Nápady na perfektní víkendové podzimní výlety

Dovolená Zážitky Sport Děti 28. 8. 2019

Podzim je období jako stvořené na výlety a krátké dovolené. Krásnou procházku stihnete během odpoledne, během víkendu je ale dostatek času i na perfektní minidovolenou. Vyrazit můžete s dětmi a zpříjemnit jim tak nástup do školy, nebo třeba s partnerem či partnerkou. Máme spoustu tipů, na originální a pohodový podzimní víkend.

Důvodů, proč vyrazit na podzim na výlet, je celá řada. A míst, kam se vydat, také. Někdo nestihl dovolenou v létě a chce si ji vynahradit, další zase cílí na dostupnější posezónní ceny. Pro jiné je podzimní dovolená v zahraničí způsob, jak utéct nepříjemným studeným plískanicím.

Kam na výlet s dětmi?

Nebo chcete trochu dobrodružství? Potom vyrazte k našim sousedům. Slovensko je skvělá destinace, kam vyrazit s dětmi během podzimních prázdnin. Tipy na dovolenou na Slovensku najdete například na svobodném blogu. Na cestu vyrazte autem, nebo se nechte obsloužit personálem ve vlaku. Ten budou mít děti s výraznou slevou.

Podzimní výlet s dětmi

Děti mohou ocenit ale i výlet „do pohádky“. Vyrazit můžete na zajímavý hrad nebo zámek. Poohlédněte se především po mimořádném doprovodném programu nebo třeba po halloweenských strašidelných prohlídkách. Výlet na památku nezkazí ani špatné počasí, budete totiž pod střechou. Mimo hlavní sezonu jsou památky navíc prázdnější.

Podzimní výlety na jeden den

Podzim v přírodě je barevný a neuvěřitelně nádherný. Pokud můžete, vydejte se do „divočiny“. Skvělým cílem jsou arboreta. Nabízejí mnohem zajímavější podívanou než obyčejné parky. Dřeviny, na které v nich narazíte, patří mezi rarity a uchvátí vás na první pohled.

I samotné stromy a keře, vybarvené podzimním sluníčkem do ohnivě červených, oranžových nebo zlatožlutých barev, jsou pastvou pro oko a pro duši. Zkontrolujte předpověď počasí a vyrazte do hor. Doporučujeme Jeseníky. Vždyť to, že nejkrásnější jsou na podzim, prozrazuje už jejich jméno!

Kaňon vodopádů Bílé Opavy vám vyrazí dech. Vystoupat můžete i na nejvyšší vrchol Jeseníků, Praděd. Z vysílače, který slouží i jako rozhledna, je výhled na půl republiky. Podzimní hory toho ale nabízejí mnohem více, než se dá stihnout za jeden den. Máte-li času trochu více, naplánujte si víkend mimo domov.

Podzimní výlet do Jeseníků

Romantická dovolená na víkend

Jedno z míst, kde se dá strávit nezapomenutelný víkend, jsou Priessnitzovy vodoléčebné lázně, které najdete ve městě Jeseník. Užít si romantický víkend ve dvou ale můžete ale i jinde. Zkuste omrknout především menší lázeňská městečka. Jsou často klidnější a také o poznání levnější. Co si sbalit na podzimní dovolenou přes noc poradí Svobodnyblog.cz

Omrkněte svobodný blog

Není to ale jen návod, jak si zabalit na cesty, co najdete na tomhle blogu. Jestli hledáte nápady, kam vyrazit, určitě hoďte očko na záložku cestování. Třeba tipy na výlet se psem. Předností tohoto blogu jsou autorské články od mnoha lidí, které sem volně vkládají. Rady, postřehy, nápady, které příjemně chytnou za srdce.

TIP: Jedete přes noc? Potom vám určitě pomůže sleva na ubytování. Při nákupu přes Booking.com vám na Tipli vrátíme až 4 % ceny zpět. A ušetřit můžete i na dopravě. Zkuste Flixbus s cashbackem 3 %.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Refinancování hypotéky nikdy nebylo snazší. Nově ho…

Česká republika se čím dál rychleji přibližuje k západu a ani ve světě hypoték nezůstává pozadu....
17.9.2019Zobrazit článek

Dny Marianne 2019 – nejlepší nákupy v roce jsou tu

Opět je tu nákupní akce roku - Dny Marianne! Nenechte si ujít nákupy roku s více než 650 slevami...
16.9.2019Zobrazit článek

Navštivte Oktoberfest v Mnichově

Milujete pivo? Pak byste si neměli nechat ujít největší svátek všech pivařů v Mnichově pod...
16.9.2019Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1813 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo