NÁVOD: 4+1 tip, jak (ne)nakupovat na eBay.com

Nakupování 15. 7. 2018

Na eBay.com seženete prakticky cokoliv. Značkové zboží, elektroniku nebo sběratelské kousky. Na co si ale při nakupování na eBay dávat pozor? Přečtěte si návod na eBay a dozvíte se, kdy se platí doprava, jak na eBay sledovat zásilku nebo jak reklamovat zboží na eBay.com.

Lákají vás nákupy na eBay.com? eBay je největší internetová aukční síň na světě, ve které seženete prakticky cokoliv. Od značkového zboží, přes elektroniku až po sběratelské kousky. Chcete vědět, jak se objednává zboží na eBay?

5 tipů, jak nakupovat na eBay

1. Doprava zdarma na eBay

Tak jako na jiných zahraničních portálech najdete i zde řadu zboží s tzv. Free International Shipping (mezinárodní doprava zdarma). Pokud chcete dopravu zdarma, můžete při nákupu na eBay zaškrtnout tuto možnost ve filtrech na levé straně prohlížeče.

doprava zdarma na eBay.com

Dopravu zdarma na eBay.com jednoduše vyfiltrujete pomocí políčka Free International Shipping.

POZOR: Nenechte se však napálit! Řada obchodníků navyšuje cenu zboží o cenu dopravy. Produkt s dopravou zdarma tak může stát totéž, co podobný výrobek i s připočítanou cenou dopravy.

2. Reklamace zboží eBay

Pokud zboží nepřišlo, nebo přišlo poškozené, je snadné ho reklamovat. Prozradíme, že reklamace na eBay není nic složitého a s naším návodem to zvládne každý!

U zboží, kterého se reklamace týká, vždy hledejte poznámku Guarantee: eBay money back gurantee. Tím se eBay zaručuje, že v případě problémů vrátí peníze (tuto záruku však nenajdete u každého produktu).

Jak reklamovat zboží na eBay.com

Jak otevřít spor na eBay?

Spor můžete otevřít do 30 dnů od převzetí zboží (případně termínu, v němž mělo zboží z eBay dorazit a nedorazilo). Do této lhůty musíte vyzvat eBay, aby do sporu vstoupil, jinak se objednávka automaticky uzavře. Tuto možnost najdete ve svém profilu u objednaného zboží.

PayPal spor: Pokud jste platili eBay zboží přes PayPal, máte na otevření sporu 180 dnů od zaplacení. Tuto možnost rovněž najdete ve svém profilu.

POZOR: Je proti pravidlům eBay otevírat tyto dva typy sporů současně. Proto raději nejprve využijte eBay reklamace a až poté reklamace přes PayPal.

3. eBay sledování zásilky

U každého produktu vidíte různě dlouhou lhůtu doručení pod poznámkou Delivery (Doručení). Důvod různé lhůty dodání je prostý. Určuje se podle toho, odkud k zboží putuje.

eBay sledování zásilky

Kdy dorazí zboží z eBay zjistíte jednoduše pomocí sledovacího čísla konkrétního zboží.

Podobně jako na AliExpress.com, i na eBay funguje sledování zásilek výborně! Jakmile si balíček objednáte a obchodník jej odešle, můžete sledovat ve svém profilu, kde se zásilka právě nachází pomocí sledovacího čísla.

4. Jak zkrátit dobu doručení zboží z eBay?

Přemýšlíte, za jak dlouho přijde zboží objednané z ebay.com? eBay funguje celosvětově, což znamená, že zboží nemusí chodit až z druhého konce světa, ale klidně z Německa nebo Velké Británie.

V takovém případě se můžete na svou objednávku těšit už do týdne! Možnost nakupovat výlučně z Evropy si vyfiltrujte ve výběru po levé straně.

doba doručení zboží z ebay

Doručení zboží z eBay můžete urychlit, když budete nakupovat zboží ze skladů v Evropě. Na balíček se tak můžete těšit už za týden od objednání.

5. eBay aukce

Ještě jste neobjevili kouzlo aukcí? Nejvyšší čas! V nichž totiž tkví největší výhoda eBay! Nejen, že si nakupování opepříte trochou napětí, ale ještě máte šanci získat fantastické kousky za absurdně nízké ceny. Například eBay těhotenské oblečení vás vyjde opravdu velmi levně.

ebay aukce

Díky eBay aukcím koupíte perfektní kousky za absurdně nízké ceny.

POZOR: Všechny eBay aukce většinou trvají jen pár dní a pokud máte štěstí, zboží koupíte bez velké námahy za nízkou cenu. Aktuálním trendem se nyní stává eBay sportovní oblečení. Nakupte si funkční sportovní oblečení a mějte radost z ušetřených peněz!

3x eBay: eBay.com, eBay.co, eBay.de

Nákupům na eBay propadlo už přes milion lidí po celém světě. Jaké existují verze eBay?

  • eBay.com: Jedna z největších nákupních galerií světa a dosud nepřekonaný aukční gigant v jednom úhledném balíčku.
  • eBay.de: Německá mutace jedné z největších nákupních galerií světa.
  • eBay.uk: Britská verze jedné z největších nákupních galerií světa.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Black Friday parfémy: Levné vůně pro dámy…

Tečkou za dokonalým vzhledem je příjemná vůně, která o jejím nositeli dokáže mnohé vypovědět....
17.11.2018 Zobrazit článek

Půjčka před výplatou: Kolik dostanete a…

Češi nemají všeobecně problém s půjčkami. Téměř 85 % Čechů by proto sáhlo právě po půjčce v...
15.11.2018 Zobrazit článek

Nové akční letáky #46. týden: Levné mléko…

Chcete nakupovat za nejnižší ceny? Nenechte si utéct nabídku letáků tohoto týdne. Kde koupíte...
14.11.2018 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1280 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

nebo