Jak snadno zhodnotit své peníze? Investujte do konkrétních příběhů!

Tipy a triky Nakupování 13. 11. 2017

Také už jste narazili na slogan „Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem“? Přečtěte si o tom, jak to funguje.

Principu, kdy lidé půjčují lidem, se říká peer-to- peer půjčování. To v jednoduchosti funguje tak, že sdružuje dva typy lidí – ty, kteří si chtějí výhodně půjčit, a ty, kteří chtějí své peníze zhodnotit. K tomu, aby se vzájemně setkali, slouží tzv. peer-to- peer platformy. Jednou z nich je i české Zonky.

Lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem

Daný model půjčování je výhodný pro obě strany - ti, co si půjčují, dostanou výhodnější úrok, než na který by dosáhli v bance a ti druzí pak získají vyšší výnos, než by jim přineslo třeba investování peněz do státních dluhopisů, které bylo výhodným investičním nástrojem v minulosti.

Jen pro srovnání se dnes výnosy u desetiletého dluhopisu (vaše peníze zde tedy musíte uvázat na deset let) pohybují kolem jednoho procenta. A jak je na tom s výnosností Zonky? "Průměrný roční výnos investorů u nás činí mezi 5 - 7 %," říká ředitel Zonky, Pavel Novák. "To procento se ale samozřejmě může ještě pohybovat jak směrem dolů, tak i nahoru. Konkrétní zúročení závisí na tom, jakým jste typem investora, a jaké příběhy se rozhodnete zafinancovat," dodává Novák.

Investování není pouze pro finančníky

Investování na Zonky totiž funguje tak, že po rychlé registraci a vložení peněz se investor přesune na tzv. Tržiště. Tam lidé, kteří si chtějí půjčit, zveřejňují svoje příběhy, mezi kterými si investoři vybírají. U každého vidí investor krátký popis, na co si lidé chtějí půjčit.

Spolu s tím, je vám také hned jasná i míra rizika, kterou s sebou daná půjčka nese. Zonky experti na risk přiřadí každému příběhu rating A – D, podle kterého také poznáte, kolik přesně si ročně můžete vydělat. Pak už je jen na vás, který příběh si zvolíte..

Pomáhejte se Zonky.cz

A právě v investování do konkrétních příběhů spočívá pro mnoho investorů to pravé kouzlo Zonky. Nejde tu jen o vydělávání peněz (i když i to je dobrou motivací), ale také o podpoření konkrétního člověka a jeho příběhu.

Takovým člověkem může být klidně někdo z vašeho okolí. Někdy se jedná o začínající podnikatele, kteří potřebují peníze na rozjezd podnikání, jindy o mladou rodinu, která potřebuje rekonstruovat byt, nebo třeba jen pořídit nové pneumatiky na zimu.

Pokud vám tedy někdo tvrdil, že investování je dobré jen pro finančníky a burzovní hráče, pravděpodobně ještě neslyšel o Zonky. Pro začátek vám tu stačí 200 Kč a pak už můžete jen pozorovat, jak vaše peníze vydělávají za vás.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Hledá se Asistent/-ka manažera! Přidej se do Tipli

Láká Tě online svět? Chceš nasbírat spoustu nových zkušeností a ještě se u toho pobavit se...
17.7.2019Zobrazit článek

Na co si dát pozor při cestování letadlem?

Ač se hodně lidí bojí létání, cestování letadlem patří statisticky mezi nejbezpečnější druh...
17.7.2019Zobrazit článek

Thermomix za pár kaček? Známe nejlepší alternativu!

Thermomix je revolučním řešením v oblasti vaření a bezpochyby se zařadil mezi nenahraditelné...
16.7.2019Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1659 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo