Chystáte se na dovolenou? 5 tipů, jak ušetřit peníze

Dovolená 15. 6. 2017

Čas letních dovolených se blíží – vstávají vám na hlavě vlasy hrůzou, jen si představíte, kolik vás to všechno bude stát? Žádné obavy, máme pro vás 6 tipů, jak na dovolené ušetřit už během jejího plánování!

Letní dovolená je pořádný zásah do peněženky, pokud nejedete na Mácháč. A přitom můžete ušetřit na spoustě drobností, které vám dohromady vydají na pořádný balík!

Získejte Booking Genius

Speciální program Genius od Booking.com se hodí zejména pro ty, kteří cestují často. S tímto programem dostanete 10% slevu na vybraná ubytovací zařízení, která jsou do VIP programu zapsaná. Některé hotely a penziony nabízejí navíc zdarma i welcome drink, posunutý check-in a check-out a další speciální akce. Zvýhodnění mohou být různá a záleží na každém jednotlivém ubytování.

Na tento program automaticky přejdete, pokud se na Booking.com zaregistrujete a v průběhu půl roku (kdykoli od registrace) si přes něj 5x zarezervujete ubytování. Že vás Booking.com na tento program přiřadil poznáte podle žluté ikonky ve svém profilu.

Chystáte se na dovolenou? 5 tipů, jak ušetřit peníze

Více informací o Booking Genius se dozvíte po registraci na Booking.com.

Pojistěte se výhodně s Českou pojišťovnou

Cestovní pojištění není radno podceňovat – nikdy totiž nevíte, co se může na dovolené přihodit. Porovnejte si ceny pojištění v konkrétní situaci a vyberte si to nejlepší. Jen s námi máte cestovní pojištění od České pojišťovny levněji o 6 %!

Tipli TIP: Na této kalkulačce cestovního pojištění od České pojišťovny si můžete snadno spočítat, na kolik vás vyjdou různé typy pojištění za různých podmínek. Pokud tedy například jedete čtyřčlenná rodina na 14 dní do Řecka, základní pojištění vás vyjde pouze na 660 korun!

Sledujte kurz koruny

Dopředu si promyslete, kolik budete s sebou potřebovat hotovosti, a sledujte vývoj koruny ve směnárnách. Zároveň si zjistěte, jaké služby poskytuje vaše banka v místě dovolené – můžete ušetřit, i pokud budete platit přímo svojí platební kartou nebo v zahraničí vybírat z automatu.

Tipli TIP: Vyměňujte výhodně se slevovým kupónem na Exchange.cz - jen si ho vytisknete a předložíte na pokladně. Ihned dostanete výhodnější kurz.

Cestujte mimo sezónu

Všichni chceme na dovolenou s dětmi v létě, kdy mají prázdniny. Nezapomeňte ale, že v tuto dobu jezdí všichni – ceny hotelů, letenek i ostatních služeb tak mohou být až třikrát dražší než v červnu nebo v září. Když vyrazíte mimo sezónu, hravě se vyhnete velkým davům a přelidněným plážím. Užijete si dovolenou v klidu a navíc výrazně levněji!

Zařizujte s předstihem

Ceny ubytování i letenek se mění s i časovým odstupem – čím blíž dovolené, tím dražší. Neplatí tedy bohužel stejná zásada jako u zájezdů last minute. Rezervace tedy nenechávejte na poslední chvíli.

Zvažte všechny možnosti

Máte na výběr nepřeberné množství možností a je jen na vás, kterou si zvolíte. Pojedete na dovolenou autobusem, vlastním nebo půjčeným autem nebo poletíte letadlem? Využít můžete tipy na levné letenky. Ubytujete se v tříhvězdičkovém hotelu, nebo si pronajmete apartmán? Ceny se potom různí v závislosti na tom, v jakém složení jedete – pokud například vaše rodina jezdí s příbuznými, určitě se vám více vyplatí celý apartmán, než drahý hotel. Stejně tak, pokud jedete jen s partnerem, se vám víc vyplatí autobus než vlastní auto. Vždy také záleží na tom, kam cestujete.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Marks and Spencer: Kvalitní produkty za super ceny!

Zajímá vás, kde najdete módu, kosmetiku a potraviny v nejvyšší kvalitě? Už jste slyšeli o obchodu...
14.7.2018 Zobrazit článek

Jak se naučit cizí jazyk snadno a rychle

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Staré české rčení je platné zvlášť v dnešním...
13.7.2018 Zobrazit článek

Chcete nové webovky? Vsaďte na český webhosting Wedos!

Potřebujete webové stránky pro svou firmu, nebo jen pro zájmové či soukromé aktivity? Nevíte, kde...
13.7.2018 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1218 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.