Jak doručit dárky pod stromeček včas? Máme pro vás 5 tipů!

Ostatní 23. 11. 2018

Pomalu dáváte dohromady všechny vánoční dárky a už víte, s kým z blízkých se ještě před Vánoci uvidíte a komu budete dárek posílat. Ať už potřebujete zaslat balík s dárkem po Čechách nebo do zahraničí, hodí se mít pohromadě pár tipů, které vám to celé o dost zjednoduší.

Expresní přeprava zásilek

Standard nebo Express?

Pokud jste nechali zásilku na poslední chvíli a s jejím dodáním spěcháte, rozhodně se vyplatí připlatit si a využít služby Express. Při volbě této služby může být zásilka u adresáta už do druhého dne. Pokud jste v klidu a všechno jste si s předstihem naplánovali, volte službu Standard. Na rychlost dodání je potřeba dávat pozor především u zásilek mimo ČR. Například služba Balík do zahraničí garantuje dodání zásilek do 3 - 5 dnů po Evropě a do celého světa umí doručit zásilku ve lhůtě 4 - 7 dnů, a to i před Vánoci.

Zabalte to pečlivě

Balík by měl být odolný vůči drobnému poškození, předmět v balíku by neměl „létat“, ale prázdný prostor by měl být vyplněn bublinkovou folií nebo papírem. Spolehlivé jsou pevné kartonové krabice. Konce krabice pevně zalepte, izolepou nešetřete. Maximální hmotnost a velikost zásilky má každý přepravce trochu jinak, vánoční dárek by se vám však měl do rozměrů i váhy pohodlně vejít. A to i kdybyste zasílali pračku nebo lednici.

Vypočítejte si cenu předem

Určitě vás bude zajímat, kolik to celé bude stát. Pro tyto účely slouží přehledná online kalkulačka ceny zásilky, kde snadno zjistíte jak celkovou částku za službu, tak i termín doručení. Služba Balík do zahraničí navíc nabízí pro letošní Vánoce sympatickou slevu 15 % z ceny služby. Stačí zadat kód VANOCE15.

Expresní přeprava zásilek

Při psaní adresy buďte přesní

Zadání adresy věnujte opravdu velkou pozornost. Například v Anglii je PSČ opravdu důležité napsat přesně, často se podle něj totiž orientují nejen v částech města, zjistí z něj i konkrétní ulici. Do poznámek napište, pokud zasíláte balík například někomu do práce, nebo pokud víte, že jméno adresáta není přímo na zvonku. Každou doplňující informaci prostě napište.

Předměty zakázané k přepravě

Dejte si pozor na limity zasílání alkoholu a tabákových výrobků, existují i další omezení. Zakázáno je také posílat rostliny, kožešiny nebo potraviny. Přesný seznam naleznete zde. Obecně je zakázáno posílat nebezpečné předměty, které by mohly představovat nebezpečí při přepravě.

Doporučené články

Podívejte se na strašidelná zákoutí Halloweenského svátku

Poradíme, jak si užít Halloween. Ať už se chystáte na Halloweenskou kostýmovou párty, hledáte...
10.10.2019Zobrazit článek

Hledá se Junior Project Manager pro Tipli!

Pro internetový portál Tipli.cz, který se zaměřuje na výhodné online nakupování, hledáme nového...
9.10.2019Zobrazit článek

Podzimní nákupy Ona Dnes proběhnou 14.-20. října

Uběhlo necelého půl roku a je tu další velký slevový svátek - Ona Dnes nákupy 2019. Právě teď je...
7.10.2019Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1811 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo