Vše, co jste chtěla vědět o barvení vlasů

Krása a zdraví 1.8.2017

Uvažujete o změně barvy vlasů? Vždy jste chtěla být místo blondýnky brunetka, nebo naopak? Povíme vám, co byste o barvení vlasů měla vědět, než zavítáte do drogerie pro barvu.

Barvení vlasů je dnes velmi populární. Platinová blond, ombre nebo bláznivé barvy se staly hitem. Dávejte si ale pozor, abyste se do barvení vlasů nevrhla po hlavě a následně si nezničila vlasy.

Jaká barva vám bude slušet?

Volba barvy je na barvení vlasů ta nejzábavnější věc. Máte na výběr z nepřeberného množství odstínů, jak jen vybrat ten správný? Přeci ten, který se vám nejvíce líbí, nebo ne? Kdepak!

Přírodní barva vlasů je v harmonii s vaším celkovým vzezřením – barvou očí, odstínem pleti, barvou obočí i pihami, co máte na obličeji. Souboru těchto a dalších vlastností se říká barevná typologie a během výběru nové barvy byste ji určitě neměla porušit. Může se totiž stát, že se nový odstín barvy s vašimi přirozenými barvami bude třískat a barva vám nebude slušet. Nejprve si tedy zjistěte, jaký jste barevný typ a podle toho určete, jaká barva vlasů se k vám bude nejvíce hodit. Práci s barvami vlasů můžete pozorovat u některých hereček nebo zpěvaček, které mají odlišné barvy v různých rolích (např. Drew Barrymore nebo Nicole Kidman).

Jaká barva se ke mně hodí?

Doma, nebo u kadeřnice?

Většina stylistů se shoduje na tom, že aspoň poprvé byste se při barvení vlasů měla svěřit do ruky odborníkům, kteří vám v řadě věcí poradí a obarví vám vlasy šetrně. Zvlášť, pokud se chystáte na razantní změnu z černé do blond, v domácích podmínkách si vlasy můžete i úplně zničit. Stahování tmavé barvy (ať už přírodní nebo barvené) je velký zásah do vlasové struktury a proto byste to doma raději zkoušet neměla.

Vše, co jste chtěla vědět o barvení vlasů

Když už se rozhodnete pro barvení doma, držte se návodu – udělejte si nejen test citlivosti na kůži, ale otestujte i jeden skrytý pramen. Nikdy totiž dopředu nevíte, zda vám barva chytne tak, jak chcete. Jinak také barva chytne na přírodní a již barvené vlasy.

Přírodně, nebo chemicky?

Velmi populární je napříč historií barvení vlasů hennou, což je 100 % přírodní přípravek ze speciálních rostlin. Můžete jí docílit zrzavých až mahagonových odstínů. Šetrnější barvení si nemůžete ani přát. Pokud se však rozhodnete pro radikální měnu barvy, pak se chemikáliím nevyhnete (zejména pokud jde o zesvětlování stávající barvy). Nemusíte se ale bát, dnešní barvy jsou šetrné a ani barvení vlasů v těhotenství nepředstavuje žádný problém. Pozor ale na způsob barvení po domácku, abyste si nezničila vlasy.

Upravit odstín, nebo jinou barvu?

Existuje i řada produktů, které vám barvu pouze upraví (například spreje s obsahem peroxidu, které vám vlasy lehce zesvětlí). Sledujte taky trendy – už dávno se nenosí barva, která vypadá jako barevná helma, mnohem více letí přirozeně vyznívající barvy, které nemají po celé hlavě stejný odstín.

A následná péče?

Když už máte vlasy barvené, nezapomeňte se o ně tak i starat – používejte speciální šampóny a kondicionéry pro barvené vlasy, aby se vám barva vymývala pomaleji.

Vše, co jste chtěla vědět o barvení vlasů 2

Doporučené obchody

Doporučené články

Velikosti bot: Jak vybrat, aby boty opravdu sedly

Správné boty by měly být nejen stylové, ale také pohodlné. Mnohdy v nich přeci trávíte třeba i...
17.11.2017 Zobrazit článek

TOP 5 produktů z AliExpress #17

Nakupování na AliExpress neomrzí. Ponořte se s námi do světa originálních kousků za nejvýhodnější...
17.11.2017 Zobrazit článek

Tipy na vánoční dárky pro muže

Vymýšlení vánočních dárků nás často dokáže pořádně potrápit. Najít inspiraci totiž může být pěkný...
16.11.2017 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 809 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.