Dovolená v Čechách aneb Kam na výlet

Dovolená 26. 4. 2018

Přemýšlíte, kam na výlet s příchodem hezkého počasí? Máte volné víkendy a nechce se vám do zahraničí? Vezměte děti a vyrazte na výlet po Čechách. Jarní krajina je krásná a stále je co objevovat. Přinášíme vám tipy na výlet, kam určitě zavítat a další zajímavá místa v ČR.

Česká republika je rozmanitá země s nepřebernými možnostmi kam na výlet. S příchodem jara vás to táhne ven, jen nevíte, kam se vydat? Česká krajina nabízí řadu vyžití. Vaše dovolená 2018 může začít právě v Čechách! K objevování nám jsou k dispozici historické hrady a zámky, ke sportování nám poslouží síť cyklostezek a k výletu za kulturou kouzelná česká města. Pro treking jsou Čechy výbornou destinací díky rozlehlému systému turistických a velmi dobře značených tras. Vybavte se na letošní sezónu trekovým oblečením a potřebami pro kempování. Mrkněte se na Sportisimo slevy, třeba se na vás usměje štěstí a najdete stany, karimatky a další zboží za skvělé ceny.

6 tipů kam na výlet v ČR

Ať už vyrážíte na výlet s dětmi či přáteli, na den či dva, pro zajímavá místa nemusíte jezdit daleko. Každý kraj má řadu kulturních i přírodních památek. My vám představíme zajímavé tipy na výlet z každého soudku.

1) Stezka v oblacích - zážitek i adrenalin

Vaše dovolená může zažít právě tímto skvostem a dobrodružným výletem. Stezka v oblací byla vybudována na Dolní Moravě a je cílem tisíců turistů. Nejen, že se vám naskytne okouzlující výhled na Králický Sněžník a jeho okolí, ale také si dopřejete pořádnou dávku adrenalinu! Stezka v oblacích je vybudovaná ve výšce až 55 metrů a architekturou připomíná horskou dráhu. Na stezce je několik atrakcí jako tobogán a sítě k prolézání. Na stezce je vybudováno několik naučných panelů a vy se tak dozvíte více o okolí Králického Sněžníku a Dolní Moravě.

Stezka v oblacích

2) Dobrodružná stezka korunami stromů Lipno

Velmi populární atrakcí se v posledních letech stala stezka korunami stromů u Lipna. Byla otevřena v roce 2012 a nese titul celorepublikového unikátu. Lipno se díky stezce stalo pro turisty ještě lákavějším místem.

Stezka korunami stromů

Součástí stezky jsou naučné panely vztahující se k ochraně lesů a přírody celkově. Stezka je dobrodružným zážitkem pro malé i velké!

Dominantou stezky je 40 m vysoká vyhlídková věž. Celá stezka je vybavena bezbariérovým přístupem a celková délka stezky je 675 metrů. Dopravit se ke stezce můžete několika způsoby. Můžete využít lanovky, cyklostezky nebo turistické trasy a na cestu zpátky si můžete zapůjčit dokonce koloběžky!

TIP: Pokud to máte do jižních Čech daleko, udělejte si výlet do Krkonoš! Stezka v oblacích v krkonošských lesích je dlouhá 1500 metrů, rozhledna je vysoká 45 metrů a vy máte navíc možnost podívat se do podzemí celé stezky! Nezapomeňte si před výletem pořídit kvalitní sportovní obuv.

3) Město s bohatou kulturou Český Krumlov

Jedním z nejnavštěvovanějších českých měst je právě Český Krumlov. Svoji pověst si zasloužil především historickým hradem a zámkem. Město má díky své kultuře jedinečnou atmosféru. V roce 1992 bylo zapsáno na seznam UNESCO. Zámek je znám krásnou věží a patří k němu také medvědi, lapidárium, zámecká zahrada a přírodní divadlo. Český Krumlov je vhodný jak pro jednodenní, tak víkendový výlet s ubytováním. Využít můžete například ubytování přes booking.com.

dovolená Český Krumlov

Český Krumlov je impozantní díky řece Vltavě, která protéká starým městem a přímo pod hradem. K dispozici jsou vám půjčovny lodí a raftů. Také můžete vyrazit na vyhlídkovou plavbu!

TIP: Plánujete strávit v Českém Krumlově více dní? Co si takhle dopřát relax a vychutnat si atmosféru starého města dosyta? Využijte možnosti cashbacku a rezervujte si ubytování na Booking.com.

4) Za jeskyněmi do Moravského krasu

Moravský kras je znám jedinečnými přírodními úkazy a především krápníkovými jeskyněmi. Patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Dosud zde bylo objeveno 1100 jeskyní. Pět z nich je zpřístupněných návštěvníkům.

