Poradíme, jak na levné letenky

Cestování 29.9.2017

Chystáte neodkladnou cestu do cizí země? Nebo jen toužíte poznat nová místa a kultury? Jedním z hlavních výdajů vaší cesty bude letenka. Najít cenově výhodnou alternativu bývá mnohdy oříšek. Nakupujte chytře a ušetřete, ať už jste student, dospělý nebo senior!

Vysoká cena už dávno neurčuje kvalitu. V současné době je možné na trhu získat levné letenky po Evropě u ověřených společností s kvalitním personálem. Předejdete tak nepříjemným situacím a budete mít pocit jistoty.

Jak začít výhodně cestovat

Záleží zcela na vás, jaký komfort od dovolené očekáváte. Pro vyhledání letenky podle přesných kritérií si odpovězte na tyto základní otázky:

  • Cílová destinace
  • Datum odletu a příletu
  • Počet cestujících
  • Přímý let nebo přestup
  • Nadstandardní požadavky

Mezi nadstandardní služby patří například jídlo a nápoje v ceně.

Důležitým krokem je aktivně vyhledávat s dostatečným předstihem a nahlédnout do nabídek několika různých společností. Využít můžete slevových akcí jako je first nebo last minute.

Jak ušetřit na luxusní dovolené

Ze zakoupených letenek, ubytování a dalších služeb můžete získat peníze zpět na svůj účet. Jak? Jednoduše - nakupujte s cashbackem od Tipli. Na každém internetovém nákupu (nejen dovolené) tak můžete ušetřit spoustu peněz.

Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat, vybrat si z nabídky více než 450 obchodů a přesměrovat se do e-shopu. Další postup už znáte. Vyberete si a objednáte zboží tak, jak jste zvyklí. Navíc ale získáte cashback odměnu na svůj účet.

First minute a last minute nabídky leteckých společností

Jak na letenky a jakým způsobem využít nabízených slev?

Pokud víte, které dny budete mít vyhrazeny pro dovolenou, můžete začít třeba hned! First minute letenky jsou vystaveny s velkým předstihem a jejich cena je značně snížená.

Potřebujete-li spíše rychlejší jednání, last minute letenky jsou pro vás tou správnou volbou. Jsou totiž prodávány se slevou, jelikož datum odletu je vždy v blízké době. Je zvykem prodávat je i měsíc dopředu, zákazník má tedy čas, se na cestu připravit.

Srovnávání cen online

Přejete-li si vybírat z množství leteckých společností a rádi srovnáváte, využijte online srovnávání.

Existují internetové společnosti, které udělají práci za vás a zobrazí nejvýhodnější nabídku a last minute letenky dle vašich požadavků.

TIP: Kiwi.com vyhodnotí ceny letenek a můžete díky němu levně cestovat po celém světě!

Vyhledávání oblíbených destinací

Vyhledávací a srovnávací služby provozuje také Iberia nebo Vueling. Jednoduše zvolte cíl, datum odletu, ostatní požadavky a pak už jen vyčkejte na výsledek.

Jak na levné letenky

Letenky Barcelona

Barcelona je jedním z míst, kam by se měl každý alespoň jedenkrát za život podívat. Barcelonu můžete navštívit během celého roku. Čekají na vás historické památky i krásné písečné pláže. Pro nákup letenek vyzkoušejte český vyhledávač kiwi.com.

Letenky Londýn

Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska má oproti ostatním evropským městům jednu výhodu a sice, že vstup do řady galerií, muzeí a dalších míst je zcela zdarma. Londýn si tak užijete i s malým kapesným.

Stojí zato prozkoumat i méně známé turistické destinace. Menší města často překvapí množstvím atrakcí.

Nákup přímo u letecké společnosti

Srovnání cen vás často zavede na konkrétní stránky leteckých společností. Nebo tak můžete učinit ihned. Pokud si přejete strávit dovolenou v okolí Středozemního moře, nenechte si ujít letenky společnosti Air Malta a vyražte za novými zážitky.

TIP: Chcete-li naplánovat dovolenou až do konce a nehledat nocleh na poslední chvíli, doporučujeme zaměřit se na nabídku ubytovacích služeb. Ať už vám vyhovují apartmány nebo hotely, v sekci cestování se dozvíte, kde maximálně ušetřit i na těchto službách. Zabookovat vybraný pokoj můžete z pohodlí domova, a to jednoduše a ihned.

Doporučené články

Doporučené obchody

Doporučené články

Pandora náramky | 4+1 tip, kde koupit Pandora šperky…

Toužíte po náramku Pandora, ale nechce se vám žít do příští výplaty o vodě a o chlebu? Mrkněte s...
19.1.2018 Zobrazit článek

★ Dálniční známka 2018 ZDARMA, neplacené úseky, pokuta

Neplaťte zbytečné poplatky za dálniční známku. Pokud ji ještě nemáte, zjistěte, jak získat...
11.12.2017 Zobrazit článek

★ MALL.CZ | Aktuální a ověřené slevové kupóny

Kde najít aktuální a platné slevové kódy Mall.cz? Prohlédněte si naše tipy a zjistěte, kde najít...
19.7.2017 Zobrazit článek

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 897 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.