Obchody / Služby / Česká Národní Banka O Česká Národní Ba -

Česká Národní Banka

O obchodu Česká Národní Banka

Česká Národní Banka je centrální banka České republiky a orgán vykonávající dohled nad finančním trhem v zemi. ČNB je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze a jsou jí svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem, sama ale správním úřadem není. Hospodaří samostatně s vlastním majetkem a do činností ČNB lze zasahovat pauza na základě zákona. Guvernér ČNB je na nejvyšším možném postu banky.

Úkoly ČNB

Mezi hlavními úkoly České národní banky je měnová politika, dohled nad finančním trhem, devizová činnost, emise oběživa a peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank a být bankou státu.

Platební styk a zúčtování bank – ČNB stanovuje pravidla provádění platebního styku bankami i nebankovními subjekty. Jedná se zejména o lhůty zúčtování, pravidla pro vydávání a užívání elektronických platebních prostředků a bezpečné fungování platebních systémů. Dále ČNB poskytuje bankovní služby pro stát a veřejný prostor (statní fondy a Národní fond, veřejné a vysoké školy, pojišťovny, organizační složky státu...)

Dohled nad finančním trhem

Česká národní banka stanovuje pravidla, která chrání stabilitu celého finančního trhu. Systematicky stanovuje, reguluje, vyhodnocuje a popřípadě postihuje nedodržování stanovených pravidel. ČNB roku 2006 převzala agendu Komise pro cenné papíry, Úřadu státního dozoru v pojišťovnictví a penzijním připojištění Ministerstva financí a Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami.

Kurzovní lístek ČNB

Kurzovní lístek obsahuje obchodní kurzy České národní banky. Tyto kurzy banka používá pro platební služby, které poskytuje svým klientům. Nejedná se však o kurzy české měny vyhlašované ČNB ve smyslu § 35 Zákona č. 6/1993 Sb. ČNB kurzy měn jsou dostupné k nahlédnutí vždy k aktuálnímu dni na internetových stránkách České národní banky. Zde naleznete tabulku se zemí, měnou a její nákupní a prodejní hodnotou.

Obchody, kde vás odměníme

O Česká Národní Banka

Česká národní banka, známá i pod zkratkou ČNB, je centrální banka České republiky a orgán vykonávající dohled nad finančním trhem v zemi. Je právnickou osobou veřejného práva se sídlem v Praze. ČNB jsou svěřeny kompetence správního úřadu v rozsahu stanoveném zákonem.

Přesměrování proběhlo úspěšně.

Připsání odměny na váš účet

Po provedení nákupu odměnu připíšeme do 48 hodin.

  • Přesměrování do obchodu

    Přesměrování už máte úspěšně za sebou.

  • Nákup v obchodu

    Proveďte nákup vámi vybraného produktu.

  • Připsání odměny na váš účet

    Jakmile provedete objednávku, odměnu vám připíšeme do 48 hodin na váš účet na Tipli.

Pozor! Můžete přijít o exkluzivní kupóny a slevy pro obchod Česká Národní Banka.

Stačí se zaregistrovat a o žádné kupóny již nikdy nepřijdete.

Právě teď k novému účtu navíc 300 Kč Ke každé odměně za nákup získáte další bonusovou ve stejné výši. Celkem na bonusových odměnách můžete získat až 300 Kč. za vaše nákupy.

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
Máte již účet? Přihlaste se