STOP klíšťatům! Chraňte mazlíčka před parazity

14. 5. 2017

Klíšťata po nás už zase jdou! Pokud váš mazlíček pravidelně tráví čas v přírodě, bez účinné ochrany na něj klíšťata polezou jako divá! Chraňte ho před parazity. Jak?

Vhodnými antiparazitiky nechráníte jen své psy a kočky, ale i sami sebe. Klíšťata se totiž mohou z vašeho zvířete dostat i na vás ve chvíli, kdy se s ním mazlíte.

Máte několik možností, jak svého mazlíčka před klíšťaty chránit. Záleží jen na vás, jakému způsobu dáte přednost. Vždy ale dbejte na to, abyste přípravek používali v souladu s návodem a pouze na ta zvířata, na něž je určený.

Šampóny

STOP klíšťatum! Chraňte mazlíčka před parazity 1

Když svého mazlíčka důkladně vydrbete vhodným šampónem, zbavíte ho všech roztočů a parazitů. Tyto přípravky však zpravidla nepůsobí jako dlouhodobá prevence. Ale Váš mazlíček bude mít krásnou srst!

Koupit šampón na Pet Food

Spreje

STOP klíšťatum! Chraňte mazlíčka před parazity 2

Spreje se nejvíc hodí pro krátkosrstá plemena kvůli snazší aplikaci. Dejte pozor, abyste se sprejem netrefili do očí a tlamy, zároveň jej však musíte nastříkat pečlivě po celé srsti. Postřik proti klíšťatům můžete zpravidla aplikovat bez rozdílu na kočky i psy. Jejich účinek trvá asi 1 měsíc od aplikace.

Koupit sprej na Zoohit

Pipetky za krk (Spot-on)

STOP klíšťatum! Chraňte mazlíčka před parazity 3

Stačí pár kapek. Pipetami nakapete malé množství účinné látky za krk a pokračujete až k ocasu. účinná látka se vstřebá do kůže a následně se rozleje po celém těle. Stejně jako spreje vydrží asi 1 měsíc. Vybírejte pipetky přesně určené vašemu miláčkovi - aby byla pipetka účinná, musíte se orientovat i podle váhy svého miláčka a vybírat antiparazitikum přímo určené psům nebo kočkám.

Koupit spot-on na Pet Food STOP klíšťatum! Chraňte mazlíčka před parazity 6

Obojky

STOP klíšťatum! Chraňte mazlíčka před parazity 4

Na aplikaci je rozhodně nejjednodušší obojek proti klíšťatům - jen ho nasadíte a váš miláček je chráněn až po dobu 6 měsíců! Nedoporučujeme ho však pro zvířata, která tráví veškerý svůj čas v interiéru – některé obojky vydávají silné aroma. Obojky však mají tu výhodu, že chrání nejen proti klíšťatům, ale i proti blechám nebo komárům.

Tipli TIP: Na Dobrá Miska právě probíhají fantastické slevy na antiparazitika.

Pinzety

STOP klíšťatum! Chraňte mazlíčka před parazity 5

Prošvihli jste ochranu svého miláčka a má klíště? Ven s ním! Doporučujeme neostré pinzety, kterými klíště vyndáte, aniž byste se museli bát, že svému mazlíčkovi ublížíte. Pokud na sebe váš pes nebo kočka nechtějí nechat sáhnout, jděte na něj v přesile – zatímco někdo z vaší rodiny upoutá jeho pozornost pamlskem, klíště mu snadno vytáhnete.

Koupit pinzetu na Pet Food

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

AliExpress narozeniny 2020: Oslavte je neuvěřitelnými…

Není času na zbyt, narozeniny AliExpress se nezadržitelně blíží! Už za pár dní začnou na čínském...
21.3.2020Zobrazit článek

Nebojte se nakupování na AliExpressu

Blíží se další svátek nakupování - AliExpress den. Nebojte se a nakupujte přes Tipli.cz...
11.3.2020Zobrazit článek

Povinné ručení - cena, sjednání

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému registrovanému motorovému vozidlu v České republice,...
8.3.2020Zobrazit článek