Black Friday

Stále více oblíbeným se stává den Black Friday neboli Černý pátek. Každým rokem totiž můžete jeden den v roce ušetřit i několik tisíc korun. Tisíce e-shopů zlevňují své produkty každý rok na podzim, kdy všichni shání Vánoční dárky. Je to tedy ideální doba na slevy a vy byste tento jedinečný den určitě neměli propásnout!

Co to je Black Friday?

Samostatný pojem Black Friday, který se stává stále více populární ve většině zemí, má svůj původ v Americe. Po roce červených čísel (tedy ztrátách) se obchodníci konečně dostali do černých čísel. Tak se stalo den po Díkuvzdání během předvánoční nákupní horečky. Dnes už je toto minulost, ale pojem černý pátek se zachoval dodnes a získal nový rozměr. E-shopy zlevňují produkty na minimum a lidé před Vánoci nakupují jako o život. Podívejte se na seznam eshopů zapojených do Black Friday 2018.

Black Friday

Do Česka se tento pojem dostává až v posledních letech. V Americe však musejí tamní strážníci každoročně umravňovat horlivé nakupující, kteří na tento den vyloženě čekají. V obchodech se pak doslova přetahují o zlevněné zboží.

U nás se Black Friday projevil převážně v internetových obchodech. První, kdo jej přinesl do Česka byla společnost Apple v roce 2011. Od té doby se tato akce postupně rozrůstá. E-shopy evidují již během prvních dnů nárůst tržeb téměř o 40 %. S rostoucí popularitou nejde v posledních letech jen o internetové obchody, ale také o letenky nebo i potraviny!

Postupně se také rozšiřuje pojem Cyber Monday (nebo Black Monday, černé pondělí), které je založeno na stejném principu. Jde o to přimět lidi nakupovat. Black Monday se koná hned první pondělí po svátku Díkuvzdání. Vzhledem k návaznosti dnů se již v roce 2018 začíná hovořit o Black Weekend (Černém víkendu), který bude trvat 4 dny.

Víte, že cashback platí i na Black Friday?

S tipli.cz můžete ušetřit i na černý pátek! Nezáleží totiž, jestli je už zboží ve slevě, cashback platí vždy. Ušetřit tedy můžete ještě mnohem více! Podívejte se, ve kterých obchodech můžete cashback využít.

Co je cashback

Kdy se koná Black Friday?

V Americe je Black Friday známý každoročně den po svátku Díkuvzdání. U nás je známý vždy poslední pátek v listopadu. V roce 2018 tedy připadá na datum 23. listopadu a Cyber Monday poté na 26. listopadu.

Black Weekend

Některé obchody se možná zúčastní i Black Weekend a vy tak budete moci nakupovat ve slevách celý víkend. Ukořistit tak můžete nejen velmi levnou elektroniku, ale díky rozmanitosti obchodů celkem cokoliv. Postupně se zapojují i menší prodejci, máte tak šanci získat váš oblíbený produkt ještě levněji!

Podívejte se na všechny obchody na Tipli.cz, většina z nich se účastní i Black Friday!

Nákupy

Kde najdete slevy

Našli jsme pro vás obchody, které se zapojily minulé ročníky a pravděpodobně se zapojí i letošní rok. Můžete tak vybírat z jejich nabídky už nyní a nakoupit až na Black Friday. Ve všech těchto obchodech navíc můžete využít cashback.

Alza, Answer, AlpinePro, Apple, Aukro, Audiolibrix, Audioteka, Bambule, Bata, Benu, Bibloo, BigBrands, CZC, Datart, Deichmann, eFitness, ElectroWorld, Euronics, FootShop, FotoSkoda, Helveti, Hervis, inSPORTline, iStores, iStyle, iTesco, JRC, Kasa, Kosik, Kulina, Kytary, LIDL, Mall, MegaPixel, Mobil pohotovost, Mironet, Okay, Parfemy, Petcenter, Sparkys, Sportisimo, Tescoma, Vivantis, Vemzu, ZOOT.

Využijte cashback

Cashback portál tipli.cz vám nabízí peníze zpět z každého nákupu. Ušetřit tak můžete i tisíce korun a to se rozhodně vyplatí!

