Kupujeme levné letenky

Nákup letenek je alchymie. Abyste nakoupili opravdu levné letenky, tak je zapotřebí dlouhé hledání, porovnávání leteckých společností a trpělivost. Cena letenek se totiž mění velmi rychle a skvělé akční nabídky trvají často jen pár hodin. Nezoufejte, s nákupem letenek vám pomůžeme, takže to pro vás bude hračka.

Známe tipy, díky kterým získáte nejlevnější letenky. Vše najdete na konci stránky.

Albert leták - aktuální leták online

Prodejny Albert se snaží co nejvíce ulehčit zákazníkům nákupy. Co najdete v aktuálním Albert...
19.12.2017 Zobrazit článek

SOUTĚŽ: VYHRAJTE VÍNO V HODNOTĚ 2 000 KČ

POZOR! Vinaři, nevinaři, zkrátka všichni milovníci vína! Pouze do konce týdne máte jedinečnou...
13.3.2017 Zobrazit článek

Dron z AliExpress vám zajistí ten…

Milujete dlouhé procházky, při kterých se můžete kochat pohledem na krajinu? Dron z AliExpress ...
3.9.2018 Zobrazit článek

Jak na letenky rychle a výhodně?

Letenky dnes nakoupíte výhradně online. Vzhledem k velkému počtu leteckých dopravců a častým slevovým akcí jde o pohodlný způsob nákupu. Jen si představte, kolik času byste strávili na letišti, než byste stihli obejít veškeré letecké společnosti. Takhle pouze zadáte do srovnávače letenek místo odletu, destinaci, datum a rázem máte kompletní nabídku na jedné stránce.

Nyní se dostáváme k nejdůležitější otázce – kdy jsou letenky nejvýhodnější? Na otázku je těžké odpovědět, protože cena letenek se odvíjí od zaplnění letadla, ale obecně nejvýhodnější doba pro nákup letenek je 5 týdnů před odletem. Některé letecké společnosti prodávají také first minute a last minute letenky. Čekat ale s nákupem letenek na poslední chvíli se nevyplácí.

Na co si dát pozor při koupi letenek

Při koupi letenky si dejte pozor na pár věcí. Tou první je informace, zda tarif umožňuje přepravu odbavených zavazadel nebo pouze příručních zavazadel. Dále si dejte pozor na dobu přestupu. Na přestup si nechte rezervu alespoň 3 hodiny, protože v případě, že letíte s různými leteckými společnostmi, tak při zpoždění prvního letu nezískáte žádné odškodnění za neuskutečněný druhý let.

Levné letenky

Snem každého cestovatele je získat akční letenky. Letecké společnosti mají pro vás připraveno mnoho akcí, slevových kuponů a možností slev. Před nákupem letenek se podívejte na stránky společnosti, zda se vás některé slevy netýkají a také zkuste prohledat internet a najít platné slevové kupony. Někdy také společnosti mohou vypsat nesmyslně levný tarit, takže buďte ve střehu, protože letenky do USA za pár kaček se opravdu vyplatí.

TIP: Platné slevové kupony na levné letenky najdete také u nás na Tipli. Stačí si jen vybrat.

Lowcost nebo klasický dopravce?

Nízkonákladové letecké společnosti změnily létání a drasticky snížily ceny letenek po Evropě. Má to pouze jeden háček. Při letu s lowcost dopravci neočekávejte žádný extra servis a za vše navíc si pořádně připlatíte. To se týká i zavazadel, které musí mít předem určené rozměry a každé překročení je pořádně sankciováno. Nicméně při cestování na lehko (pouze s příručním zavazadlem) jde o nejlepší možnost. Nejznámější lowcost dopravci jsou Ryanair, Wizzair, Vueling nebo Smartwings.

Pokud si chcete dopřát pořádný servis, jídlo na palubě letadla a máte s sebou zavazadla na odbavení, dejte přednost klasickým dopravcům. Mezi klasické dopravce patří ČSA, British Airways, Iberia, Air Malta nebo Lufthansa.

Nejlepší srovnávač letenek

Skvělým pomocníkem při koupi letenek jsou srovnávače letenek. Vy pouze vyplníte místo odletu, vaši destinaci, datum cesty a o zbytek se postará srovnávač. Během chvilky za vás najde kompletní nabídku letenek, které vám seřadí podle ceny nebo doby letu. Srovnávače umí započíst i právě probíhající akce letecký společností a u některých si lze letenky i koupit.

TIP: Populární je český srovnávač letenek Kiwi.

Nejnovější trendy v letecké dopravě

Letecká doprava každým rokem roste. Letiště Praha Ruzyně za loňský rok odbavilo více než 15 milionů cestujících. Zaletět si do Barcelony, Londýna nebo Říma nikdy nebylo snadnější. Kvůli cenovým válkám mezi lowcost a klasickými dopravci dochází ke snižování cen letenek, ale zároveň omezování servisu na palubě letadla. Dostat občerstvení při letu po Evropě je nyní už takřka vzácností. Letecká doprava je nyní také šetrnější k životnímu prostředí.

Odměny vám už nikdy neutečou

s doplňkem do prohlížeče

  • Přejděte a získejte odměny přímo ze stránky obchodu
  • Prohlédněte si aktuální slevy a akce
Získat doplněk Dostupné pro prohlížeč Google Chrome a Firefox

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1356 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo