AliExpress

Abyste nepřišli o odměnu, vypněte prosím během nákupu Adblock.

AliExpress slevové kupóny a slevy

Peníze zpět až 10 % na vše v obchodě AliExpress

Platí do 05.12.2021

 
   

Výrobky z celého světa jedním kliknutím jako na dlani – tak by se dal shrnout čínský fenomén AliExpress, který...

Slevový kupon 5 $ na nákup na AliExpress

Platí do 01.01.2022

+ 10 % zpět z nákupu

Slevový kupon 5 $ platí při nákupu nad 10 $. Platí pouze pro nového zákazníka. více

Slevový kupon 3 $ na nákup na AliExpress

Platí do 01.01.2022

+ 10 % zpět z nákupu

Slevový kupon 3 $ platí při nákupu nad 4 $. Platí pouze pro nového zákazníka. více

O obchodu AliExpress

Čínský obchod AliExpress nabízí vše, na co si vzpomenete – od oblečení, obuvi, šperků a kosmetiky přes elektroniku, odolné telefony a autodíly až k vybavení domácnosti, zahradním doplňkům a hračkám. Jako byste si představili největší obchodní centrum na světě – stojíte uprostřed a nevidíte ani na jeden konec. V tomto online obchodě totiž naleznete přes 100 milionů výrobků. Pokud si nevyberete na AliExpressu, pak pravděpodobně to, co hledáte, bohužel ani neexistuje.

AliExpress slouží k propojení čínských prodejců se zahraničními zákazníky. Naleznete zde zboží od velkých výrobců prodávajících výrobky po tisících, ale i od konkrétních lidí, kteří výrobek vyrábí ručně ve svém volném čase. Díky tomu, že na AliExpressu může prodávat každý spolehlivý čínský prodejce, zde můžete objevit unikátní zboží, které nikde jinde nekoupíte.

Zajímavost: AliExpress je zaměřený na zahraniční spotřebitele, proto čínským zákazníkům neumožňuje jeho služby využívat.

Obrázek

Proč se stal AliExpress fenoménem?

Nákupním gigantem, na kterém každý den nakoupí přes 10 milionů zákazníků, se AliExpress nestal jen tak. Popularitu si zasloužil díky jedinečnému zboží a bezkonkurenčně nízkým cenám.

Jaký je skutečný důvod nízkých cen? AliExpress vás propojí přímo s prodejcem, takže neplatíte žádné přemrštěné marže zprostředkovatelům. Do výsledné ceny se projevují i nízké pracovní náklady a cena vstupů do výroby.

Jako třešničku na dortu získáte dopravu zdarma na drtivou většinu výrobků. Doprava je totiž dotovaná pro podporu čínského exportu.

Co koupit na AliExpressu?

Říká se, že co neseženete na AliExpressu, jako by ani neexistovalo. Můžete se pokusit zjistit, zda je to skutečně pravda, ale faktem zůstává, že zde nakoupíte více než 100 milionů produktů za úžasné ceny. Od elektroniky přes oblečení až po hračky pro děti. S nadcházející plavkovou sezónou můžete vybírat i jedinečné střihy plavek, ve kterém oslníte u vody. Aliexpress plavky s extravagantními střihy jsou proto vhodnou volbou.

Na AliExpressu si přijde na své opravdu každý. Populární jsou zejména smartphony a mobilní příslušenství, nejrůznější gadgety, jako jsou například chytré hodinky, originální trendy pánské a dámské oblečení, ale i doplňky do domácnosti a šperky. Čím dál oblíbenější je AliExpress například i na nákup vánočních dárků.

TIP: Jste ohromení nabídkou AliExpress tak, že vlastně nevíte, co si z Číny objednat jako první? Inspirujte se našimi AliExpress tipy, které pro vás připravujeme každé pondělí a pátek.

AliExpress v češtině?

Máte obavy z nákupu na zahraničním e-shopu? Nákupy na AliExpressu si můžete usnadnit díky možnosti použít automatický překlad webu. Už nemusíte do svého vyhledávače zadávat AliExpress česky nebo AliExpress czech. Zobrazit AliExpress v češtině zvládnete za pár vteřin.

Kolonku Language naleznete v pravém horním rohu webu. Je označena vlaječkou země doručení a slouží pro nastavení jazyka, zmíněné cílové zemně a právě jazyka rozhraní AliExpress. V nabídkce Language, která se po rozkliknutí objeví, ale češtinu nenajdete. Nastavit AliExpress česky proto vyžaduje dva kroky navíc. Rozhraní AliExpress nastavte na anglické (English). Následně zkopírujte webovou adresu stránek z adresního řádku prohlížeče a celou ji vložte do překladače Google. Ten totiž umí překládat celé weby.

Jako váchozí jazyk v překladači nastavte angličtinu a jako cílový češtinu. V poli pro překlad se nyní zobrazí odkaz na AliExpress česky. V češtině na AliExpressu zvládnete nakoupit snadno, jen si dejte pozor na to, že jde o automatický překlad a některé fráze mohou znít divně. Stejně tak se nelekněte, že texty v grafikách a reklamách zůstaly anglicky. Pokud vám tato metoda nefunguje, zkuste si nainstalovat do prohlířeče doplněk Překladač Google a otevřít AliExpress přes něj. 

Jak nakoupit na AliExpressu a platba

Jeden z nejčastějších dotazů se týká platby za zboží. Platba na AliExpressu probíhá pomocí kreditní karty, takže při prvním nákupu musíte zadat údaje vaší platební karty. To vám ušetří čas při opakovaných nákupech.

AliExpress využívá nejnovější bezpečnostní technologie a jeho zabezpečení je na perfektní úrovni, což potvrzuje i fakt, že za osm let provozu nedošlo k jedinému problému nebo úniku dat. TIP: Platba za zboží se vám stále nedaří? Ujistěte se, že máte na platební kartě povolené platby přes internet, což naleznete ve svém internetovém bankovnictví.

Bezpečný nákup na AliExpressu

Nakupujete na AliExpressu poprvé? Gratulujeme, tímto se vám otevírá cesta do světa výhodných nákupů. Často si budete připadat jako v jiném světě. Ve světě, kde seženete originální zboží za pár korun. Hledáte v tom háček? Žádný není, pro AliExpress je bezpečnost a spolehlivost nákupů na prvním místě, což mohou potvrdit miliony spokojených zákazníků po celém světě. V některých státech, jako je Brazílie, Rusko nebo Španělsko, je AliExpress jedním z největších e-shopů.

Jak dbá AliExpress na bezpečný nákup?

AliExpress veškeré prodejce pečlivě kontroluje, nicméně všude se najde nějaký nepoctivec. Abyste se mu vyhnuli, stačí myslet na pár věcí. Tou první je obsáhlé hodnocení prodejce ostatními zákazníky, díky čemuž zjistíte, zda je prodejce spolehlivý. Máte ještě nějaké pochybnosti? Přečtěte si komentáře ostatních uživatelů a zjistěte více o konkrétním prodejci. Většina prodejců má hodnocení nad 97 %, a můžete je tak považovat za spolehlivé. Nedoručené, poškozené či jinak vadné zásilky je samozřejmě možné reklamovat.

Jak na AliExpress reklamace

Ptáte se, co dělat v případě, když by vám dorazil poškozený výrobek, jiné zboží, nebo zásilka nepřišla vůbec? V případě jakéhokoliv problému s vaší objednávkou se můžete nejprve obrátit na výrobce a problém řešit přímo s ním. Pokud se s prodejcem nedohodnete, tak se do sporu vloží samotný AliExpress. AliExpress reklamace je založena na ochranné lhůtě, do které musí být každá objednávka vyřízena. Pokud není vše v pořádku, tak se sami můžete rozhodnout, zda budete požadovat výměnu zboží, nebo vrácení peněz.

AliExpress mobilní aplikace

Stejně jako z počítače na internetových stránkách Aliexpressu můžete nakoupit také prostřednictvím Aliexpress mobilní aplikace. V ní si můžete vytvořit účet, nebo si přihlásit svůj stávající a pak už můžete objednávat zboží. Aplikace Aliexpress je dostupná jak pro iPhone, tak i Android zcela zdarma.

Obrázek

Doprava zdarma a rychlost dodávky

Nakupovat na AliExpressu je opravdu radost. Kde jinde byste získali dopravu zdarma i na zboží za pár korun? Jaká příjemná změna oproti českým e-shopům!

Jak je to možné? To, že je z Číny doprava zdarma, umožňuje státní podpora exportu, na které v konečném důsledku vydělají právě zahraniční zákazníci. Problémem není ani rychlost dodávky. Naprosté většině zákazníků dorazí zboží z AliExpressu do 14 dní. Výjimkou nejsou ani situace, kdy zboží dorazí do týdne. Vše záleží na rychlosti expedice zboží konkrétním prodejcem.

Máte zkušenosti s dopravou zboží z AliExpressu? Podělte se o ně s ostatními uživateli Tipli.

Clo a DPH

Časté dotazy při nákupu na AliExpressu míří na placení cla a DPH. Pojďme si tedy vysvětlit, jak obojí funguje. Clo a DPH při dovozu zboží z Číny platí vždy zákazník, nikoliv prodejce - proto není uvedené v ceně výrobku. Clo i DPH platíte poště nebo kurýrní společnosti, která vám výrobek doručí.

No a teď ty dobré zprávy. Ve většině případů clo ani DPH platit nebudete muset. Konkrétně jde o případy, kdy objednáte zboží do 22 Euro (zhruba 594 Kč). V této cenové hladině se nachází zhruba 80 % celého sortimentu na AliExpressu. Pokud chcete koupit dražší kus, ale vejdete se do 150 Euro, tak platíte pouze DPH. Daň z přidané hodnoty činí 21 % z celkové částky. Clo (a DPH) na zboží z Číny platíte až při nákupu nad 150 Euro (zhruba 4 050 Kč). Clo na zboží z Číny činí 0–14 %.

Výše cla se liší v závislosti na konkrétním zboží. Pozitivní zprávu máme pro všechny, kteří uvažují nad koupí smartphonu na AliExpressu. Při nákupu mobilních telefonů nebo notebooků clo neplatíte. Zaplacením těchto poplatků můžete rovněž pověřit přepravce.

➽ TIP

Chcete se placení cla a DPH na zboží z Číny vyhnout? Rozdělte svůj nákup na více objednávek, z nichž jednotlivé nebudou stát více než 22 Euro.

Shrnutí poplatků

 • Objednávka do 22 Euro (do 560 Kč) - balíček osvobozen od DPH i CLA.
 • Objednávka v hodnotě 22 až 150 Euro (do 3.825 Kč) - je potřeba doplatit DPH, tzn. 21 % z celkové částky.
 • Objednávka nad 150 Euro (nad 3.825 Kč) - je potřeba doplatit DPH i CLO (CLO je cca 0-14 %).

Příklad výpočtu cla a DPH při nákupu na AliExpressu

Koupili jste si na AliExpressu zrcadlovku v přepočtu za 8 150 Kč. Tuto částku zaplatíte obchodníkovi. Když vám zboží po osmi dnech dorazí, tak přepravní společnosti zaplatíte DPH 1 711 Kč a clo 342 Kč (výše cla na fotoaparáty a zrcadlovky činí 4,2 %). Cena podobné zrcadlovky se v českých e-shopech pohybuje kolem 15 000 Kč.

Zkušenosti zákazníků

Bojíte se nákupů z Číny? Pak si přečtěte AliExpress recenze od reálných uživatelů cashbackového portálu Tipli.

Zákazníci nejčastěji chválí obří výběr, originální produkty, které nikde v Česku nekoupí, skvělé ceny a dopravu zdarma. Kladné hodnocení získal také zákaznický servis AliExpressu, který se stará o každý podnět a vyřizuje případné reklamace. Tipli cashback portál navíc nabízí na AliExpressu až 10 % z nákupu zpět, což je často další kladně hodnocenou položkou.

Jediným zmiňovaným negativem je o něco delší doba dodání, což je ale kompenzováno právě cenou a širokým výběrem.

Co je správně – AliExpres, AliExpress, nebo AliExpre?

Zahraniční e-shopy mají mnohdy netradiční názvy a především zdvojené souhlásky dokážou Čechy pěkně potrápit. Poměrně často se tedy setkáte s různými zkomoleninami jako AliExpres či AliExpre. Jediná správná varianta je však ta se dvěma S na konci, čili AliExpress.

Historie AliExpressu

Dnes znají AliExpress lidé na celém světě. Jak to ale vypadalo, když AliExpress vznikl? Spuštění AliExpressu proběhlo v roce 2009, tedy v době, kdy vrcholila finanční krize a lidé preferovali výhodné zboží. Růst AliExpressu byl skutečně raketový a už za pouhý rok zde zákazník mohl nakoupit více než 5 milionů produktů. Úspěchy sklízí zejména na ruském, brazilském, španělském a americkém trhu, ale i u nás v Česku na AliExpressu nakupuje čím dál více lidí.

AliExpress spadá pod čínského giganta Alibabu. Zakladatelem společnosti Alibaba je Jack Ma, který se narodil v roce 1964 v čínském městě Hangzhou. Zajímavostí je, že se Jack Ma poprvé dotkl počítače v roce 1995 a už o pouhé čtyři roky později založil obchodní B2B platformu Alibaba.com.

Dnes pod Alibabu kromě AliExpressu a platformy Alibaba.com patří také internetová galerie Taobao, která se zaměřuje primárně na čínské spotřebitele nebo online platební systém AliPay.

