6 tipů, co dělat s nechtěnými vánočními dárky

Vánoce Tipy a triky Nakupování 25. 12. 2017

Známe to asi všichni. Některé vánoční dárky potěší, jiné zase tolik ne. Co ale s těmi, které se nám vyloženě nelíbí nebo nehodí? Vraťte je, přetvořte je nebo je pošlete dál. Někomu jinému třeba udělají radost.

Pokud jste Ježíškovi nenapsali podrobný seznam, je možné, že se pod vánočním stromečkem objeví i nějaký ten nechtěný dárek. Nebojte, ten hrozný svetr nebudete muset nosit a nezáživnou knížku zase nebudete muset číst. Tady je šest tipů, jak se nechtěných dárků co nejlépe "zbavit".

1. Výměna nebo vrácení zboží do 14 dnů

Tou úplně nejjednodušší možností je vrácení či výměna zboží v obchodě, v němž bylo zakoupeno. K tomu ale budete potřebovat účtenku nebo alespoň výpis z účtu (pokud bylo zboží placeno kartou). Pravděpodobně se tak se svými úmysly budete muset svěřit dárci nechtěného daru.

S platnou účtenkou máte právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů. V této lhůtě je umožněno vrácení zboží bez udání důvodu. Zda se rozhodnete jen pro výměnu nebo rovnou pro vrácení zboží, to už je zcela na vás.

Všechny potřebné informace vždy naleznete v reklamačním řádu daného obchodu. Velmi snadno a rychle se podobné věci vyřizují zejména u velkých a ověřených e-shopů, mezi něž patří třeba Alza nebo Mall.cz.

Pokud e-shop nemá pobočku ve vašem městě, je třeba počítat i s dopravou. Tu v tomto případě hradíte vy. U obchodů spolupracujících se Zásilkovnou stačí zboží dovézt na nejbližší pobočku. U těch ostatních musíte využít Českou poštu, PPL, DPD nebo jiného dopravce. Vhodný způsob dopravy vám většinou poradí přímo na stránkách e-shopu.

2. Vyzkoušejte online bazary

Pokud nemáte účtenku, od nákupu uplynulo více než 14 dní nebo zboží nemůžete z jiného důvodu vrátit, bude nutné vymyslet nějaký plán B. Velmi oblíbené jsou nejrůznější online bazary, na nichž můžete nehodící se zboží prodat. A prodává se úplně vše od oblečení přes kosmetické produkty až po kuchyňské doplňky.

Ne nadarmo se říká, že každé zboží má svého kupce. A bazarové zboží není výjimkou. Tak ještě než dárek vyhodíte, zkuste ho vystavit na některém z online bazarů. Mezi ně patří třeba oblíbený bazar Od Karla. A není to jen tak ledajaký online bazar. Tenhle se o všechno postará za vás. O odvoz zboží, jeho nafocení i následný prodej.

3. Darujte na charitu

Chcete svým dárkem udělat radost potřebným? Není nic jednoduššího, než ho věnovat na charitu. Uvítají určitě nejen oblečení, ale také drogerii nebo i různé doplňky do bytu.

Nevhodný dárek

4. Dejte dárek kamarádce

Co neudělá radost vám, to může velmi dobře potěšit někoho jiného. Vždyť každý z nás má úplně jiný vkus. Zkuste se zeptat kamaráda, kamarádky nebo jiných známých, zda by se jim váš nevhodný dárek nehodil.

5. Vyměňte s někým jiným za jeho nechtěný dárek

Nejste ve vaší partě jediní, kteří dostali nevhodný dárek? Tak udělejte soukromou burzu. Nebo rovnou burzu pro celé město. Stačí jen najít vhodné prostory a uvidíte sami, kolik nevhodných dárků se sejde.

6. Dárek upravte k obrazu svému

Pokud je tím nevhodným dárkem oblečení, šperk nebo něco podobného, ještě není důvod zoufat. Zapojte vlastní kreativitu a dárek vlastnoručně upravte. Z trička můžete vyrobit skvělý potah na polštář, z divných džínů zase super kabelku. Fantazii se zkrátka meze nekladou. A inspirace je všude víc než dost.

Nevhodný dárek

Jaký byl nejšílenější dárek, který jste kdy dostali? Podělte se s námi! Majitel toho "nejhoršího" od nás získá příjemnou kompenzaci - zlatý účet na jeden týden. Tak posílejte fotky, ať se společně pobavíme.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Black Friday parfémy: Levné vůně pro dámy…

Tečkou za dokonalým vzhledem je příjemná vůně, která o jejím nositeli dokáže mnohé vypovědět....
17.11.2018 Zobrazit článek

Lidl eshop: Nyní akční zboží i bez letáku

Vyhovuje vám obchodní řetězec Lidl? Neradi čekáte ve frontách a upřednostňujete klidný výběr...
16.11.2018 Zobrazit článek

Půjčka před výplatou: Kolik dostanete a…

Češi nemají všeobecně problém s půjčkami. Téměř 85 % Čechů by proto sáhlo právě po půjčce v...
15.11.2018 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1280 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

nebo