Co je cashback

Black Friday v Česku

V posledních letech se Black Friday rozrůstá čím dál tím více i v České republice. A není divu, vzhledem k tomu, že nákupní horečka před Vánoci stoupá i Češi přivítají obrovské slevy na Černý pátek. Získat totiž můžete produkty v totálních slevách, tak jako nikdy jindy.

Černým pátkem se otevírá Vánoční sezóna nejen v Česku, jelikož nakupujících rok od roku přibývá. Podle dat bylo v roce 2016 slovní spojení „Black Friday“ hledáno více jak 330000x. Nárůst objednávek v tento den byl téměř o 55 % vyšší a firmám tržby narostly až o 50 %.

penize

První, kdo akci do Česka přinesl byla společnost Apple v roce 2011. Od té doby se tento den rozrůstá. Využívají jej nejen velké firmy, ale začínají se přidávat i malé eshopy.

Od Amerického Black Friday se ten český liší především oblibou nakupování online. V Americe je v tento den po celém městě dopravní kolaps. Všichni jezdí do nákupních center a ve městě je to naprosté šílenství. U nás je mnohem oblíbenější nakupovat z pohodlí domova. Na internetu nalezneme seznam eshopu s největší slevou. Objednáme na černý pátek zboží ve slevě a druhý den nám jej pohodlně dopraví až domů. Mnohem lepší než se přetahovat o poslední kus ve výprodeji.

Tento marketingový tah zkrátka funguje bezvadně na všechny strany. Zákazníci získají produkty s totální slevou a obchodům vzrostou tržby i o několik procent. Ideální situace pro obě strany.

Minulé ročníky

Black Friday, den kdy se lidé doslova perou o pár kusů maximálně zlevněných produktů. Nejčastěji jde o televize, které můžete získat i s 80% slevou. Ale za praní se s cizími lidmi to nejspíš nestojí. V ČR je proto mnohem oblíbenější objednávání zboží online z pohodlí vašeho domova.

Původ Black Friday

Původ tohoto dne koření v roce 1929. Po krachu newyorské burzy šly ceny zboží okamžitě dolů. V té době byli prodejci donuceni všechno zlevnit, což se samozřejmě nikomu nelíbilo, až na zákazníky. Prodejci však zjistili, že se to vyplácí a od té doby Black Friday zavádějí dobrovolně každý rok. Některé obchody v USA otevírají už o půlnoci, jelikož netrpěliví zákazníci čekají před obchody na obří slevy. Každoročně se tento den koná den po svátku Díkuvzdání a na něj následuje ještě Black Monday a někdy už dokonce i Black Weekend, kdy slevy trvají celý víkend.

Nákupy online

V České republice se Black Friday spustil roku 2011. První, kdo jej přinesl byla společnost Apple a od té doby se postupně přidává stále více eshopů, jelikož tento marketingový tah zkrátka funguje. Eshopy evidují během Black Friday nárůst návštěvníků až o 102 % a počet transakcí se zvyšuje o 505 %, než v běžné dny.

Během roku 2017 ušetřili zákazníci 46 385 757 korun.

Od roku 2017 se u nás o Black Friday ví mnohem více, jelikož prodejci zjistili, že zlevňování produktů velmi pozitivně funguje pro jejich obchod a začali vsázet na tento marketingový tah. Vložili mnohem více peněz do reklamy a tím se Black Friday dostává do podvědomí, čím dál více lidí. S tím samozřejmě rostou i výdělky jednotlivých obchodů.

Nakupte i na Black Friday se slevou!

Díky cashback portálu tipli.cz můžete ušetřit i v den slev ještě více! Využijte všechny slevy a cashback a nakupte co nejvýhodněji.

Nakoupit se slevou

Seznam obchodů zapojených do Black Friday

V letošním roce připadá Black Friday na datum 20. 11. až 23. 11. 2018. Některé eshopy však začínají již o pár dní dříve a nabízí poštovné zdarma. Některé mají zase Black Friday i několikrát do roka. Dnes už se do Black Friday zapojuje celá řada obchodů i eshopů s různým zaměřením. Vyplatí se proto sledovat jednotlivé akční nabídky obchodů.

