5 důvodů, proč se srovnání půjček vyplatí

Finance 27. 3. 2019

Pokud si kladete otázku, proč byste měli vůbec ztrácet čas srovnáváním půjček, pak je tento článek určen právě Vám. Čtěte dále a dozvíte se několik pádných důvodů, proč se srovnání vyplatí.

Než se však dostaneme k samotným důvodům, proč srovnání půjček alespoň zvážit, je třeba uvědomit si, že na zdroji, kde informace sháníte, velmi záleží. Vyvarujte se neověřeným srovnávačům, jelikož informace získané z těchto zdrojů Vám mohou uškodit.

Jak poznáte kvalitní srovnávač?

Kvalitní srovnávač poznáte rychle díky následujícím indiciím:

  • Zveřejňují i negativní zákaznické reference.
  • Nabízejí i informace o společnostech, se kterými přímo nespolupracují
  • Informace přinášejí objektivně – soustředí se na fakta.
  • Celá služba je zdarma – není třeba nic platit, abyste se dostali k informacím.
  • Součástí srovnávače jsou i edukativní a informativní články zaměřující se na pomoc čtenářům v rozličných životních situacích.

Stačí pár kliknutí myši a snadno si uděláte představu, zda je srovnávač kvalitní, či ne. Mezi kvalitní srovnávače na českém webu patří například portál FINACER CZ.

Kvalitní srovnávač půjček Vám šetří čas i peníze. To se děje díky následujícímu:

  1. Kvalitní srovnávač Vám pomůže vyvarovat se nekvalitním úvěrům.
  2. Všechny klíčové informace máte zpracované přehledně na jednom místě.
  3. Při rozhodování Vám pomohou zkušenosti ostatních klientů.
  4. Srovnávače často aktualizují informace na svých stránkách – proto nepropásnete žádnou časově omezenou akci.
  5. Nabídky půjček jsou kategorizované. Snadno si tak nejdete půjčku, která nejvíce vyhovuje Vaší potřebě.
Srovnávač půjček

Vyvarujte se nekvalitním úvěrům díky srovnání půjček

Zda si vyberete tu nejlepší půjčku, to záleží jen na Vás, ale pokud využijete služeb kvalitního srovnávače, pak máte jistotu, že Vaše volba nepadne na půjčku špatnou. Na kvalitních stránkách je totiž zabudováno hned několik mechanizmů, že nekvalitní nabídky úvěrů se do přehledů vůbec nedostanou. Přehledy tak přináší průměrné, až dobré společnosti. Rozdíl mezi nimi lze poznat na základě zákaznických zkušeností a celkovém profilu společnosti. Kvalitní srovnávače přinášejí i reprezentativní příklad půjčky, takže máte šanci si udělat reálnou představu, co Vás čeká.

Informace dostupné na jedno kliknutí myši

Weby o financích nepřináší žádné tajné informace, vše je dohledatelné na internetu, přístupné všem bez rozdílu. Vytvoření kvalitního profilu finanční instituce stojí hodiny času. Vy tak máte přístup k ucelenému výtahu toho nejdůležitějšího, co byste měli vědět, abyste se mohli správně rozhodnout. Kvalita rozhodnutí totiž souvisí s množstvím získaných relevantních informací. Pokud nehodláte trávit hodiny a hodiny svého času tím, že si sami bude informace shánět a porovnávat, pak Vám kvalitní srovnávací portál ušetří nejen Váš čas, ale častokrát i finanční prostředky.

O zajíci v pytli jste již slyšeli?

Srovnávač půjček

Zajíc v pytli, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Už stará lidová slovesnost odkazuje na fakt, že není všechno zlato, co se třpytí. Nezřídka se stává, že před očekávání vytvořená prodejcem, poskytovatelem úvěru, atd., nejsou naplněna. Jakmile totiž druhá strana získá to, o co má zájem, hra pro ně končí. Proto je radno využívat další výhody srovnávačů, zkušenosti zákazníků.

Můžete se rozhodovat pouze na základě popsaných zkušeností ostatních žadatelů o úvěr? Odpověď zní – ne úplně. Ale spolu s profilem společnosti a dalšími informacemi jste si schopni udělat jasnější představu o zvažovaném úvěru i o věřiteli. Obecně platí, že čím více recenzi je k dispozici, tím větší budou mít vypovídací hodnotu. Je třeba zpozorněn u jednostranně zaměřené zkušenosti.

Čas jsou peníze

A opět jsem u času. Toho nemá nikdo nazbyt, takže platí to, co je psáno o několik odstavců výše. Pokud nejste ochotni investovat hodiny svého času do hledání toho pravého věřitele, pak návštěvou webu s kvalitním srovnáním půjček můžete tento čas ušetřit. Za kvalitními portály většinou stojí odborníci, kteří sledují nabídky za Vás a web pravidelně aktualizují.

Vybíráte si oblečení, které Vám sedí. Proč nechtít to samé i u úvěru?

Finanční instituce se předhánějí, aby přinášely nové úvěrové produkty na trh. Klient pak má na výběr z velkého množství specializovaných půjček. Půjčka pro OSVČ, půjčka na automobil, nebo hypotéka. Tím, že zvolíte vhodný typ úvěru získáte výhody, které by Vám nevhodně zvolený úvěr nepřinesl. Díky kategorizovaným půjčkám tak můžete rychle najít to, co hledáte.

Srovnávač půjček

Rada na závěr

Žádný, byť sebelepší srovnávač čehokoli byste neměli slepě poslouchat. Vždy je na Vás, abyste si udělali vlastní názor a následovali Vaše vlastní rozhodnutí. Srovnávač je pouze nástroj, i když velmi užitečný, který Vás je schopen nasměrovat a usnadnit Vám Vaše hledání, ale samotné rozhodnutí vždy náleží pouze Vám.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Vodafone zavádí neomezená mobilní data už od 599,- měsíčně!

I v České republice k tomu muselo nakonec dojít. Mobilní operátoři konečně začali nabízet...
19.11.2019Zobrazit článek

4 módní tipy na podzim – zahřejte se stylově

Jak být v teple a přitom trendy? Inspirujte se našimi tipy a vyberte si z nové kolekce BIBLOO...
7.11.2019Zobrazit článek

Black Friday 2019: Slevy až 80 % a cashback navíc!

Black Friday je každoroční nákupní horečka, kdy ceny klesají proklatě nízko! Někdy až o 80 nebo...
31.10.2019Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1862 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo