Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou

Dovolená 28. 2. 2017

Nejvyšší čas se zamyslet nad tím, kam si v létě pojedete odpočinout – potápění se v křišťálovém moři, relax v termálních lázních nebo objevování divoké přírody? Tolik úžasných možností a léto je přitom tak krátké. Nebojte se, poohlédli jsme se za vás a představujeme vám výběr nej míst, kam se letos podívat.

Šetřete na dovolené s Tipli

Dovolená vás nemusí stát celou výplatu, když na to půjdete chytře. S námi ušetříte, ať už máte ve zvyku jezdit každý rok na dovolenou na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří. Za ušetřené peníze se potom můžete na dovolené cpát zmrzlinou od rána do večera nebo si na místě půjčit skútr a projet široké okolí.

Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou - reklama na tipli

TOP 5 destinací pro dovolenou 2017

Jaký typ dovolené by se vám letos zamlouval? Chcete se sebrat s partou přátel a jet po stopách divoké přírody na druhý konec světa? Nebo se raději s partnerem vydáte prozkoumávat exotická města? Nemůžete se dočkat letních pařáků, nebo byste raději zmizeli někam do zimy? Pohodlně se usaďte a těžkou práci nechte na nás.

Nový Zéland

Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou - Nový zéland

Nejlepší místo, pokud chcete zmizet doslova na druhý konec zeměkoule – Nový Zéland je totiž od České republiky nejvzdálenějším místem na Zemi. A to ani nemluvíme o tom, že se zde natáčela velkolepá sága Pán Prstenů, díky níž se z Nového Zélandu stala milovaná turistická destinace. Pokud vás láká překrásná příroda, které vypadá jako z bájného fantasy světa, jste na správném místě.

Využijte tipy na levné letenky

Nezapomeňte však, že roční období u protinožců jsou obrácená a od června do srpna tu mají zimu – ideální, pokud si potřebujete odpočinout od horkých dnů. Tyto měsíce jsou perfektní k návštěvě Jižních Alp a ledovců, protože je zde méně srážek. Přesto byste si však měli zabalit oblečení pro každou příležitost – aprílové počasí na Novém Zélandu se mění každou chvilkou a během jednoho dne zažijete klidně všechna roční období. Už vám chybí zimní sporty? Neuklízejte lyže moc hluboko a užijte si je letos ještě jednou!

Vybrat dovolenou na: Booking.com | Hotels.com | Kiwi.com

Finsko

Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou - finsko

Saunování, jedno jezero vedle druhého a příroda netknutá lidskou rukou. To vše je Finsko. V březnu a říjnu se sem sjíždějí turisté z celého světa, aby si za polárním kruhem ulovili fotografii polární záře. Snad nejvyhledávanější pozorovatelnou pro tuto fascinující podívanou je vesnička Saariselkä, kde obyčejně žije kolem dvou seti lidí. Chcete-li se vyhnout davům, vyrazte do Finska v létě a užijte si nekončící polární dny.

Najdete tu fascinující přírodu – deset procent území pokrývají překrásná jezera, kterých je více než 188 tisíc. Třetina z nich leží za polárním kruhem a jsou celoročně zamrzlá. Zkrátka jako v pohádce. Ani v létě se zde teplota nevyšplhá nad 15 stupňů, takže sem můžete utéci před českými pařáky. A věděli jste, že Finsko nemá čtyři roční období, ale rovnou osm? Střídají se nejen podle teplot, ale především podle reakcí přírody na ně. Tak se sbalte na to správné a vyražte za krásnou přírodou!

Vybrat dovolenou na: Booking.com | Hotels.com | Kiwi.com

Thajsko

Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou - thajsko

Vychutnejte si krásy jihovýchodní Asie. Typicky tropické Thajsko ovlivňují monzuny a proto mají tři roční období - období horka a vlhka, období chladna a sucha a období dešťů. Hlavní turistická sezóna je tradičně v zimě v období chladna a sucha (chladna v uvozovkách, panují zde teploty kolem 30 stupňů). Ale na východním pobřeží Ko Samui, Ko Tao a Ko Phangan platí jiná pravidla. Suchá období zde panují od července do srpna a od ledna do dubna. O tom letním období však příliš mnoho turistů neví – proto na něj seženete extrémně levné letenky a užijete si vylidněné pláže.

A za čím sem jet, kromě krásných pláží a azurového moře? Léto je ideální k návštěvě kulturních a různých náboženských festivalů. Navíc ochutnáte různé exotické pokrmy. Ani samotné období dešťů není k zahození – ceny hotelů padají o 30-50 % a navíc neprší nepřetržitě, spíš vás přepadne náhlá prudká přeháňka. Pro všechny případy si tedy zabalte i deštník.

Vybrat dovolenou na: Booking.com | Hotels.com | Kiwi.com

Bali

Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou - bali

Stálé teploty kolem 30 stupňů, krásné pláže a teplá voda v moři. Bali je zkrátka jistota. Pozor ovšem, kdy sem vyrazíte - červenec a srpen patří mezi nejnavštěvovanější měsíce a proto ceny hotelů a letenek letí nahoru. Ideální dobou je tak březen až červen a potom září. Kolem října potom začíná období dešťů. Dávejte také pozor, ať se hned po příjezdu nespálíte – sluníčko zde pálí o sto šest.

Bali je ráj na zemi – zažijete tu spoustu kulturních festivalů a vychutnáte si indonéskou přírodu. Pokud se rádi potápíte nebo sjíždíte vlny, nebude se vám chtít ani vracet domů. Voda v moři je zde průzračná jako křišťál a rozhodně v ní je co pozorovat. A to jídlo! Ochutnáte plody moře a právě vylovené ryby, takže už nebudete chtít jíst nic jiného. Vyražte na nákup slunečních brýlí a opalováku, na Bali je budete potřebovat.

Vybrat dovolenou na: Booking.com | Hotels.com | Kiwi.com

Island

Poslední zamyká aneb Útěk na dovolenou - island

Ideální místo pro trochu dobrodružství. Kolem ostrova vede dlouhá okružní silnice, kterou můžete během jednoho výletu pohodlně objet v půjčeném voze. Uvidíte tak Island v celé jeho kráse. Nejtepleji je zde v červenci a srpnu – ale stejně si vezměte bundu, nejtepleji znamená cca 13 stupňů. Určitě přibalte i nepromokavé outdoor oblečení. A určitě nezapomeňte i plavky – Island je totiž posetý termálními prameny a jezírky s teplou vodou, do nichž se zamilujete.

Během léta je světlo prakticky po celou noc, takže se vám nejspíš ani nebude chtít spát. I tak se ale rozhodněte, zda vás víc láká dobrodružství pod stanem nebo v kempu. Podle toho byste totiž neměli podcenit dobrou přípravu a kvalitní vybavení. Na Islandu je samozřejmě i řada hotelů, ubytování v nich je ale dražší. Nebojte se, že byste se začali nudit – pro Island typická divoká příroda vás okouzlí, i kdybyste zde chtěli strávit měsíc. Ale teple se na to oblékněte!

Vybrat dovolenou na: Booking.com | Hotels.com | Kiwi.com

Doporučené obchody

Doporučené články

AliExpress narozeniny 2020: Oslavte je neuvěřitelnými…

Není času na zbyt, narozeniny AliExpress se nezadržitelně blíží! Už za pár dní začnou na čínském...
21.3.2020Zobrazit článek

Nebojte se nakupování na AliExpressu

Blíží se další svátek nakupování - AliExpress den. Nebojte se a nakupujte přes Tipli.cz...
11.3.2020Zobrazit článek

Povinné ručení - cena, sjednání

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému registrovanému motorovému vozidlu v České republice,...
8.3.2020Zobrazit článek