Obchod

Black Friday oobchodní domy

Elektro a Pc

Black Friday Elektro

Móda

Black Friday móda a oblečení

Dámská móda

Black Friday spodní prádlo

Maminky a děti

Black Friday dětské zboží

Obuv

Black Friday obuv

Nábytek a doplňky

Black Friday nábytek

Black Friday bytové doplňky a domácnost

Krása a zdraví

Black Friday krása, parfémy, hodinky

Black Friday zdraví

Sportovní oblečení

Black Friday sport

Black Friday slevové portály, pobyty, dovolené

Black Friday další obchody

Alza Black Friday

Jeden z největších prodejců elektroniky Alza.cz u nás se každoročně účastní Black Friday již několik let. Má tak několikaleté zkušenosti s tím, o jaké produkty mají zákazníci největší zájem a na ty dává největší slevy. Jejich facebookové stránky však zahlcují negativní komentáře o tom, že Black Friday je podvod.

Alza.cz

Jak už víme, Black Friday je podzimní nákupní den, který se koná první pátek po americkém svátku Díkuvzdání. Letos připadá na 23. listopadu. K tomu se ještě často připočítává Black Monday nebo Black Weekend, který na svátek navazuje. Alza.cz se však začala vymykat tím, že začala zavádět Black Friday i na jaře nebo několikrát během roku.

Při každé akci dá předem vědět kolik kusů je ve slevě a kdy bude Alza sleva probíhat. Na stránkách Alza.cz se spustí odpočítávání a vy tak máte přehled o tom, kdy akce přesně započne. Zákazníci si však stěžují, že pár sekund po spuštění, jsou produkty vyprodány.

V prvním ročníku server spadl pod velkým náporem zákazníků, kteří měli o Black Friday zájem. To však Alza podle jejich slov „vychytala“ avšak už v roce 2013 si zákazníci stěžovali na nemožně rychlé vyprodání produktů. To trvá bohužel do dnes, ale obchod se brání tisíci zákazníky, kteří spokojeně nakoupili.

Nejjistější tedy je si počkat na podzimní Black Friday, kdy je zlevněno nejvíce produktů. Budete mít největší šanci, že stihnete objednat produkty s největší slevou + využít cashback Můžete je také využít na shánění Vánočních dárků. Zkusit štěstí však můžete i mimo podzimní Black Friday. Když budete dostatečně rychlí, může se vám zadařit.

Na co si dát pozor

Pokud tedy chcete ulovit produkty v největších slevách musíte být extra rychlí. Pohlídat si začátek akce a mít připravené produkty v košíku.

Nezapomeňte také porovnat ceny. Mezi marketingové triky patří, že obchody přepíší původní cenu produktů a tím se zvýší sleva, za kterou máte produkt „levněji“. Často však můžete naleznout ten samý produkt na stránce jiného obchodníka za stejnou cenu i bez slevy.

Jistá sleva je cashback!

U čeho si můžete být jisti, že funguje vždy a spolehlivě je cashback. Objednávejte přes portál Tipli.cz a z každé objednávky získávejte peníze zpět. Z každého nákupu v obchodech získáte určité procento peněz zpět. Využijte cashback i na Black Friday a nakupte s opravdovou slevou.

Jak funguje cashback

Mall Black Friday

Do Black Friday se každoročně zapojuje i Mall.cz. A není divu! Je to jedna z nejúspěšnějších kampaní, které se tento internetový obchod zúčastňuje. V roce 2017 byl odhadovaný obrat 1,7 miliardy Kč za celou MALL GROUP. Do té patří i i eshopy BigBrands.cz nebo Proděti.cz. Každoročně naleznete tisíce zlevněných produktů se slevou až do výše 75 %.

Black Friday na Mall trvá tradičně celý týden. To znamená, že můžete ve slevách nakupovat už od pondělí až do neděle. Mall uvedl, že ačkoliv se největší a speciální nabídky objeví až v pátek, lidé k nákupu využívají na druhém místě nejvíce pondělí.

Mall.cz
 • V roce 2016 byl obrat téměř 1 000 000 000 Kč.
 • Na slovenském Mallu vzrostly tržby v tento den o 160 %.
 • V roce 2017 se odbavilo přes půl milionu zboží, což je o 80 % více, než v předchozím roce.
 • O 40% stoupl podíl využívání mobilních aplikací k nákupu.
 • Průměrně ušetří zákazníci ve všech zemích, po celkovém součtu asi 500 milionů korun.
 • Průměrná sleva je 45 %, u vybraných produktů až 75 %.