AliExpress Day

Svátek levného nakupování na AliExpress má název AliExpress Day a koná se každý rok 11. listopadu. Už tak nízké ceny se v tento den ještě sníží a vy tak máte ideální příležitost například pro nákup vánočních dárků za pakatel.

TIPLI TIP: Připravte se na AliExpress Day s TIpli v předstihu. Na jednom místně jsme pro vás už teď sepsali návod, jak sbírat AliExpress kupony, se kterými během AliExpress Day ušetříte ještě více.

AliExpress narozeniny

Podobnou akcí, která probíhá akorát na jaře, jsou AliExpress narozeniny. Jde vždy o několikadenní slevové šílenství, při kterém můžete ušetřit nezřídka i 70 %! I během AliExpress Anniversary, jak se AliExpress narozeniny nazývají anglicky, lze sbírat kupony a získat tak ještě větší slevu. 

Pravidelné tipy od Tipli na nákupy

AliExpress je plný jedinečných produktů, které nikde jinde nenajdete. Jenže to má jeden háček – takových produktů na AliExpressu naleznete tisíce a mezi ostatními se snadno ztratí.

Naštěstí vy máte Tipli, které za vás hlídá nejnovější trendy, novinky a zajímavé kousky, které by vám rozhodně neměly uniknout. Přečtěte si tipy na nákupy na AliExpress od Tipli a inspirujte se na vaše další nákupy na AliExpressu.

Náš seriál o AliExpressu

Chcete se o nákupech na AliExpressu dozvědět ještě více? Projděte si Tipli seriál o AliExpressu, kde se dozvíte první poslední o tomto čínském fenoménu, a získáte tak mnoho rad a tipů na výhodné nákupy na AliExpressu.

 • Věděli jste, že v obchodě AliExpress můžete nakoupit i na Slovensku?
 • Obchod AliExpress máme pro vás přichystaný i v Polsku.

AliExpress slevové kódy, které jste zmeškali

Slevový kupon 7 $ na nákup

26.11.2021 - Slevový kupon 7 $ platí při nákupu nad 47 $.

Slevový kupon 7 $

26.11.2021 - Slevový kupon 7 $ platí při nákupu nad 47 $.

Slevový kupon 30 $ na nákup

18.11.2021 - Slevový kupon 30 $ platí při nákupu nad 250 $.

Slevový kupon 23 $ na nákup

29.11.2021 - Slevový kupon 23 $ platí při nákupu nad 190 $.

Slevový kupon 18 $

29.11.2021 - Slevový kupon 18 $ platí při nákupu nad 150 $.

Obchody, kde vás také odměníme

Jak uplatnit slevové kupóny na AliExpress

Sledujete pravidelně AliExpress Black Friday nebo Flash Deals, ale zatím vám nic nepadlo do oka? Slevové kupony jsou další skvělou možností, jak v tomto internetovém obchodě ušetřit. Jejich použití je mimořádně jednoduché. Nevíte, jak fungují slevové kupóny na AliExpress? Podívejte se na postup, jak uplatnit slevové kupony AliExpress a začněte šetřit ihned.

1. Výběr slevového kuponu

Portál AliExpress přijímá tři druhy slevových kupónů:

 • AliExpress kupony - tyto poukazy můžete použít na jakoukoli nezlevněnou položku na webu a v aplikaci,
 • kupony od obchodníků - tyto slevové vouchery vydávají pouze prodejci a můžete je použít pouze u položek v obchodě prodejce,
 • slevové kupony na vybrané zboží - tyto kupóny můžete použít na vybrané položky a prodejce na webu a v aplikaci obchodu AliExpress.

Vyberte si nejlepší slevový kód (celou aktuální nabídku naleznete v horní části profilu obchodu), který byste chtěli na AliExpress uplatnit.

2. Zobrazení slevového kódu

Zkopírujte daný kód a klikněte na oranžové tlačítko „Použít kupon“. Následně budete přesměrováni do obchodu AliExpress.

Obrázek

3. Zadání slevového kódu

Vyberte si produkt, o který máte zájem, a klikněte na tlačítko „Add to cart“ nebo přejděte přímo k platbě pomocí tlačítka „Buy now“. Budete přesměrováni do nákupního košíku. V prvním kroku vaší objednávky přichází čas na váš zkopírovaný slevový kód, který vložíte do pole „Promo Code“. Pro automatické uplatnění slevy stiskněte „Apply“. Teď už stačí jenom dokončit nákup.

AliExpress uplatnění kódu

Využijte slevové kupóny na Tipli.cz

V Tipli neleníme a denně pro vás vyhledáváme desítky nových slevových kupónů a různých slev včetně kupónů na dopravu zdarma. Všechny platné výhody, kupóny a slevy najdete vždy přímo v horní části profilu obchodu AliExpress - vše hezky pohromadě.

