DIY vánoční dárky

Vánoce 24. 11. 2017

Určitě už jste někdy slyšeli, že ručně vyráběné dárky jsou ty opravdu od srdce. Obdarovaného mnohdy potěší víc než kupované dary za tisíce korun. Zkuste pojmout letošní Vánoce trochu jinak a vyrobte sami své dárky. Společně to určitě zvládneme.

Už máte také pocit, že jste kompletně vyčerpali své tipy na vánoční dárky? Chcete letos přijít s něčím extra? V tom případě vyzkoušejte výrobu vlastních dárků.

Určitě to bude zábava, obdarovanému vykouzlíte úsměv na tváři, a navíc ještě ušetříte nějakou tu korunu. A to už opravdu stojí alespoň za zkoušku.

Vánoční dárky vyrobené doma jsou ty nejlepší

DIY věci zkrátka a jednoduše frčí. Název vznikl zkrácením anglického Do It Yourself, což znamená "vyrob si sám". A vyrábí se snad úplně vše. Od oblečení přes dekorace do bytu až po kosmetiku.

Pokud umíte šít, můžete vyrobit kryt na telefon nebo tašku přes rameno. Když umíte kreslit, můžete zase pokreslit tričko, hrneček (existují speciální fixy, které se zapékají v troubě) nebo rovnou plátno.

Jde to ale i bez toho. Nemusíte být žádnými umělci, abyste něco zvládli vytvořit. Radost udělají i úplně jednoduché dárky.

A pokud by výroba dárků přeci jen selhala? Pořád ještě můžete narychlo nakoupit dárky online. V každém případě je nakupujte výhodněji s cashbackem od Tipli. Nejdříve ale začněte nákupem pomůcek, které budete potřebovat k výrobě dárků. Tak jdeme na to!

Jedlé DIY vánoční dárky

Pokud platí, že láska prochází žaludkem, a DIY dárky mají být přímo od srdce, potom se snadno dostaneme k tomu, že nejlepší bude vyrobit jedlý dárek. Takový, který se dá sníst nebo vypít. A tady se můžete opravdu vyřádit. Tipů na takové dárky je totiž opravdu nespočet.

Můžete vyrobit domácí sušená rajčata, nakládaný hermelín (ten můžete vykrájet třeba vykrajovátky na cukroví) nebo třeba vánoční marmeládu. Určitě nic nezkazíte ani cukrovím oblečeným do slušivého vánočního kabátku.

DIY vánoční dárky

Nebo můžete nechat obdarovaného, aby si dezert upekl sám. Hitem jsou totiž sklenice, do nichž navrstvíte ingredience na oblíbený moučník. Jedná se totiž o vizuálně zajímavý a velmi praktický dárek. Jen nezapomeňte připsat recept, aby bylo jasné, co že to má vlastně péct.

No a co by mezi jedlými (a pitelnými) dárky nemělo v žádném případě chybět? Určitě domácí vaječný koňak. Recept na něj najdete snad úplně všude. A snad také neexistuje nikdo, komu by nechutnal.

Ať už vyrobíte cokoliv, nezapomeňte výsledný produkt opatřit stylovou visačkou s kouzelným slůvkem "homemade". Tím ze sebe uděláte jednoznačně hvězdu večera.

Vyrob si sám dárek plný vzpomínek

Za fotoknihy a další fotodárky nemusíte platit stovky korun. Můžete si je totiž vyrobit úplně sami. Postačí vám k tomu prázdná knížka, blok nebo jakýkoliv sešit. Do něj poté můžete vlepit nejen společné fotografie, ale také vstupenky, letenky a další vzpomínky na krásně strávené chvíle.

Nezapomeňte každou vzpomínku opatřit popiskem nebo vtipným komentářem. Za pár let se při společném prohlížení DIY knihy vzpomínek dobře pobavíte.

DIY vánoční dárky

I kosmetika může patřit mezi ručně vyrobené vánoční dárky

Stačí si na ni troufnout. Vyrobit můžete mýdlo, suchý šampon, šumivé kuličky do vany, ale i vlastní rtěnku nebo tuhý parfém. Na internetu najdete tisíce příspěvků s podrobnými návody.

Stačí si jen podle náročnosti vybrat takový produkt, na který si troufnete. Ručně vyráběné kosmetické dárky poté udělají radost každému obdarovanému.

DIY vánoční dárky

Darujte svým blízkým čas

Tím nejcenějším, co můžete darovat, však stále zůstává čas. Takový, který můžete strávit společně, nebo jej obdarovaný může vyhradit pouze pro sebe.

Darujte mamince poukaz na společně strávené odpoledne, tatínkovi dvě hodiny ničím nerušeného čtení, manželovi večer strávený s kamarády..

Pokud umíte masírovat, stříhat vlasy, pečovat o pleť, darujte jim poukaz na tyto služby. Můžete to udělat třeba formou kalendáře, kdy si každý měsíc bude moci obdarovaný vybrat jednu službu.

Buďte kreativní, fantazii se tady meze opravdu nekladou. Takové dárky vás nic nestojí, mohou však udělat velkou radost. Zvláště pokud se během roku tak často nevidíte.

DIY vánoční dárky

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Blakc Friday parfémy: Levné vůně pro dámy…

Tečkou za dokonalým vzhledem je příjemná vůně, která o jejím nositeli dokáže mnohé vypovědět....
17.11.2018 Zobrazit článek

Půjčka před výplatou: Kolik dostanete a…

Češi nemají všeobecně problém s půjčkami. Téměř 85 % Čechů by proto sáhlo právě po půjčce v...
15.11.2018 Zobrazit článek

Nové akční letáky #46. týden: Levné mléko…

Chcete nakupovat za nejnižší ceny? Nenechte si utéct nabídku letáků tohoto týdne. Kde koupíte...
14.11.2018 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1281 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

nebo