Jak se rychle naučit anglicky? Známe zaručené tipy!

Dovolená 11. 7. 2018

S angličtinou se to lépe táhne. V dnešní době je neznalost cizího jazyka tak trochu nevýhodou, ať už v práci, při nakupování nebo na dovolené. Nikdy není pozdě začít! Jak ke studiu přistupovat, aby vás to bavilo a rychle jste se naučili anglicky?

Angličtina je všude kolem nás. Slyšíme jí v písničkách v rádiu, ve filmech, vidíme ji na cedulích nebo v návodech ke zboží. Nezřídka ji po nás chtějí i v práci a hodí se, i když jedeme na dovolenou do zahraničí. Jak si ji jednoduše a rychle osvojit?

Angličtina od začátku

Na začátku je důležité jen chtít. Kdo chce, najde způsob - kdo nechce, najde výmluvy. Pokud začínáte s angličtinou úplně od nuly, je dobré nechat se vést – ať už učitelem v jazykové škole nebo aplikacemi. Jednak bude někdo kontrolovat vaše chyby, jednak se spíš donutíte k učení.

Super tréningem mohou být zjednodušené anglické knihy, které můžete dokonce předčítat i dětem a učit je tak anglicky přirozenou cestou už od malička. Knihy v angličtině seženete ve většině větších knihkupectvích, třeba i v Knihy Dobrovský.

Tea Learning

Velmi populární jsou dnes online kurzy angličtiny. Nemusíte nikam chodit, jen si předplatíte kurz a učíte se vlastním tempem z pohodlí domova. To vám umožňuje český portál Tea Learning. Podle kurzu vás provede několika různými úrovněmi angličtiny. Součástí jsou poslechy, texty, slovníčky, cvičení i testy.

Velkou výhodou online kurzů je, že si tempo učení přizpůsobíte svým možnostem a nikdo na vás nebude vyvíjet nepříjemný tlak.

A to nejlepší? Kurzy můžete výhodně koupit i přes Slevomat - hodí se i jako dárek pro někoho blízkého.

tea learning angličtina

Help for English

Potřebujete doprovodné materiály a sem tam vysvětlit nějakou gramatiku? Zkuste portál Help for English, kde najdete řadu materiálů zdarma! Bezplatně se tak můžete učit z pohodlí svého domova. Stačí se připojit k internetu a angličtinu budete brzy umět, jako když bičem mrská.

VímVíc

Online kurzy angličtiny můžete najít i na portálu VímVíc. Kurzy jsou okruhové a hodí se, když se potřebujete zaměřit na specifickou oblast jazyka. Najdete zde třeba Angličtinu na cesty nebo Obchodní angličtinu v praxi.

Kde se dál učit anglicky?

Jazykových škol je dnes celá kupa. Proč tedy nevybrat takovou, kde můžete uplatnit Tipli slevové kupony?

  • ONLINE jazyky - kromě angličtiny se zde můžete naučit i francouzsky, italsky nebo německy
  • Tutor - pro ty z vás, kteří nedají dopustit na klasickou výuku ve třídách po celé ČR
  • SlevyKurzů.cz - pokud chcete na kurzu ušetřit, hledejte poslední volná místa v kurzech se slevou

3 TIPY pro mírně pokročilé

Základy už máte a chystáte se své znalosti co nejvíc rozšířit? Učení by měla být zábava a ne mučení. Pokud si k učení angličtiny nevytvoříte pozitivní vztah, půjde to hodně ztěžka. Jak se může angličtina stát zálibou?

Koukejte na Netflix

Netflix je americký portál s českou podporou, kde můžete za měsíční poplatek 200 Kč (7,99 EUR) sledovat libovolné množství anglických a amerických filmů a seriálů. Obrovská výhoda je dostupnost anglických titulků (české jsou dostupné jen u části obsahu). Poslouchání angličtiny a zároveň čtení anglického textu vám pomůže si na cizí jazyk rychle zvyknout.

Objevte internet v angličtině

Nebojte se pročítat weby v angličtině – ať už vás zajímají zprávy ze světa a dáte přednost zpravodajským webům jako jsou New York Times nebo BBC, nebo jste spíš fanoušci populární kultury a dáte přednost třeba Tumblru nebo Redditu. Čím víc budete mít angličtinu načtenou v reálných textech, tím lépe si zvyknete na její přirozené používání. Spousta vtipů třeba funguje jen v angličtině.

Překládejte si písničky

Máte rádi zahraniční hudbu? Zaposlouchejte se, co vlastně posloucháte. Angličtinu v písničkách si lze snadno nacvičit, protože se dobře pamatuje. Naučíte se tak spoustu nových slovíček. Po čase zjistíte, že písničkám rozumíte i na první poslech sami od sebe - a to je úžasný pocit :-)

angličtina

Co tím myslíte, že nejsem medvěd? Mám veškerou koalifikaci.

Vyjeďte s angličtinou do zahraničí

Nemusíte být rovnou profíci a mít v hlavě tisíce slovíček. Základní konverzaci zvládnete jistě velmi rychle a pak už pro vás nebude problém objednat si v restauraci nebo se někam dopravit či se zeptat na cestu. Jakmile tedy chytnete nějaký základ, využijte angličtinu v praxi. Jakákoli dovolená je k tomu jako stvořená! A pro jistotu si do kapsy vezměte slovníček.

1000 anglických slovíček

1000 anglických slovíček, 149 Kč, Knihy Dobrovský

Angličtina - Konverzace & slovník

Angličtina - Konverzace & slovník, 99 Kč, Bux.cz

Angličtina - slovníček Lingea

Angličtina - slovníček Lingea, 116 Kč, Neoluxor

Začněte se učit anglicky ještě dnes!

Není na co čekat - čím dříve s angličtinou začněte, tím dříve se domluvíte. A nikdy není pozdě začít :-) Omrkněte nějaké kurzy angličtiny se slevou.

Začít s angličtinou

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

AliExpress narozeniny 2020: Oslavte je neuvěřitelnými…

Není času na zbyt, narozeniny AliExpress se nezadržitelně blíží! Už za pár dní začnou na čínském...
21.3.2020Zobrazit článek

Nebojte se nakupování na AliExpressu

Blíží se další svátek nakupování - AliExpress den. Nebojte se a nakupujte přes Tipli.cz...
11.3.2020Zobrazit článek

Povinné ručení - cena, sjednání

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému registrovanému motorovému vozidlu v České republice,...
8.3.2020Zobrazit článek