Aliexpress česky

Návod na AliExpress.com 16. 6. 2017

Nákupy v zahraničí mohou být trochu nepohodlné, pokud anglicky neumíte nebo si angličtinou nejste jistí. Naštěstí je však internet plný překladačů, které vám s angličtinou pomohou.

Nákupy z Číny jsou i u nás čím dál tím populárnější. Jak si ale poradit v anglickém prostředí, když sami anglicky dobře neumíte? Poradíme vám, jak používat AliExpress česky.

Překlad od AliExpress

Nejpohodlnější pro české uživatele je přepnout si AliExpress do češtiny automaticky.

V pravém horním rohu stránky najděte záložku „Language“ („Jazyk“) - když na ni kliknete, ukáže se vám rozbalovací roletka s nápisem „Vyberte jazyk“. AliExpress vám nabízí všechny jazyky, do nichž je schopný stránku přeložit – češtinu byste měli najít hned na prvních pozicích.

V tu chvíli by se vám nahoře na stránce měla objevit lišta od Googlu, že používáte jeho strojový překlad do češtiny. Můžete kdykoli přepnout i do jiného jazyka – pokud ovládáte nějaký světový jazyk, jeho strojový překlad bude pravděpodobně kvalitnější než čeština.

AliExpress - změna jazyka1

Pouze strojově

AliExpress v češtině vám pomůže se rychle zorientovat. Protože se však jedná jen o strojový překlad, neděste se, když vám něco nebude dávat smysl. Google překladač má stále problémy s kontextovým překladem, berte ho proto trochu s rezervou.

Pokud nemáte tušení, co se vám AliExpress česky snaží říct, raději se spolehněte na vlastní hlavu – když najedete kurzorem na text, věta se zobrazí v původním jazyce. Snadno ji můžete zkopírovat a přeložit svépomocí po částech s Google překladačem nebo jiným slovníkem.

Překlad může chvilku trvat

Pokud se vám při proklikávání se na další stránky nejdřív zobrazuje anglický text a nic se neděje, buďte trpěliví. Strojový překlad může pár sekund zabrat. Průběh překladu v procentech můžete sledovat v Google liště nahoře.

Všechno se nepřekládá

Nevýhoda automatického překladu je, že se vám nepřeloží všechno. Nejen text v obrázcích, ale občas i v profilu samotných produktů. Například zpětná vazba ostatních uživatelů, která vám pomůže poznat kvalitní výrobky, zůstane i se zapnutou češtinou nepřeložená.

Pokud má produkt vždy po pěti hvězdičkách nebo přiložené hezké obrázky, nemusíte to řešit – ale pokud se setkáte s nízkým hodnocením, raději si s překladačem ověřte, zda se vám vyplatí nákup risknout.

Tip: Pokud se vám překládat nechce, můžete sáhnout rovnou po stránkách, kde najdete Aliexpress v češtině

Vyhledávání na AliExpress

To, že na vás AliExpress bude mluvit lámanou češtinou, však neznamená, že česky i rozumí. Při vyhledávání zboží na AliExpress je nejrychlejší použít vyhledávací lištu. Ale když do ní zadáte heslo v češtině, s největší pravděpodobností vám nenajde to, co chcete (s výjimkou mezinárodních slov jako mobil, tablet, apod). Hesla do něj tedy vždy zadávejte v angličtině (opět vám stačí dopomoci si slovníkem či překladačem).

Komunikace s obchodníky

Už po prvním nákupu na AliExpress vám pravděpodobně bude obchodník psát (i kdyby jen automaticky generovanou zprávu o vaší objednávce). Bude vám psát určitě anglicky – i tyto zprávy se vám přeloží do češtiny, ale protože i čínští obchodníci používají pro vlastní zprávy překladač, budete možná muset při jejich čtení trochu zapojit fantazii.

Až vám zboží přijde, i od vás se očekává nějaké zpětná vazba. Nemusíte vymýšlet nic složitého, naopak se držte krátkých vět, které necháte přeložit v Google překladači – čím stručnější budete, tím lepší překlad Google vytvoří.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

AliExpress narozeniny 2020: Oslavte je neuvěřitelnými…

Není času na zbyt, narozeniny AliExpress se nezadržitelně blíží! Už za pár dní začnou na čínském...
21.3.2020Zobrazit článek

Nebojte se nakupování na AliExpressu

Blíží se další svátek nakupování - AliExpress den. Nebojte se a nakupujte přes Tipli.cz...
11.3.2020Zobrazit článek