Nejúspěšnější loňskou kategorií z hlediska prodaných kusů byly hračky s podílem 19 %, malé domácí spotřebiče s 13,5 % a potřeby pro domácnost. Největší tržby pak Mall.cz zaznamenal u velké a malé bílé techniky s podílem téměř 33 % a následuje shodně s 9,5 % videotechnika a mobilní telefony.

V akční nabídce bývá vždy 16 produktů – z každé kategorie jeden. Největší nabídka – 80 produktů, se pak odkryje na Černý pátek, kdy bude z každé kategorie vybráno 5 produktů. Zákazníci z ní mohou vybírat až do neděle. Pro lepší přehlednost naleznete u každého druhu zboží upozornění, které vám napoví, kolik kusů do konce prodeje zbývá. Každý den bývá ještě nad rámec nabídky zveřejněna upoutávka na zboží, které bude ve slevě následující den.

Podívejte se jak probíhal Black Friday 2017.

Mall

Do reklamní kampaně na Black Friday u Mall.cz se zapojil i moderátor Leoš Mareš. V humorně pojatých stand-up spotech společně s dalšími komiky upozorňují na „Ceny k smíchu“, jak tuto reklamní kampaň nazvali.

Kampaň byla realizována interním týmem Mall.cz ve spolupráci s kreativní agenturou Publishers. Následně pak byla podpořena televizními spoty, spoty v rádiu, v tisku, na YouTube a v dalších digitálních kanálech včetně sociálních sítí.

Velký výběr produktů

 • domácí spotřebiče
 • televize
 • audio systémy
 • počítačové a mobilní příslušenství
 • telefony
 • chovatelské potřeby
 • drogistické zboží
 • oblečení
 • sportovní náčiní
 • hodinky
 • outdoorové vybavení
 • hry a herní konzole

Nezapomeňte na cashback!

I na Black Friday můžete využít cashback z Tipli.cz.

Stačí se u nás zaregistrovat a z každé vaší objednávky vám budeme vyplácet peníze zpět. Všechny obchody mají určitá procenta, které vám ihned po zaplacení vrátíme na váš účet Tipli.

Stačí prokliknout přes odkaz obchodu a my už vaši objednávku u nás zaregistrujeme. Díky tomu vám na účet připíšeme procenta z nakoupené objednávky. Ty si později můžete převést na váš bankovní účet.

Mall se slevou

CZC Black Friday

Prodejce počítačů a elektroniky CZC se také každoročně zúčastňuje největší slevové akce. V brutálních slevách můžete nakupovat celý týden. Internetový obchod CZC nabízí téměř 3000 produktů se se slevou až 80%.

CZC nabídne produkty se slevou napříč různými produktovými kategoriemi. Notebooky, mobilní telefony, televize, herní konzole, fotoaparáty a nejrůznější příslušenství, to vše můžete nalézt se slevou.

CZC
 • Už v roce 2013 zaznamenali prodejci CZC s porovnáním průměrného dne trojnásobný nárůst v počtu objednávek.
 • V roce 2015 poté zaznamenali nárůst prodejů o 40% oproti roku předchozímu.
 • V roce 2015 se skladové zásoby těch nejatraktivnějších produktů stihli rozebrat během pár minut.
 • Black Friday přilákává na web až trojnásobný počet návštěvníků než v průměru za celý rok.

K odhalování produktů dochází postupně během týdne, stejně jako je to u Mall.cz. CZC tak vychází vstříc zákazníkům, kteří nechtějí nakupovat s úderem půlnoci a předchází možnému přehlcení a výpadku stránek. CZC slibuje slevy až 15 000 Kč. Přímo na Black Friday bývá zlevněno kolem 300 produktů se slevami až 80%. Stejně jako v celém týdnu dojde k odhalování slev během dne. Poslední slevová vlna bývá naplánována na šest hodin večer.

Marketingový tah

Stejně jako u obchodu Alza.cz, můžeme i u CZC nalézt rozhořčené komentáře zákazníků, kterým slevy nepřijdou dostatečné. Stěžují si, že produkty, které jsou ve slevě jsou zastaralé nebo se již nevyrábí. Oproti tomu produkty, které mají skvělý poměr cena/ výkon jsou skutečně vyprodané během pár minut.

