Jak platit Apple Pay

ČlánkyNávody  |  Nakupování 4. 1. 2022

Chcete si zjednodušit život a místo karty platit telefonem nebo hodinkami? Už žádné pomalé načítání karty. Nakup, pípni a odejdi se zaplaceným nákupem. 

Obrázek

Apple Pay

Apple Pay je platební metoda, kterou lze snadno a rychle platit v aplikacích, prodejnách i na webu. Vše funguje na principu NFC. Nemusíte tak u sebe nosit platební kartu, jejíž používání je relativně málo bezpečné. Mobilní platby Apple Pay vám umožňují digitalizovat kteroukoli vaši bezkontaktní kartu. Díky tomu můžete platit jednoduše, rychle a bezpečně pomocí iPhonu, Apple Watch, iPadu a Macu, které běžně používáte. Apple Pay je zdarma. Poplatky pro bezkontaktní placení a výběry z bankomatu jsou shodné s poplatky za platby plastovou kartu.

Kde se dá platit s Apple Pay?

Tuto platební metodu můžeš použít ve všech obchodech, kde umožňují platby bezkontaktní kartou, a také v aplikacích a na internetu, kde službu Apple Pay podporují.

Obrázek

Apple Pay online

Apple Pay neznamená jen bezkontaktní placení u terminálu, ale představuje také online platby. Placení online skrze Apple Pay je možné skrze podporované iPhony, iPady či jakékoliv zařízení Mac z roku 2012 či novější. Stačí jedno tlačítko na webu či v aplikaci, jeden klik a je zaplaceno. V případě iPhonu se platba ověří skrze Touch ID / Face ID.

Jak nastavit Apple Pay?

Platební službu Apple Pay si i můžeš nastavit rychle a snadno v jakémkoliv Apple zařízení.

Iphone a iPad

  1. Otevřete aplikaci Wallet a klepněte na modrou ikonku +.
  2. Vyfoťte svoji kartu a zkontrolujte zadané údaje.
  3. Zadejte ověřovací kód, pokud se nevyplní automaticky.
  4. Můžete začít platit pomocí Apple Pay.

Apple Watch

  1. Otevřete na propojeném iPhonu aplikaci Apple Watch.
  2. Klepněte na „Wallet a Apple Pay“ a zvolte „Přidat kreditní či debetní kartu“.
  3. Vyfoťte svoji kartu a zkontrolujte zadané údaje.
  4. Vaše banka vám pošle SMS s kódem, který se automaticky vloží do ověřovacího pole.
  5. Můžete začít platit pomocí Apple Pay.

Apple Watch

Chytré hodinky od Applu vynikají svým minimalistickým designem, množstvím funkcí a možnostmi přizpůsobení. Hlavní výhodou chytrých hodinek od Applu je možnost spárovat je s iPhonem a zobrazovat tak důležité notifikace, aniž byste museli vytahovat telefon z kapsy, integraci základních aplikací a lze je využít také k měření sportovních aktivit.

Jak Apple Pay funguje a je bezpečný?

Apple Pay je bezpečný a diskrétní způsob placení. Apple Pay těží ze zcela uzavřeného systému, který má Apple pod kontrolou. Apple Pay používá při placení specifické číslo zařízení a jedinečný kód transakce. Detaily vaší platební karty jsou chráněné a v bezpečí, jelikož na serverech ani nikde jinde Apple neukládá číslo karty, ze které byla transakce provedena a už vůbec ho Apple nepředává obchodníkům.

Jak zaplatit s Apple Pay?

Platba s Apple Pay je snadná a hlavně rychlá. Pokud máte iPhone s Touch ID, tak při placení položte prst na snímač Touch ID a podržte zařízení u bezkontaktního terminálu. Pokud máte iPhone s Face ID, dvakrát stiskněte boční tlačítko, podívejte se na obrazovku a podržte iPhone u bezkontaktního terminálu. Jestliže chcete zaplatit pomocí Apple Watch, dvakrát stiskněte boční tlačítko a podržte hodinky u bezkontaktního terminálu. O provedené platbě vás informují hodinky zapípáním a zavibrováním.

Banky, které podporují Apple Pay

Apple Pay se dá používat s mnoha kreditními a debetními kartami od předních bank. Hned první den zavedení začala v Česku službu Apple Pay podporovat šestice bank: Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, Air Bank, mBank a J&T Banka. Postupně se přidaly UniCredit Bank, Fio banka, Raiffeisenbank, ČSOB, Equa a Creditas. Službu podporují i Home Credit, stravenkové společnosti Edenred (Ticket Restaurant) a Up ČR (eStravenka), platební aplikace Curve, Revolut, Twisto a Monese a další.

Obrázek


Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

Právě teď k novému účtu navíc 300 Kč Ke každé odměně za nákup získáte další bonusovou ve stejné výši. Celkem na bonusových odměnách můžete získat až 300 Kč. za vaše nákupy.

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
Máte již účet? Přihlaste se