Recenze AliExpress

4.9

Wladyslaw G.

25.11.2021 5.0

Nakupuji již delší dobu, nyní s odesláním zboží z Evropy, plně spokojen,

Pavel R.

15.11.2021 5.0

Super co dodat.

Petr T.

12.11.2021 5.0

100%✓

Jiří S.

01.11.2021 5.0

Best

Michal S.

23.10.2021 5.0

super

Tomas J.

17.10.2021 5.0

super vše v pořádku

Kateřina J.

05.10.2021 5.0

Velice mile překvapilo, jak snadně se nakupuje přes Aliex.., myslím tím výběr produktů, nabídku podobných, upozornění na slevy či promoakce, žádné složité placení SUPER. Cashback vždy přišel,ale dobu jsem nesledovala.Zákaznickou podporu jsem vyhledala 1x, emailem, a přes moji chabou angličtinu, jsem velmi brzy získala jasnou odpověď i instrukci a celý problém tak poté vyřešila ke své spokojenosti.

Veronika P.

02.10.2021 5.0

Spokojená.

Marta M.

26.09.2021 5.0

z dodanim zboži jsem byla spokojena bylo to rychle ale produkty ktere maji v nabidce neodpovidaji jejich parametry

Kocour753

21.09.2021 5.0

Nakupuji zde již několik let a zatím vše bez problémů. S obchodem jsem spokojen.

Abyste nepřišli o odměnu, vypněte prosím během nákupu Adblock.

O AliExpress

Výrobky z celého světa jedním kliknutím jako na dlani – tak by se dal shrnout čínský fenomén AliExpress, který si oblíbily miliony lidí ze všech koutů planety. Na rozdíl od konkurence nefunguje jako pouhý prostředník, ale spojuje své zákazníky přímo s konkrétními výrobci, proto nabízí výrobky za bezkonkurenční ceny.

Aliexpress patří mezi nejvýznamnější online tržiště na světě, najdete zde miliony produktů za nejlepší možné ceny. Pořídíte tu vše od elektroniky přes oblečení až po hračky pro děti. U mnoha produktů je vedle ceny dalším bonusem doprava zdarma. Levné nakupování tak nikdy nebylo snadnější!

Podmínky nákupu

Každý z produktů má nastavenou odměnu jinak a její přesná výška záleží na konkrétním typu produktu. Na AliExpress obdržíte cashback odměnu při nákupu některého ze 60 milionů produktů v nabídce.
Nezapomeňte při doručení zboží potvrdit doručení na vašem účtu na AliExpress. Odměna by jinak nemusela být potvrzena.

Vaše odměna je vypočítána z částky, kterou zaplatíte za objednávku. Z této částky je obvykle odečteno DPH, hodnota dopravy a využité věrnostní odměny. Vlivem kurzového rozdílu může při nákupu v zahraničních obchodech dojít k drobným odchylkám při výpočtu odměny. Odměnu získáte také při nákupu za akční ceny. Naopak odměna nemusí být připsána, pokud využijete slevový kupón, který nepochází z našeho webu.

Úspěšnost připsání odměn dosahuje téměř 100 %. Pouze v ojedinělých případech se odměna nepřipíše, například z technického důvodu na straně webového prohlížeče. Tyto situace pro vás obratem vyřeší pracovníci péče o zákazníky, stačí vyplnit formulář pro garanci spokojenosti.

Zobrazit celé podmínky
Peníze zpět z nákupu  10 %
Příslušenství k mobilům, móda, zahrada, domácnost  5 %
Ostatní  3,5 %
Mobilní telefony, počítačové doplňky, monitory, tablety, notebooky, počítače, domácí audio a video zařízení, externí a interní úložiště  1,5 %
Standardní nabídka  5 %
Speciální objednávky 5 %
Zobrazit všechny nabídky ↓

Ověřte si, zda k produktu získáte cashback:

Přesměrování proběhlo úspěšně.

Připsání odměny na váš účet

Po provedení nákupu odměnu připíšeme do 48 hodin.

 • Přesměrování do obchodu

  Přesměrování už máte úspěšně za sebou.

 • Nákup v obchodu

  Proveďte nákup vámi vybraného produktu.

 • Připsání odměny na váš účet

  Jakmile provedete objednávku, odměnu vám připíšeme do 48 hodin na váš účet na Tipli.

Skutečně chcete přijít o  10 % zpět z ceny nákupu v obchodě AliExpress?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 300 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.