14 dní do konce prázdnin: začíná Země Živitelka

Dovolená a cestování 19. 8. 2019

Jestli nemáte ještě na konec prázdnin plány, vyrazte na zemědělský festival Země Živitelka, který se koná 22. až 27. srpna v Českých Budějovicích. Poznáte zemědělství po všech stránkách. Uvidíte to nejlepší z hospodářské zvěře a zemědělské techniky, poslechnete si tradiční dechovku, ochutnáte tradiční potraviny a dozvíte se co je ve světě zemědělství nového.

Kromě festivalu můžete navíc navštívit i další zajímavosti v Budějovicích a okolí. Prozradíme vám ty nejzajímavější. A pokud se budete chtít zdržet byť jen na jednu noc, poradíme vám, jak si najít nejlepší ubytování.

České Budějovice

Co Země Živitelka nabízí?

  • Každý den se můžete těšit na přehlídku toho nejlepšího z českých hospodářských zvířat. Uvidíte také jezdecká vystoupení, dozvíte se, co to je hipoterapie a na vlastní oči spatříte, jak ovčáčtí psi pracuji s ovcemi. Součástí festivalu jsou navíc i ukázky zemědělské techniky.
  • Čeští myslivci návštěvníky festivalu trochu zasvětí do svého umění. Ukážou jim "vábení" i "troubení". Myslivec Jan Šlosar seznámí diváky se svým jezevcem Kubou
  • Milovníci hudby se mohou těšit na tradiční dechovku. Ať posloucháte jakoukoliv hudbu, poslechnout si pravou dechovkovou kapelu naživo rozhodně stojí za to!
  • Další atrakcí jsou kulinářské show, během kterých známí šefkuchaři Ondra Slanina (Kluci v akci) a Petr Šíma předvedou své kuchařské fígle. Odvážní se mohou v sobotu zapojit do soutěže v pojídání ovocných knedlíků, nebo párků, případně v pití mléka.
  • Pokud toužíte po vzdělání, nabízí festival řadu seminářů na různá témata z oblasti zemědělství. I laici se však mohou vzdělat, připraveny jsou například krátké přednášky o BIO potravinách. Každý den se také můžete zúčastnit soutěže o hodnotné ceny v podobě kvalitních regionálních potravin.
České Budějovice

Podrobnější informace najdete na stránkách Země Živitelky v sekci program.

Země Živitelka: kdy, kde a za kolik

Festival se koná od 22. do 27. srpna na Výstavišti České Budějovice, otevřeno je od 9 do 18 hodin (poslední den do 17 hodin).

Vstupenky pro dospělé stojí 130 korun v předprodeji, 160 na místě. Pro děti do 15 let, důchodce nad 65 let studenty a ZTP stojí vstup 70 nebo 90 korun.

Malé děti do šesti let a ZTP-P mají vstup zdarma.

TIP: Chtěli byste raději k vodě než na festival? I s tím poradíme! Stačí se podívat na našich 5 tipů na místa ke koupání v ČR.

Jak se tam dostat a kde se ubytovat

Vyrazit můžete samozřejmě autem. Pokud ho však nemáte, do Budějovic se dostanete rychle a levně například se společností Flixbus, obzvlášť když využijete cashback 3 % od Tipli.

Ubytovat se můžete přes portál Booking.com. Na webu lze snadno filtrovat podle ceny a data a vybrat si tak to nejvhodnější ubytování. Rezervovat je možné i na poslední chvíli. S Tipli navíc ušetříte až 4 % na každé rezervaci.

Rezervovat ubytování » České Budějovice

Prohlídka Českých Budějovic a výlety po okolí

V centru Českých Budějovic stojí za to navštívit náměstí Přemysla Otakara II. Je jedno z největších v Česku a nachází se na něm několik pěkných historických budov. Například Černá věž, na kterou můžete vyšplhat a porozhlédnout se po okolí.

Budějovice jsou také rodištěm celosvětově známého piva Budweiser Budvar. V návštěvnickém centru pivovaru se můžete dozvědět něco o výrobě zlatavého moku a pro dospělé je připravena i ochutnávka. Pokud by byla návštěva pivovaru málo, zajděte do ikonické hospody „Masné krámy“.

Se svými ratolestmi zkuste plavecký stadion (je tam zajímavá skluzavka) nebo zábavní park Hopsárium, kde se i ty nejvíce divoké děti zajisté vyřádí.

České Budějovice

Poblíž Budějovic leží obce Český Krumlov a Holašovice, která jsou obě zapsaná na seznamu UNESCO. A to rozhodně ne náhodou, v obou obcích stojí překrásné budovy. V Českém Krumlově můžete navíc zajít do slavného divadla s otáčivým hledištěm.

Budějovice nejsou nijak daleko ani od Šumavy a Novohradských hor, kde můžete vyrazit na pěší nebo cyklistický výlet.

Prázdniny nekončí, vyrazte na dovolenou!

Rádi byste letos vyrazili za hranice Česka a užili pohodu u moře? Inspirujte se v našem průvodci, kde jsme si pro vás připravili 5 tipů na dovolenou u moře.

Přejít na článek »

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

NÁVOD: 4+1 tip, jak (ne)nakupovat na eBay.com

NÁVOD: 4+1 tip, jak (ne)nakupovat na eBay.com

Na eBay.com seženete prakticky cokoliv. Značkové zboží, elektroniku nebo sběratelské kousky. Na...
15.9.2021Zobrazit článek
Dny Marianne 2021 přinesou stovky slev

Dny Marianne 2021 přinesou stovky slev

Stovky slev, tisíce obchodů a dárky zdarma. Podzimní Dny Marianne 2021 se kvapem blíží a slevy až...
5.9.2021Zobrazit článek
Nové slevové kupony v Bonprix, Kytary.cz, Datart a Naturalis

Nové slevové kupony v Bonprix, Kytary.cz, Datart a Naturalis

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 13.07.2021
14.7.2021Zobrazit článek

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 200 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.