Refinancování hypotéky nikdy nebylo snazší. Nově ho sjednáte za pár minut.

Finance 17. 9. 2019

Česká republika se čím dál rychleji přibližuje k západu a ani ve světě hypoték nezůstává pozadu. Dalším významným krokem vpřed je novinka, díky které můžete refinancovat svůj hypoteční úvěr přes internet, aniž byste opustili pohodlí vašeho domova.

Česká republika se čím dál rychleji přibližuje k západu a ani ve světě hypoték nezůstává pozadu. Dalším významným krokem vpřed je novinka, díky které můžete refinancovat svůj hypoteční úvěr přes internet, aniž byste opustili pohodlí vašeho domova.

Online refinancování je již běžnou praxí v zemích Skandinávie, ve Velké Británii nebo USA, ale až nyní skutečně proniká na český trh. A stojí za to mu věnovat pozornost.

Díky online hypotečním kalkulačkám máte dnes již možnost získat úvěr šitý přesně na míru a za co nejvýhodnějších podmínek. Stačí vám k tomu jen pár kliknutí a máte okamžitý přehled o podmínkách, které můžete pro svůj úvěr získat. A to včetně možnosti porovnání nabídek jednotlivých bank.

Ne všechny bankovní operace spojené hypotékou je však možné provést přes internet a vy tak mnohdy stejně musíte vyrazit do nejbližší pobočky vaší banky. Jejich počet je však zase o něco menší.

"Tip: V našem starším článku si můžete přečíst též o hypotečním úvěru od Sperbanky či americké hypotéce."

Banky se v boji o klienty čím dál častěji inspirují u svých západních sousedů a snaží se postup refinancování svým klientům co možná nejvíce zjednodušit.

Nyní proto přichází s novinkou, která vám nabízí refinancování hypotéky zcela online. To je již běžnou praxí například ve Švédsku nebo Spojených státech, kde je tato možnost velice populární. Mezi jeho hlavní výhody patří nižší úrokové sazby, absence administrativních poplatků, rychlost zpracování a přirozeně i vaše pohodlí, které možnost refinancování online nabízí.

"Tip: S Tipli můžete ušetřit. Každá koruna do kasičky se při střádání na bydlení hodí."

O jeho oblíbenosti na západě svědčí i fakt, že americká společnost Quicken Loans, která poskytuje online sjednání hypoték předčila v roce 2017 gigantickou banku Wells Fargo v počtu sjednaných hypotečních úvěrů.

Mezi průkopníky na domácím trhu v tomto směru pak patří český startup Refinanso. Ten ve spolupráci s bankou Moneta Money Bank nabízí při refinancování přes internet úrokové sazby již od 1,8% p.a.

Pozadu však nezůstává ale ani Česká Spořitelna, které se již tato novinka také osvědčila v praxi a využívá jí čím dál více jejich klientů.

Lze tak očekávat, že popularita online refinancování hypoték u nás i nadále rychle poroste a ostatní banky na sebe s jeho zavedením nenechají dlouho čekat.

Autor: HypoGo

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

9 nových knižních tipů z Knihy Dobrovský, které na Vánoce…

Přemýšlíte co ještě dát svým blízkým k Vánocům? S dobrou knížkou nemůžete šlápnout vedle. Vybrali...
18.12.2020Zobrazit článek

Nové slevové kupony v Knihy Dobrovský, Feedo.cz, Eyerim a…

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 15.12.2020
16.12.2020Zobrazit článek

Nové slevové kupony v Knihy Dobrovský, kancelarskezidle.com…

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 01.12.2020
2.12.2020Zobrazit článek
- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.