Novoroční výprodeje e-shopů přilákaly statisíce lidí. Češi i po Vánocích ochotně utráceli desítky milionů

30. 1. 2019

Praha, 22. ledna 2018 – Zájem Čechů nakupovat v e-shopech trval i po vánočních svátcích, kdy většina obchodů zboží zlevnila. Podle statistik cashbackového portálu Tipli nakoupili lidé jeho prostřednictvím v prosinci zboží za více než 75 milionů korun. V lednu zatím utratili 50 milionů. V prosinci pořizovali hlavně módu, kosmetiku, léky a dovolené. V prvních třech týdnech letošního roku zaměřili svoji pozornost na dovolené, elektroniku a nákupy na AliExpressu.

Na leden nechali Češi už tradičně nákupy elektroniky nebo oblečení. E-shopy v tomto období lákají spíše na slevy než na novinky. Převzaly tak trendy nastavené kamennými obchody, které se po vánočních svátcích zbavují neprodaného zboží, aby uvolnily sklady pro nové produkty.

V lednu lidé pořizovali pračky i ledničky

Lidé mohli při internetových nákupech v lednu ušetřit až 90 % z původní ceny. „Většinou se ale slevy pohybují v rozmezí kolem 25 až 70 %. Zlevňuje se hlavně elektronika, móda, obuv nebo parfémy,“ upřesňuje Michal Hardyn, odborník na business v digitálním světě a majitel Tipli.

Zájem o lednové nákupy elektroniky a bílého zboží potvrzuje také internetový e-shop Kasa.cz. „Ve výprodejích mají lidé největší zájem o velké domácí spotřebiče, především o pračky, sušičky a myčky. Dále pak o mobilní telefony a notebooky,” uvádí Andrea Jankovcová, marketingová manažerka Kasa.cz.

U Středoevropanů zvítězil AliExpress

Elektroniku nakupovali po novém roce nejen Češi, ale rovněž Poláci a Slováci. Středoevropané projevili zájem také o módu nebo bytové doplňky. Ve všech třech zemích pak lidé utratili nejvíce v čínském AliExpressu. V Polsku se stal dvojkou internetový obchod Allegro.pl prodávající elektroniku, oděvy, sportovní doplňky i drobnosti do domácnosti. Na Slovensku pak obchod s módou a zbožím do bytu BonPrix.

„Také u českých spotřebitelů vedl v objemu nákupů AliExpress. V prosinci se na druhém místě umístil Dr. Max, ale v lednu ho předběhl portál Booking.com. Lidé totiž s novým rokem opět začínají plánovat cestování. Po definitivním skončení novoročních výprodejů se o slovo přihlásí first minute slevy na dovolené,“ dodává Michal Hardyn.

Svátek zamilovaných a slevy oblečení

Zaměření internetových nákupů se podle očekávání bude měnit i v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku. Přetrvávat bude zájem o módu. „Některé e-shopy se do slev zapojily až později. Například módní gigant About You, který vstoupil na český trh teprve loni na podzim, zahájil 21. ledna výprodej skladů se slevami až 50 %. K tomu přidává slevový kód AYCESKO na dalších 25 %. Připojujeme se i my s cashbackem ve výši 12,5 %,“ říká Michal Hardyn.

Zároveň se blíží svátek svatého Valentýna, který se vždy nese ve znamení nákupů parfémů a oblečení. Další velké slevové akce se pak spotřebitelé dočkají na začátku března, kdy bude slavit narozeniny čínský AliExpress.

Prosinec versus leden na Tipli

graf tipli

Jaké obchody vedly u zákazníků na Tipli v Česku, na Slovensku a v Polsku?

graf tipli cz,sk,pl

O portálu Tipli

Cashbackový portál Tipli byl spuštěn v říjnu 2016. Během dvou let získal přes 700 000 registrovaných uživatelů. Vybudoval si silnou pozici v Česku, na Slovensku i v Polsku a zařadil se mezi významné e-commerce hráče v regionu. Přes portál je v Česku měsíčně zrealizováno přes 150 000 nákupů v e-shopech. Oproti konkurenci poskytuje nejvyšší cashback odměny, ve výši až 33 % z nákupu. Tipli je aktivní také v oblasti akvizic. V roce 2017 koupil například portál More-Financi.cz a v roce 2018 projekt v oblasti zdraví PestryJidelnicek.cz. Více informací na www.tipli.cz.

Kontakt pro média
Aneta Podráská
HR & PR Manager
Telefon: +420 602 593 473
E-mail: podraska@tipli.cz

Doporučené články

AliExpress narozeniny 2020: Oslavte je neuvěřitelnými…

Není času na zbyt, narozeniny AliExpress se nezadržitelně blíží! Už za pár dní začnou na čínském...
21.3.2020Zobrazit článek

Nebojte se nakupování na AliExpressu

Blíží se další svátek nakupování - AliExpress den. Nebojte se a nakupujte přes Tipli.cz...
11.3.2020Zobrazit článek

Povinné ručení - cena, sjednání

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému registrovanému motorovému vozidlu v České republice,...
8.3.2020Zobrazit článek