Oproti tomu, ale CZC nabízí mnohem větší sortiment, než například Mall.cz. Na výběr tak máte z mnohem větší nabídky a máte i o to větší šanci ukořistit produkty s brutální slevou. Pokud si počkáte na spuštění akce, máte větší šanci získat vaše vyhlídnuté produkty.

Dalším důvodem, proč je Black Friday skvělým marketingovým nástrojem, je důvod, že se blíží Vánoce a začíná v obchodech předvánoční chaos. Lidé shání dárky a snaží se sehnat vše co nejdříve. Díky těmto slevám snadno nakoupíte Vánoční dárky na jednom místě, v pohodlí svého domova a v klidu. Proto se tento nákupní den stává čím dál více oblíbený.

OKAY Black Friday

Internetový obchod Okay elektrospotřebiče patří už od roku 1994 mezi nejúspěšnější prodejce elektra. Okay se také každoročně účastní Black Friday. Nabízí slevy až 55 % na elektrospotřebiče. To však není jediné, co nabízí. Do sortimentu Okay můžeme zařadit nejen i kvalitní nábytek, ale také matrace, postele a pohovky. Mixéry, mobily, stolní počítače, tablety, GPS navigace, malé spotřebiče, bílou techniku a mnoho dalšího.

To všechno naleznete i na Black Friday ve velkých slevách.

OKAY

Black Friday na Okay trvá od pátku do neděle. To znamená, že můžete celý víkend využít velké slevy, které tento obchod nabízí. Okay slibuje poloviční ceny některých produktů. Zboží doplňují průběžně, ale ve slevách najdeme přes 1 500 produktů.

Slevy naleznete nejenom na eshopu, ale taktéž v kamenných prodejnách.

Nakupování na splátky

Pokud zrovna nemáte peníze na zbyt a potřebujete nakoupit Vánoční dárky, můžete využít nabídky nákup na splátky. Sami si určíte délku a výšku splátek, které pro vás budou nejvýhodnější. Až do úterý po Black Friday můžeš nakupovat na splátky bez navýšení.

Reklamace OKAY

V případě, že bude zboží poškozené, můžete reklamaci snadno vyřešit online a zasláním poškozeného výrobku zpět anebo přinést na prodejnu, kde vám zboží vymění nebo vám vrátí peníze.

Navíc si můžete prodloužit záruku až o 5 let. Během této doby máte zaručenou opravu a popřípadě i výměnu zdarma.

OKAY slevy

Využít můžete také nabídky pojištění PLUS. To si můžete zakoupit na 1 až 2 roky. V případě nějaké nehody, kterou jste zavinili vy, nebo v případě odcizení v důsledku krádeže vám pojištění zaručí úhradu škody anebo vyměnění produktu za nový.

Proč zvolit Okay k nákupu na Black Friday

 • Velký výběr kvalitních produktů – od matrací až po počítače
 • Slevy až 55 % - nejenom na elektro
 • Nákup na splátky – splátky bez navýšení
 • Rychlé doručení – doručení až k vám domů, již do druhého dne
 • Snadná reklamace – online či na prodejně

Datart Black Friday

Přední maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku. Na českém a slovenském trhu působí DATART již od roku 1990. Za tuto dobu si získal mnoho spokojených zákazníků, kteří se rádi vrací kvůli kvalitnímu zboží, skvělým cenám a velké nabídce služeb.

DATART

Spokojených zákazníků, každý rok přibývá i díky Black Friday, kterého se DATART každoročně účastní.

