4 způsoby, jak na Alza reklamace. Který je nejlepší?

Elektro a PC Mobilní telefony 26. 3. 2018

Zakoupené zboží na Alza.cz z nějakého důvodu přestalo fungovat, nebo se rozbilo? Reklamujte ho! Internetový obchod Alza má konkrétně 4 způsoby, jak produkt reklamovat. Podívejte se na ně společně s námi a zjistěte, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Internetový obchod Alza je jedním z největších e-shopů na českém trhu. Jejím symbolem se stal zelený mužík Alzák, který si sice vysloužil titul nejotravnější reklama, ale jedno se musí ocenit. Alzu každý zná, takže marketing tam zvládli velice dobře.

Jak reklamovat zboží na Alza.cz?

O tom, jak v Alze ušetřit jsme už psali. Dnes se mrkneme ale na to, jak funguje reklamace na Alze. Ta může probíhat čtyřmi způsoby. Které to jsou?

1. Alza reklamace v autorizovaném servisu

Zboží, kterému je v ČR zajišťován autorizovaný servis, doporučuje Alza reklamovat v těchto servisech. Doporučení má jeden zásadní důvod, kterým je urychlení reklamačního procesu přímou reklamací. Kterému zboží je autorizovaný servis zajišťován zjistíte ve výpisu autorizovaných servisů.

2. Alza reklamace online

Zboží lze na Alze reklamovat pomocí formuláře. Po vyplnění získáte RMA číslo. To pak spolu se zbožím donesete nebo pošlete na jakoukoliv z Alza prodejen. Reklamaci online se dá provést jedině v případě, že máte Alza účet

alza reklamace

Reklamace online na Alze se dá provést jedině s Alza účtem.

3. Reklamace osobně na Alze prodejně

Zboží, které chcete reklamovat doneste do nejbližší Alza pobočky. Pro urychlení odbavení je dobré zadat reklamaci online.

4. Pošlete zpátky zboží poštou nebo přepravní společností

V tomto případě vrácení probíhá nejdříve zabalením reklamovaného zboží, ke kterému přiložte průvodní dopis s popisem závady, kopií nákupního dokladu a vaší zpětnou adresou, případně i s číslem vašeho bankovního účtu pro případ vrácení peněz.

Zboží poté odešlete na adresu: Alza.cz - reklamace VGP Park, hala H2 Do Čertous 2658/1, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice

Co vše přinést k reklamaci?

Jdete reklamovat zboží do Alzy? Nezapomeňte s sebou vzít příslušenství. To může být někdy příčinou závady. A naopak pokud si myslíte, že závada spočívá v příslušenství, přineste s sebou i hlavní výrobek. Samostatně se příslušenství reklamovat nedá.

Co s sebou nosit nemusíte je doklad o zaplacení. V Alze stačí říct váš e-mail, číslo objednávky, nebo sériové číslo produktu.

Alza vrácení zboží

Zboží z Alza.cz můžete do 14 dnů od zakoupení vrátit. Stačí jen vyplnit online formulář na webu www.alza.cz a zboží odeslat nebo donést na vaši nejbližší Alza prodejnu.

Jak zabalit zásilku k reklamaci na Alze?

Alza pro své zákazníky připravila Alza průvodce balení zásilky. Jen 5 kroků vás dělí od krásné a přehledné reklamace, kterou Alza od svých zákaznících žádá.

reklamace Alza

  • KROK 1: krabici do které zboží dáváte vyberte s ohledem na hmotnost zboží
  • KROK 2: dáváte do krabice více kusů? Oddělte je tlumícím materiálem (např. bublinková fólie)
  • KROK 3: prostor v krabici je vhodné vyplnit ze všech stran výplňovým materiálem (včetně dna i vrchní části), aby se zboží během přepravy nepohybovalo
  • KROK 4: do balíku vložte průvodní dopis a fakturu nebo její číslo, případně číslo vaší reklamace, či komunikaci s Alza zaměstnanci
  • KROK 5: balík zalepte pečlivě lepící páskou do tvaru H, aby nedošlo k vniknutí třetí osoby do balíku

TIP: Podívejte se, jak probíhá Datart reklamace a nenechte se zaskočit.

★Alza kontakt★

Ať už potřebujete s čímkoliv poradit, neváhejte se obrátit na call centrum Alzy. Její zaměstnanci vám rádi odpoví a dají odpověď na vaši otázku. Kontaktovat Alzu můžete na čísle +420 225 340 111.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Nové slevové kupony v Bonprix, Kytary.cz, Datart a Naturalis

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 13.07.2021
14.7.2021Zobrazit článek

Penny hra 2021: Jak soutěžit a co můžete vyhrát?

Jaro je tady a společně s ním startuje také oblíbená Penny hra. Tentokrát dokonce s dvojnásobnou...
13.7.2021Zobrazit článek

Nové slevové kupony v Farnell, Agátin svět, Mami tati a…

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 06.07.2021
7.7.2021Zobrazit článek

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 200 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.