Poradíme vám, jak ušetřit místo v kufru

Dovolená 22.6.2017

Balení na dovolenou umí být otrava! Zvlášť, když si představíte ty kopy věcí, co si s sebou chcete vzít, a nevíte, kam s nimi. Jak ušetřit místo v kufru a nacpat tam vše, co potřebujete?

Už dříve jsme si řekli, co s sebou k moři - ale jak to všechno narvat do kufru, když navíc musíte myslet na váhové limity v letadle? Poradíme vám, co nechat klidně doma a jak si zabalit to, co s sebou nakonec povezete.

Než začnete balit...

...rozmyslete si, co skutečně potřebujete. Kolikrát se vám už stalo, že jste se vrátili z dovolené a zjistili, že polovinu věcí jste vůbec nepotřebovali? Jistě, člověk by měl myslet na všechno, ale zkuste být trochu kritičtí.

Pokud jdete do tropů, kde teplota ani v noci nespadne pod 20°C, určitě nebudete potřebovat bundu ani pět různých mikin. V jedněch pantoflích určitě pojedete a sice se vyplatí mít pro jistotu další dva páry bot jako náhradní, ale nestačil by jeden? Přeci jen – jedete na dovolenou, ne na módní přehlídku. Tak si vezměte hlavně to, co je vám pohodlné. Nemluvě o tom, že v místě pobytu si můžete spoustu věcí koupit.

Kosmetika, kam se podíváš

To máme denní krém, noční krém, pleťovou voda, odličovací tonikum, hydratační krém, mýdlo, šampón, opalovací krém a sprej na spáleniny. A určitě přijdete na spoustu dalších kosmetických pomůcek, bez nichž se neobejdete ani den.

Poradíme vám, jak ušetřit místo v kufru

Ale proč byste měli všechno tahat v původních velkých obalech a láhvích? Odlijte od všeho jen tolik, kolik potřebujete do speciálních cestovních lahviček – ušetříte mraky místa, o váze ani nemluvě! Seženete je v parfumeriích Douglas.

Rolujte!

Oblečení poskládejte jinak – přeložte ho na polovinu, pořádně vyhlaďte a co nejtěsněji ho srolujte. Vyhnete se tak jeho pomačkání a navíc ušetříte spoustu místa. Nevíte, jak správně zabalit oblečení na cestu? Poohlédněte se na Youtube.com po nejrůznějších návodech.

Hned po příjezdu si všechno oblečení pověste na ramínka nebo jej vybalte do skříně. Oblečení se vám nejvíce zmačká, když se jím budete během pobytu přehrabovat.

Využijte každého místečka!

Občas balíte věci, do nichž můžete nacpat něco dalšího – do bot můžete dát ponožky, do kšiltovky spodní prádlo, do ešusu nacpat kapesníky, atd. Ať ani kousíček kufru nepřijde nazmar!

Odsávejte vzduch

Vzduch zabere spoustu místa! Abyste ho s sebou zbytečně nevozili, oblečení, deky nebo ručníky pečlivě složte, dejte je do pytle (stačí obyčejná igelitka) a vysajte z něj vzduch vysavačem. Na trubici předtím nasaďte gumičku, kterou pak jednoduše stáhnete a pytel snadno uzavřete.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Vitamíny: TOP 5, které jsou nejlepší pro vaše zdraví

Úspěch zdraví spočívá v mnoha věcech. Jednou z nich jsou vitamíny. Na co přesně jednotlivé...
22.3.2018 Zobrazit článek

Ušetřete na vybavení zahrady - vybíráme zahradní…

Vás dům, váš hrad - vaše zahrada, vaše království. Vybavte si svůj kousíček ráje slušivým...
22.3.2018 Zobrazit článek

Booking Extranet: Staňte se součástí Booking.com

Vlastníte hotel nebo jiné ubytovací zařízení, které byste rádi nabídli cestovatelům z celého...
22.3.2018 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1097 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.