Jak ušetřit rodinnému rozpočtu? Refinancujte, konsolidujte a neplaťte zbytečně!

Finance 4. 8. 2017

Nekupujete balenou vodu, v zimě nepřetápíte domácnost, nenecháváte puštěnou vodu při čištění zubů, snažíte se nakupovat ve slevách, jídlo nikdy nevyhazujete, využíváte převážně hromadnou dopravu, šetříte, kde se dá, a stejně s rodinným rozpočtem nevycházíte? Pak se podívejte na své finanční produkty, i ty vám mohou měsíčně hodit nějakou tu korunu navíc.

Drahou půjčku refinancujte

Podmínky půjčky, které vám vyhovovaly na začátku při sjednání, vám nemusí vyhovovat za pět, deset nebo patnáct let. Pokud máte pocit, že nezvládáte pravidelně platit vaši měsíční splátku, pak svůj úvěr refinancujte. Díky refinancování můžete získat nejen novou výši splátky, ale i nižší úrokovou sazbu a prodloužit si, nebo naopak zkrátit dobu splácení.

Refinancovat úvěr nemusíte jen v rámci stávající banky. Pro lepší podmínky můžete zajít i ke konkurenci. Zapotřebí je jen se o refinancování zajímat včas a porovnávat nabídky oslovených bank. Refinancovat nevýhodnou půjčku se určitě vyplatí, nejenže můžete ušetřit i desetitisíce korun, ale zároveň můžete získat novou měsíční splátku nižší i o několik tisíc korun.

Více dluhů konsolidujte

Dostali jste se shodou špatných okolností do dluhů? Splácíte spotřebitelský úvěr, mikropůjčku a i auto máte na leasing? Neutápějte se ve změti půjček a konsolidujte je. Sloučením všech úvěrů do jednoho získáte nejen dokonalý přehled nad vašimi dluhy, ale zároveň také ušetříte.

Nebudete muset platit za správu každého úvěru. Se sjednocením půjček dojde i ke sjednocení poplatků. Navíc získáte jednu měsíční splátku, kterou si nastavíte takovou, jakou zvládne váš rodinný rozpočet. Konsolidovat půjčky můžete u mnoha poskytovatelů, proto neotálejte a řešte své dluhy hned.

Neplaťte zbytečné poplatky

Poplatek za pozdrav, poplatek za podání ruky, poplatek za poplatek, hloupým poplatkům je snad už v bankovní sféře konec, přesto ale mnoho zbytečných možná právě vy ještě platíte. Podívejte se na své měsíční vyúčtování finančních produktů a zajímejte se, co znamenají všechny korunové a desetikorunové položky.

Pokud je až do dneška přehlížíte, pak možná oknem měsíčně vyhodíte i pár stovek korun. Spočítejte si, kolik platíte za vklad na běžný účet, za transakce na spořicím účtu, za správu termínového vkladu nebo za výběr z bankomatu. Nabídka finančních produktů je dnes opravdu veliká, proto neplaťte zbytečně a raději přejděte ke konkurenci, která vám dá stejné služby zadarmo.

I když si myslíte, že snížit měsíční náklady už nejde, vždy se najde způsob, jak nějakou tu korunu ještě uspořit navíc lze. Čas od času se vyplatí podívat se do rodinných účtů a projít veškeré sjednané produkty. Možná zjistíte, že ušetřit rodinnému rozpočtu můžete i díky nové pojistce, konkurenčnímu dodavateli energií nebo novému poskytovateli mobilních služeb. To, co pro vás bylo výhodné při uzavírání smluv, se vám nyní už vyplácet nemusí.

Doporučené obchody

Doporučené články

Podívejte se na nové filmy v Cinema City Pardubice

Široké plátno, nové efekty a působivá hudba vtáhnou do příběhu každého diváka. Přijďte se podívat...
22.9.2018 Zobrazit článek

Smýšlíte ekologicky? Dedra je správnou volbou

Hledáte EKO drogerii? Pak jste na správném místě. Česká drogerie Dedra si zakládá na kvalitě a...
21.9.2018 Zobrazit článek

Začtěte se s knihou od knihkupectví KOSMAS

Milujete knížky a chtěli byste je nakupovat se slevou? Představujeme knihkupectví Kosmas, kde...
21.9.2018 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1255 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.