 • V roce 2015 se jej zúčastnil poprvé a slevovou akci využil pouze na jeden den. Nabídl zboží se slevou až 50 %. Zájem o Black Friday však předčil všechna očekávání, a proto se Datart rozhodl akci následující rok prodloužit.
 • V roce 2016 trval Black Friday od pondělí 21. 11. až do neděle 27. 11. 2016. DATART nabídl hromadu skvělých cen. Ohromné slevy totiž zasáhly širokou škálu zboží – od velkých domácích spotřebičů, přes drobnou elektroniku až po audio-video a luxusní mobilní telefony. Zkrátka všechny Vánoční bestsellery.
 • Tato nabídka se prodejci opravdu vyplatila. DATART později uvedl, že tržby se zvýšily o 73 %! Hned na začátku týdne se vyprodaly některé malé kuchyňské spotřebiče a produkty péče o tělo. Poté na řadu přicházely herní konzole, mobilní telefony a TV, které se v předchozích týdnech neprodávaly tak snadno. Naopak zaznamenali, že nejmenší zájem byl o velké kuchyňské spotřebiče.
 • V roce 2017 neprobíhal Black Friday celý týden, nýbrž jen čtyři dny. Skvělé slevy jste mohli využít od čtvrtka 16. listopadu do neděle 26. listopadu. V tomto roce nabídl slevu na veškeré domácí spotřebiče.
DATART slevy

U některého zboží dosáhly Datart slevy v předchozích letech až 83 %, průměrná sleva byla 38 %. Datart nabízí ve slevě zboží všeho druhu - příslušenství, drobnou elektroniku, smartphony, herní konzole, televize a velké domácí spotřebiče. Ideální je proto nakoupit na Black Friday všechny Vánoční dárky.

Datart nabízí zboží ve slevě nejen v kamenných prodejnách, ale taktéž na eshopu. Nákup tak můžete uskutečnit z pohodlí domova, bez strkání ve frontě a bez přeplněného nákupního centra.

Cashback platí i na Black Friday!

Nakupte ještě výhodněji! Využijte cashback a získejte peníze z nákupu zpět na svůj účet. Proklikněte skrz obchod na Tipli.cz a peníze z nákupu se vám automaticky přičtou.

Cashback

Tesco Black Friday

Do Black Friday se dnes již nezapojují pouze internetové obchody, nýbrž i hypermarkety. Jedním z ukázkových je TESCO, které se účastní již poněkolikáté. Nabízí slevy až 50 %.

Historie

 • Poprvé se Tesco do Black Friday zapojilo v roce 2014. V obchodech byl chaos a nepokoje.
 • Obchodníci se následující rok snažili vyhnout dychtivým zákazníkům, kteří bojovali o zlevněné zboží v obchodních uličkách. Přidaly ochranné kryty a bariéry ve frontě, měly pomáhat udržovat pořadí.
 • V roce 2015 proto obchodní dům uzavřeli na několik hodin před zahájením, aby se měli prodejci čas připravit. Otevření bylo naplánováno na 5:00 hodin. Zapojilo se všech 250 prodejen.
 • Na eshopu bývá Black Friday zahájen o půlnoci.
 • V České republice se Tesco poprvé zapojilo v roce 2015. Již první ročník byl velmi úspěšný.
 • V roce 2016 přichystalo Tesco ještě větší nabídku sortimentu za speciální slevy.
 • V roce 2017 předčil Black Friday všechna očekávání. Můžete se těšit na to s čím přijde letos!

Na co jsou slevy

Především se slevy týkají elektroniky, jako jsou například chytré telefony, tablety, televizory a kávovary, dále všechny hračky a stejně tak můžete naleznout ve slevách oblečení a bytové doplňky F&F Home.

Slevy se vztahují na držitele věrnostní karty Clubcard a nakupovat můžete od pátku až do neděle.

Tesco

Staň se i ty součástí Black Friday

Black Friday je zkrátka speciální den, který rozhodně stojí za to využít! Brutální slevy ve stovkách obchodech můžete využít nejenom k nákupu dárků, ale také pro dlouho odkládané nákupy. V tento den můžete zboží sehnat až o 50 % levněji!

Proč tedy nevyužít tyto velké slevy, když se opakují jen jednou roka. Nyní si můžete pořídit to o čem sníte už dlouhou dobu. Hračky pro děti můžete sehnat mnohem výhodněji a mít tak bohatého Ježíška. Všechny Vánoční dárky můžete sehnat v jeden den a ušetřit si tak spoustu stresu a starostí. Využijte eshopy a nakupte vše z pohodlí domova. Bez chaosu a vystávání v nekonečné frontě.

Proč nakupovat na Black Friday

 • Brutální slevy, které se opakují jen jednou do roka
 • Velký výběr zlevněných produktů
 • Nakoupíte vše na Vánoce a ještě ušetříte
 • Ušetříte si čas i starosti