Recenze: Konec mytí oken! Použijte Robot Alfawise

Domácnost a zahrada 5. 6. 2019

Také vás nebaví umývat okna v celém bytě, nebo dokonce domě? Dnes se této nepopulární činnosti můžete jednou pro vždy zbavit. Není třeba volat si na mytí oken specializované firmy, které si účtují nemalé peníze za tuto vámi neoblíbenou činnost - vše již nyní může vyřešit robotický myč oken, který je jak umyje, tak vyleští.

Zahraniční obchod Gearbest nabízí opravdu širokou nabídku napříč různými kategoriemi za skvělé ceny. Nalézt tam můžete i pomocníky pro úklid, jako je právě tento zázračný Robot Alfawise WS-960. Zajímalo by vás, jak ve skutečnosti funguje? V naší recenzi se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

čistič oken

Jak robot vlastně funguje?

Naprosto jednoduše! Stačí robota připevnit na sklo, robot se sám “přisaje” a jednoduchým ovladačem mu dáte příkaz, aby okno vyčistil. Vše je pojištěno jistící přísavkou, která v případě vybití robota zabrání pádu na zem.

Robot si automaticky změří velikost okna a poté systematicky celou plochu vyčistí. Robota můžete úkolovat skrze dálkové ovládání a je několik možností, jak si s nečistotami na okně poradí.

První z nich je automatický mód, kdy robot sám podle svého uvážení projede celou plochu okna. Dalšími módy jsou pak Z a N mód, kdy při N módu čistí okna vertikálně, při Z módu naopak horizontálně. Poslední možností je manuální směrování robota skrze dálkové ovládání.

Využijte cashback ve výši až 2 %!

GearBest je plný různých vychytávek do celé domácnosti. Dalo by se říct, že zde seženete vše, na co si jen vzpomente. Navíc za skvělé ceny. Ušetřit můžete i na clu a DPH díky skladům v zemích EU. Při nákupu nezapomeňte využít cashback ve výši až 2 %!

Nakoupit výhodně »

A jak robot funguje ve skutečnosti?

Začněme u samotného balení. Součástí balení je kromě samotného těla čističe také sada utěrek, které zajišťují správné vyčištění okna (včetně náhradní sady). Tyto utěrky se přichytí na spodek robota.

V balení naleznete také dálkový ovladač, jistící přísavku s provazem, kdyby robot náhle přestal fungovat, a napájecí kabel. Důležitá je také lahvička, díky které nastříkáte na okno vodu (saponát). Manuál je dodávaný pouze v anglickém jazyce.

Robot Alfawise WS-960

První spuštění

Důležité je pomocí dodané přísavky zabezpečit robota proti pádu. Dalším krokem je zapojení robota do sítě. Poté můžete robota přiložit k oknu a spustit hlavní tlačítko. Během okamžiku se zapne “sací” motor, který robota přisaje k oknu a vy můžete robota pustit - na skle se již udrží sám.

Nyní stačí vzít do ruky ovladač a vybrat jeden z přednastavených módů, případně ovládat robota manuálně skrze šipky na ovladači.

Je však důležité okno neustále postřikovat vodou, jelikož jinak ho robot správně neumyje a bude mít problémy i se samotným pohybem po skle. Jakmile toto všechno splníte, tak robot okno opravdu hravě umyje a dá se říci, že i poměrně slušně. :)

Bohužel však někdy zanechá robot “mapy”. Proto je třeba na některých místech okno přeleštit. Následně, jakmile robot dokončí svoji práci, stačí opět chytnout za madlo a robota vypnout. Čištění utěrek je snadné - stačí opláchnout pod tekoucí vodou a nechat uschnout.

Závěrečné shrnutí

Robot Alfawise WS-960 poslouží k účelu, pro který byl vyroben. Mohu jej však doporučit hlavně pro větší plochy, jelikož například panelákové okno umyjete rychleji ručně, než když použijete robota. Pro větší skleněné plochy je však robot ideální na úsporu vašeho času a práce.

Okno je umyto dobře, sem tam je potřeba přeleštit, ale celkově je pěkně čisté. Největší minus asi bude důvěra každého, kdo robota použije. Přeci jen se budete obávat, aby se robot z nějakých důvodů “neodlepil” od okna a nespadl z velké výšky. Ačkoli je chráněn bezpečnostní přísavkou, ani tak vás nejspíš jeho práce nenechá v klidu.

Určitě však stojí za to tohoto robota vyzkoušet a přesvědčit se na vlastní oči, jak dokáže usnadnit tolik nenáviděnou práci. :)

Alfawise

Čistič oken Robot Alfawise WS-960 najdete v e-shopu Gearbest nyní ve slevě!

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Nové slevové kupony v Bonprix, Kytary.cz, Datart a Naturalis

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 13.07.2021
14.7.2021Zobrazit článek

Nové slevové kupony v Farnell, Agátin svět, Mami tati a…

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 06.07.2021
7.7.2021Zobrazit článek

Nové slevové kupony v Bonprix, Knihy Dobrovský, VidaXL a TM…

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 30.06.2021
30.6.2021Zobrazit článek

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 200 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.