Primark Praha otevře na jaře! Co můžeme očekávat?

Móda Pánská móda Dámská móda 13. 2. 2020

Primark, to je nákupní ráj pro všechny milovnice a milovníky módy, kteří mají rádi atraktivní oblečení a nízké ceny. Otevření první pobočky v Česku je konečně na spadnutí: Primark Praha otevře už letos v květnu.

Informace o tom, že Primark, irský řetězec s cenově dostupnou módou, hodlá otevřít svou pobočku také v České republice, se začaly proslýchat začátkem loňského roku a Primark následně vstup na český trh potvrdil. Nyní už víme, kdy a kde přesně první pobočka Primark v Česku otevře.

Primark Praha bude na Václavském náměstí

Skutečnost, že česká pobočka Primarku bude sídlit v Praze, není překvapivá. Zajímavé je ovšem konkrétní umístění prodejny. Bude jím nově vyrůstající budova na Václavském náměstí. Původně nesl projekt název Květinový dům, v současné době ale developerská společnost Flow East, které nemovitost patří, prezentuje název The Flow Building.

Budova vzniká na adrese Václavské náměstí 47. Jde nároží s Opletalovou ulicí v horní části náměstí. Společnost adresu prodejny nezvolila náhodně. Díky umístění v centru Prahy cílí Primark nejen na české, ale také na zahraniční zákazníky. The Flow Building se navíc nachází doslova pár minut pěší chůze od hlavního nádraží.

Kdy otevře Primark Praha?

Otevření pražské pobočky Primarku se podle dostupných informací dočkáme v druhé polovině roku 2020. Stavba komerční budovy The Flow Building navíc pokračuje podle plánu a s největší pravděpodobností bude dokončena bez zpoždění. V současné době již nájemníci přebírají prodejny, aby je začali zařizovat.

Prodejna Primark Praha bude srovnatelná s těmi, které známe například z Německa nebo Rakouska. Zabírat by měla tři podlaží, cenově výhodná móda tak pokryje prodejní plochou o 5 000 čtverečních metrech.

Primark Praha otevře na Václavském náměstí

Jaké bude mít Primark Praha ceny?

Primark je v Evropě tolik oblíbený díky módnímu trendy oblečení a velice nízkým cenám. Obchodní model Primarku je postavený na tom, že oblečení se prodává sice za nízkou cenu, ale ve velkém množství. Společnost má také malé provozní náklady, ať už jde o samotnou výrobu oblečení, logistiku nebo nízké investice do marketingu. Přesto Primark nabízí široké spektrum zboží, od bytových doplňků až po módu pro maminky a děti.

Někteří lidé se ale obávají, že ceny v pražské prodejně Primarku budou vyšší, než na které jsme zvyklí ze zahraničí. Skepse pramení z toho, že hladina cen je v Česku, v porovnání s jinými evropskými zeměmi, posazená relativně vysoko. „Ale my to spíše neočekáváme, protože Primark je poměrně cenově konzistentní ve všech zemích, kde je,“ uvedl pro iRozhlas.cz David Vurma z konzultační společnosti Acomware.

Primark expanduje po Evropě. Možná zamíří i do Brna

Česká republika není jedinou zemí, ve které Primark plánuje otevření dalších prodejen. Do roku 2022 by společnost ráda provozovala pobočky také u našich východních sousedů. Lokalita polské prodejny zatím není jistá, víme ale, že prodejna na Slovensku by měla být v Bratislavě v nákupním centru EUROVEA.

Pokud jde o Česko, mohla by v budoucnu otevřít také prodejna Primark Brno. Podle analytických odhadů je pro Primark český trh zajímavá a společnosti by se vyplatilo, kdyby u nás měla prodejen více.

Primark Praha otevře na Václavském náměstí

Primark eshop zatím nečekejte

Společnost sice před nějakou dobou vyslyšela toužebná přání zákazníků a spustila vlastní eshop, v Česku ale momentálně k dispozici není. Jestli s otevřením pobočky přibude i česká mutace Primark eshopu jisté není. Ani v takovém případě by však zákazníci a zákaznice neměli zcela vyhráno. Primark eshop totiž nedoručuje objednávky domů. Možná je pouze vyzvednutí v některé z jeho kamenných prodejen. Dokud společnost nezavede dopravu objednávek až do domu, je pohodlnější nakupovat levné oblečení na jiných eshopech.

Díky Tipli je navíc nakupování oblečení na internetu nejen pohodlné, ale i levné. Nabízíme totiž cashback na nákupy online. Za každý nákup, který začnete přesměrováním z Tipli, vám vrátíme několik procent z jeho ceny zpět. V případě oblečení tak prakticky získáte slevu až 10 %.

Cashback až 10 % na boty a oblečení!

Na jaké eshopy nabízí Tipli cashback? Je jich celá řada a vybere si snad opravdu každý. Na Tipli najdete eshopy prodávající obuv, sportovní oblečení, spodní prádlo nebo třeba outdoorové oblečení do přírody. Zde je několik tipů:

  • Astratex.cz – špičkový český eshop s dámským spodním prádlem.
  • Trenýrkárna.cz – Nabídka spodního prádla pro muže je na tomto eshopu obrovská.
  • AboutYou.cz – Dokonale padnoucí žhavé novinky nebo nadčasová klasika.
  • Bibloo.cz – Dámské i pánské oblečení světových značek za vynikající ceny.
  • eObuv.czBoty, botky a botičky všech tvarů stylů a velikostí. Navíc s cashbackem od Tipli.

Další obchody s oblečením

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Nové slevové kupony v Farnell, VUCH, Jabadaba a Colorland

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 13.04.2021
14.4.2021Zobrazit článek

Nové slevové kupony v Pilulka.cz, Farnell, VidaXL a Huawei

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 07.04.2021
8.4.2021Zobrazit článek

Užijte si veselé Velikonoce 2021: tradice, recepty, nákupy

Těšíte se na Velikonoce 2021? My také! Abychom si je mohli všichni maximálně užít, máme pro vás...
26.3.2021Zobrazit článek
- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.