Macocha v Moravském krasu

Jeskyně, které stojí za to navštívit:

  • Punkevní jeskyně - Nejvyhledávanější jeskyně v Moravském krasu. Vchod do jeskyní je vytvořený ve stěně krasového kaňonu Pustý žleb. Jeskyně jsou populární díky tomu, že navazují na dno propasti Macocha a také, že můžete podniknout výlet na lodičkách na podzemní říčce Punkvě
  • Kateřinská jeskyně - Je známá díky zajímavým hůlkovitým stalagmitům.
  • Jeskyně Balcarka - Jeskyně je plná přírodních krás a určitě stojí za navštívení. Je to spletitá síť chodeb, dómů a propastí zdobená krápníkovými útvary.
  • Další zpřístupněné jeskyně jsou Sloupsko-šošůvské jeskyně a jeskyně Výpustek.

TIP: K nejznámějším místům Moravského krasu patří propast Macocha. Propast je hluboká přes 138 metrů a je největší propastí ve střední Evropě. Vyrazte s dětmi na výlet a poslechněte si, jaké pověsti se o propasti tradují.

5) Romantický víkend v Mikulově

Jižní Morava je lákadlem nejen pro milovníky vína, ale vyzývá k mnoha výletům jak do přírody, tak do města.

Mikulov je centrem veškerého vinařského dění. Skrývá ale také několik zajímavých památek a turistických tras. Dominanty města jsou Kozí hrádek - bývala dělostřelecká věž a barokní zámek. V těsné blízkosti Mikulova můžete prozkoumat turistické trasy na Svatý kopeček. Na vrchol vede křížová cesta a na konci se vám naskytne dechberoucí výhled na město a okolní vinice.

Na výlet do Mikulova

Dalším z turistických cílů u Mikulova je CHKO Pálava. Kopce Pálavy jsou propletené sítí turistických stezek s vyhlídkami do okolí, zříceninou a unikátními druhy flóry a fauny.

Víkend či vícedenní dovolená vám poskytne dostatek času k vychutnání krás jižní Moravy. Rezervujte si romantický pobyt pro dva nebo celou rodinu!

TIP: Pokud budete trávit na Moravě více dní, určitě zkuste další tip, kam na výlet. Nedaleko Mikulova je možné navštívit Lednicko-valtický areál se zámkem a rozlehlým zámeckým parkem. Vychutnat si také můžete wellness pobyty přímo v srdci jižní Moravy.

6) Vyhlídka Máj aneb Hříčka přírody

Blížící se 1. máj láká k romantickému výletu do přírody! Tento čas je ideální pro objevení vyhlídky Máj nedaleko Prahy. Jednodenní výlet s turistickým zaměřením láká čím dál více návštěvníků.

Vyhlídka Máj - zajímavá místa v ČR

Z vyhlídky se vám naskytne pohled na neobvyklé meandry řeky Vltavy. Řeka v tomto bodě protéká hlubokým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy. Při západu slunce je tato scenérie okouzlující. Tato krajina patří mezi nejkrásnější místa v ČR a je rájem fotografů.

TIP: Nedaleko vyhlídky leží rekreační středisko Slapy. Přehrada Slapy poskytne aktivity všeho druhu a je ideálním místem, kde strávit rodinnou dovolenou. Užijte si dobrodružnou dovolenou plnou sportovních aktivit se značkovou výbavou.

Česká krajina je výjimečná a za krásnou přírodou a památkami nemusíme daleko. S našimi tipy na výlet nepřijdete o ty nejzajímavější místa v ČR a můžete se inspirovat, kam příště vyrazíte.

Rezervujte si s námi jeden z pobytů!

Přemýšlíte o vícedenní dovolené? Hledáte ubytování na noc či déle? Rezervujte si s námi některý z pobytů a ještě na tom ušetřete!

  • Booking.com - nejširší nabídka ubytování
  • Hotels.com – nabídka hotelů nejen v Čechách
  • Dovolena.cz – nabídka pobytů a levných zájezdů od Student Agency
Rezervovat pobyt

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

AliExpress narozeniny 2020: Oslavte je neuvěřitelnými…

Není času na zbyt, narozeniny AliExpress se nezadržitelně blíží! Už za pár dní začnou na čínském...
21.3.2020Zobrazit článek

Nebojte se nakupování na AliExpressu

Blíží se další svátek nakupování - AliExpress den. Nebojte se a nakupujte přes Tipli.cz...
11.3.2020Zobrazit článek

Povinné ručení - cena, sjednání

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému registrovanému motorovému vozidlu v České republice,...
8.3.2020Zobrazit článek