Sjednání bankovní a nebankovní půjčky

Nevycházíte s penězi? Do špatné finanční situace se může čas od času dostat každý z nás, důležité je nepropadat panice a zvážit všechny možnosti. Půjčce se možná nakonec nevyhnete, určitě si ale dejte pozor, abyste nenaletěli podvodníkům.

Peníze si můžete půjčit od rodiny a přátel, banky i nebankovních subjektů. Možností je spousta. Představíme vám ty nejčastější, jako jsou rychlá půjčka či půjčka bez registru, a poradíme, kde takový úvěr sjednat. Pojďme se tedy na bankovní i nebankovní půjčky podívat zblízka.

Znáte mBank a její skvělé internetové…

Zanevřeli jste na svou starou banku? To ještě není důvod začít schovávat peníze do matrace....
5.12.2017 Zobrazit článek

Air Bank - budete ji mít rádi?

Hledáte banku, která bude mít přívětivou otevírací dobu pro zaměstnané lidi, jednoduché...
25.7.2018 Zobrazit článek

Equa bank - proč zazářila mezi ostatními…

Equa Bank nabízí jednoduché a transparentní služby, jako je vedení běžného účtu zdarma, výběr z...
1.8.2018 Zobrazit článek

Bankovní půjčka vs. nebankovní půjčka

Vyznat se ve světě půjček a vybrat tu nejvýhodnější dá pořádně zabrat. Každá půjčka má své pro a proti, v čem se tedy liší a jak poznat tu pravou?

Banky poskytují výhradně bankovní úvěry, ze kterých nás budou zajímat především spotřebitelské úvěry. Spotřebitelské úvěry dělíme na účelové a neúčelové podle toho, zda jsou poskytnuté peníze vázány ke konkrétnímu účelu. Pokud máte úvěr sjednaný jako půjčku na auto, vybavení domácnosti či rekonstrukci, nesmíte jej použít na jiný než bankou schválený účel. U neúčelového úvěru můžete peníze použít na cokoliv, připravte se ale na vyšší úrok.

Mezi hlavní výhody bankovních půjček patří nižší úrok než u nebankovních půjček a možnost půjčit si vyšší částky až v řádech statisíců. Naopak stinnou stránkou půjčky od banky je dlouhý proces schvalování žádosti, prověřování schopnosti splácet a registrů dlužníků. Pokud tedy máte na kontě nějaký ten vroubek z minulosti, banky vám s největší pravděpodobností nepůjčí, nebo po vás budou požadovat alespoň záruku v podobě ručitele.

Naproti tomu nebankovní společnosti si zakládají na rychlosti vyřízení žádosti. Půjčky často schvalují nonstop a peníze tak můžete mít na účtě už do půl hodinky. Vše navíc vyřídíte online přes internet, stačí vyplnit jednoduchý formulář a přiložit doklady totožnosti.

Na nebankovní úvěr často dosáhnete i v případě, kdy banka vás odmítla. Nebankovní poskytovatelé půjček totiž nevyžadují striktní bezdlužnost, nicméně toto riziko je vykoupeno vyšším úrokem a RPSN.

Zajímavou službou je také tzv. P2P neboli peer-to-peer půjčka. Základním principem této půjčky je, že obyčejní lidé si půjčují peníze navzájem a díky chytře nastaveným úrokům tak zhodnocují své úspory.

Půjčka bez registru a půjčka bez doložení příjmů

Plánujete si půjčit peníze, ale máte nedostatečný příjem nebo záznam v registru dlužníků. V bance vám nepůjčí, jednoduchým řešením je tedy obrátit se na některou z nebankovních společností. Ty mnohdy vycházejí vstříc i rizikovým klientům.

Půjčka bez registru a bez doložení příjmů bývá často nazývána rychlou půjčkou. Její sjednání je totiž velmi rychlé a snadné. Obvykle stačí vyplnit jednoduchý formulář na webových stránkách a přiložit základní dokumenty. Doložení příjmů ze zaměstnání či podnikání se v takovém případě nevyžaduje. Půjčku přitom mohou bez ručení získat i lidé, kteří mají několik dalších nesplacených dluhů.

Ne každá rychlá půjčka však má takto příznivé podmínky, proto je důležité se ve výběru neunáhlit. Některé společnosti nabízejí první půjčku zdarma bez úroků i poplatků, pokud ji včas splatíte. Půjčována bývá částka maximálně v řádu několika desítek tisíc korun a splatnost celé půjčky zpravidla bývá 30 dní.

V poslední době je velice oblíbená také krátkodobá půjčka do výplaty, kterou lze využít v situaci, kdy jste se kvůli nečekaným výdajům ocitli zcela bez peněz a do další výplaty vám ještě pár dní zbývá.

Nevýhodou rychlých půjček je podstatně vyšší úrok než u bankovních půjček kvůli většímu riziku, že klient nebude schopen dluh řádně splácet. Chcete-li si půjčit vyšší finanční obnos, bude po vás požadována zástava.

Půjčka online – kde ji sjednat

Půjčky a jejich splácení nejsou nic příjemného, věděli jste ale, že můžete část půjčky získat zpět prostřednictvím cashbacku? Sjednejte si půjčku u některé z níže uvedených společností a my vám část peněz vrátíme na účet.

Potřebujete půjčit rychle a bez okolků? Podívejte se na nabídku od ViaSMS.cz. Získat můžete rychlou půjčku do 20 000 Kč i bez registru, splatnost činí 30 dní. První půjčku do 8 000 Kč máte zdarma, peníze navíc můžete mít do 15 minut na účtu.

Pokud byste si rádi půjčili o trochu více, vyzkoušejte službu Úvěrka.cz. Ta nabízí rychlou půjčku od 20 000 Kč do 40 000 Kč se splatností až jeden rok. Peníze můžete mít rovněž do 15 minut na účtu.

Hledáte flexibilní půjčku, u které si můžete sami zvolit dobu splácení? Navštivte stránky společnosti Cofidis. K dostání jsou nebankovní půjčky ve výši od 20 000 Kč do 500 000 Kč s volitelnou splatností 1 – 7 let a úrokem už od 4,49 % ročně. Kromě úvěrů pro jednotlivce lze sjednat i úvěry pro páry.

Zaujala-li vás možnost půjčit si peníze od běžných občanů, využijte službu Zonky. Získáte částku ve výši od 20 000 Kč do 750 000 Kč a peníze můžete použít na cokoliv. Splatnost úvěru se pohybuje od 6 měsíců do 7 let a úrok začíná již na 3,99 % ročně.

Půjčili byste si přece jen raději u banky? Pro vás je tu Moneta, která vedle osobních půjček nabízí i hypotéky a další služby. Prohlédněte si její pružnou Expres půjčku, čerpat můžete částku od 5 000 Kč až do 800 000 Kč s úrokem již od 4,9 % ročně. Peníze navíc můžete použít na cokoliv.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv půjčku, při jejím výběru řádně zvažte svoje finanční možnosti a nastavte si dobu splácení tak, abyste měli jistotu, že půjčku zvládnete splácet a nespadnete tak ještě hlouběji do dluhové pasti.

Odměny vám už nikdy neutečou

s doplňkem do prohlížeče

  • Přejděte a získejte odměny přímo ze stránky obchodu
  • Prohlédněte si aktuální slevy a akce
Získat doplněk Dostupné pro prohlížeč Google Chrome a Firefox

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1356 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo