záznam v registru dlužníků. Pokud banka usoudí, že jste příliš rizikoví, peníze nedostanete.

Půjčku u banky tak doporučujeme především v případě, že potřebujete sehnat vyšší částky v řádech statisíců. Zpravidla v ní totiž dosáhnete na nižší úrok. Nejlepší podmínky vám obvykle nabídne banka, ve které máte vedený účet.

Některé banky jako Unicredit však nabízejí bonusové úrokové sazby i bez předchozího úvazku. Stačí, když budete řádně splácet. I takovou půjčku již dnes sjednáte online.

Naproti tomu na nebankovních půjčkách oceníte rychlost vyřízení žádosti. Zejména mikropůjčky do 10 000 Kč firmy schvalují často nonstop a finanční prostředky tak můžete mít na účtě klidně už za 15 minut. Často se jedná také o půjčky bez registru a doložení příjmu, kdy společnosti vycházejí vstříc i rizikovým klientům.

Vše přitom zařídíte hravě přes internet, stačí vyplnit jednoduchý formulář a přiložit osobní doklady. Nevýhodou je vyšší úrok a RPSN, někteří poskytovatelé však nabízejí první mikropůjčku zcela zdarma. Ta se hodí především jako půjčka do výplaty, když vám do další odměny za práci ještě pár dní zbývá, ale konto i pěněženka už zejí prázdnotou.

P2P půjčky - když lidé půjčují lidem

Pokud jste od přírody nedůvěřiví a pomoc hledáte raději u obyčejných lidí než u firem, pak vás zaujme novinka v podobě P2P neboli peer to peer půjček. Lidé jako vy se skládají na půjčky ostatním a díky chytře nastaveným úrokům zhodnocují své úspory.

Služba je zcela anonymní a dosáhnout můžete i na nižší úrokovou sazbu než v bance. V podstatě jde o online tržiště, kde se půjčky realizují prostřednictvím aukcí, díky čemuž se vyhnete skrytým poplatkům. Průkopníkem v této oblasti je v tuzemsku společnost Zonky.

Obecně platí, že čím nižší částku požadujete, tím vyšší máte šanci, že půjčku dostanete. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ úvěru, vždy nejdříve dobře zvažte své možnosti a nastavte si splátky tak, abyste je opravdu utáhli.

Ve srovnávači na Tipli.cz najdete sice jen ověřené společnosti, ale ani sebelepší rychlá půjčka vám z bryndy nepomůže, pokud přeceníte své příjmy a závazky nebude schopni splácet.