Dovolená v ČR: Máchovo jezero láká nejen romantické duše

Dovolená a cestování Zážitky 26. 6. 2018

Venku panují vysoké letní teploty, sluníčko svítí do oken a vy s úctou vzhlížíte k větráku. Že už vás to vedro nebaví? Zchlaďte se ve vodách Máchova jezera, užijte si legraci na šlapadlech nebo skútrech, objevujte krásy jezera z parníku nebo vyražte do chladného okolního lesa na houby!

Kontrast tajuplných a ponurých skalních útvarů a prosluněných otevřených luk, dávná historie hradů a moderní služby pro turisty – to všechno tvoří z Máchova kraje atraktivní a jedinečný region. Navštivte Máchovo jezero a poznejte jeho krásy i vy!

Kam na výlet po ČR? Máchovo jezero je jasnou volbou!

Léto je tu a vysoké letní teploty přímo vybízí ke koupání. Dovolená u moře je příliš drahá nebo jste ji nestihli včas zarezervovat? Máchovo jezero je ideálním kompromisem! Na písčitých plážích si budete připadat jako u moře.

Koupání v jezeře je sice povolené, ale jen na vlastní nebezpečí. Pro bezpečné koupání zde mají také bazény.

TIP: Dieta zklamala a nestihli jste zhubnout do plavek? Různé nedokonalosti schovají plavky pro plnoštíhlé. Nechte svou krásu vyniknout!

skůtr mácháč

Romantika u Máchova jezera

Kromě pohody u vody si můžete půjčit šlapadla, skůtry nebo objevovat krásy jezera z okružní jízdy parníkem. Máchův kraj jako by přímo vybízel k výletům a houbaření v přilehlých lesích.

Okolí je bohaté na přírodní zajímavosti, jeskyně, skalní města a útvary, rozhledny a vyhlídky, ale i na hrady a zámky, muzea nebo galerie. Na své si tedy přijde skutečně každý, stačí jen dobře hledat.

parník máchovo jezero

Mácháč a výlety po okolí

Dominantou Máchova kraje je rozhodně zřícenina hradu Bezděz, stojící v dáli nad jezerem jako tichá připomínka básníkova slavného díla.

V okolí najdete spoustu dalších hradů a zámků: malebný hrad Kokořín, strašidelný hrad Houska, kde se můžete podívat třeba i přímo do pekla. Na zámcích Lobeč a Nový Bernštejn se můžete ubytovat i přes noc, což je dozajista zajímavý a nevšední zážitek!

TIP: Kdo by neznal legendární komiks Čtyřlístek? V Doksech najdete Muzeum Čtyřlístek, které vypráví o vývoji téhle známé pohádky.

máchovo jezero hrad

Naučné stezky a cyklotrasy kolem Máchova jezera

Kraj kolem jezera vybízí k pěší turistice i k cyklistice. Blíží se vaše dovolená s dětmi? Terén je tu perfektní i pro rodiny s dětmi a turisty všeho věku. Cyklostezky disponují řadou restaurací a hospůdek, takže si při své cestě můžete udělat přestávku k občerstvení a celý výlet se tak stane ještě příjemnějším.

TIP: Pokud vám Čtyřlístek nepřijde dostatečný napínavý, co takhle stezka Peklo vedoucí Pekelským údolím? Vyberte si správnou obuv na eObuv.cz a vyražte na túru!

máchovo jezero ubytování

Máchovo jezero a ubytování

Romantická krajina v okolí Máchova jezera láká návštěvníky všech věkových skupin. Bývalé lázeňské městečko Doksy nabízí mnoho možností ubytování od luxusních hotelů po kempy a nenáročné priváty.

V blízkosti Máchova jezera nabízí ubytování v kempu i zámecké ubytování na zámku Nový Bernštějn nebo Lobeč. Nejčastějším typem ubytování je tu penzion, ubytování v soukromí nebo pronájem chaty či chalupy. Můžete si také sehnat ubytování na Mácháči v chatách nebo bungalowech různých typů a vybavení.

TIP: Česko je vám malé a přeci jen byste rádi do zahraničí? Co třeba dovolená v Řecku?

Sháníte ubytování?

Dovolená klepe na dveře a vy nemáte ubytování? Pomůže vám Booking.com! V nabídce mají různé typy ubytování, na všech možných místech v České republice i ve světě, od luxusních hotelů po chaty k pronájmu.

Ušetřete díky Tipli! Při nákupu přes Tipli se vám vrátí část peněz z nákupu zpět formou cashbacku a ještě můžete využít slevových kupónů.

Zarezervovat ubytování

Máchovo jezero - co o něm možná nevíte?

Máchovo jezero je největším rybníkem v Čechách, které založil král Karel IV. už v roce 1366. Jeho název vznikl na počest proslulého básníka a spistovatele Karla Hynka Máchy, který situoval své nejznámější dílo Máj právě do krajiny kolem jezera a hradu Bezděz.

Okouzlily ho divoké tajuplné rokle a bizarní skalní útvary v Kokořínském dole a také zříceniny hradů. Na severním břehu jezera byste našli Jarmilinu skálu, kde hrdinka básně ukončila svůj život skokem do vody.

máchovo jezero ubytování

Mácháč a jeho pověsti

Uprostřed jezera jsou ostrůvky Myší zámek neboli Myšlín a Kachní ostrov. Na Myšlíně leží pozůstatky tvrze ze 14. století a vztahuje se k němu pověst o ďáblovi, jenž tudy kdysi přenášel balvany z Jestřebí na Bezděz.

Oba ostrůvky údajně vznikly jeho přičiněním, když upustil obrovité balvany do rybníka. Myšlín i Kachní ostrov jsou nepřístupné, protože se na nich rozkládají ornitologické rezervace.

Potřebujete si odpočinout?

Vemte si volno a odpočiňte si od všedních starostí a pracovních úkolů na dovolené! S Tipli seženete dovolenou levněji. Využijte našich slev a vyberte si zájezd podle svého gusta!

Dovolená s Tipli

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Jak nakupovat na eBay.com

Jak nakupovat na eBay.com

Na eBay.com seženete prakticky cokoliv. Značkové zboží, elektroniku nebo sběratelské kousky. Na...
15.9.2021Zobrazit článek
Dny Marianne 2021 přinesou stovky slev

Dny Marianne 2021 přinesou stovky slev

Stovky slev, tisíce obchodů a dárky zdarma. Podzimní Dny Marianne 2021 se kvapem blíží a slevy až...
5.9.2021Zobrazit článek
Nové slevové kupony v Bonprix, Kytary.cz, Datart a Naturalis

Nové slevové kupony v Bonprix, Kytary.cz, Datart a Naturalis

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 13.07.2021
14.7.2021Zobrazit článek

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 300 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.