Naučte se platit s Google Pay

Návody 13. 10. 2021

Ve světě se neustále vyvíjí nové technologie a momentálně se mezi lidmi rozšiřuje placení hodinkami nebo telefonem. Lidé si chtějí co nejvíce zjednodušit život a jsou rádi, když s sebou nemusí nosit hodně kartiček. Tím se myslí karty platební i věrnostní. Nyní si můžete do telefonu / hodinek stáhnout aplikaci Google Pay, díky které můžete začít platit chytrým zařízením (telefon, hodinky, tablet). 

Co je to Google Pay

Google Pay je jednoduchá aplikace, díky které můžete platit mobilním telefonem, hodinkami nebo s pomocí tabletu. Nemusíte mít s sebou platební kartu, protože stačí vytáhnout telefon a přiložit jej k platebnímu terminálu. Tuto inovaci využívá mnoho lidí, protože telefon s sebou nosí každý člověk a je to navíc pohodlnější než nosit karty. 

Obrázek

Svoji platební kartu jednoduše nahrajete do této aplikace a telefon při placení nemusíte ani odemykat. Odemknout byste jej museli pouze pokud byste platili více než 500 Kč. Velikou výhodou je to, že lze používat i offline a nemusíte být připojeni k internetu. Občas je dobré se připojit, aby se všechna data synchronizovala.

Obrázek

Kde můžete používat Google Pay

Pokud jste se rozhodli, že budete využívat aplikaci Google Pay, začněte s tím třeba při dalším nákupu. To, že můžete platit tímto způsobem poznáte tak, že se na pokladně nachází logo Google Pay nebo symbol bezkontaktní platby. Všude, kde uvidíte jednu z těchto nálepek, můžete zaplatit chytrým zařízením.

Obrázek

Jak začít používat aplikaci

Abyste mohli začít s Google Pay, musíte mít telefon nebo hodinky s NFC technologií a stáhnout si aplikaci Google Pay. Hodinky by měly podporovat Google Pay a také nezapomeňte na to, že vaše banky by měla tuto možnost platby podporovat. Začněte tím, že si stáhnete tuto aplikaci do telefonu a přidáte do ní platební kartu. Nemusíte se bát, tento krok není nijak složitý a lze udělat dvěma způsoby. 

  1. Otevřete si nově staženou aplikaci Google Pay, klepněte na symbol zeleného plus a zvolte typ karty (debetní / kreditní). Celý proces můžete urychlit tak, že kartu vyfotíte. Aplikace si poté sama načte veškerá čísla. Následně budete požádáni o ověření karty, kterou jste právě nahráli. 
  2. Jestliže nechcete do telefonu nic fotit, vypište všechna čísla ručně. 

Ověření probíhá skrze vaši banku. Tento krok je z toho důvodu, aby byla zajištěna bezpečnost vašeho účtu a potvrzení vaší identity. Vaše banka vám zašle bezpečnostní kód. Ověření probíhá podle toho, jaký máte nastaven způsob ověřování. Většinou vám banka zašle kód v SMS, emailu nebo do aplikace. Také lze zvolit způsob, kdy vám banka strhne malou částku, ale během několika málo hodin vám ji opět vrátí. Po ověření můžete začít ihned platit telefonem. 

Obrázek

Bezpečnost na prvním místě

Nemusíte se bát toho, že byste byli ohroženi, když byste začali používat telefon k placení. Číslo karty není uložené ve vašem mobilu, hodinkách a obchodník u kterého nakupujete, vaše číslo také nezjistí. Pokud byste telefon ztratili, můžete na dálku změnit přístupové heslo do telefonu nebo smazat Google Pay. Tato aplikace je zabezpečena jedním z nejpokročilejších bezpečnostních systémů na světě.

Obrázek

Výhody Google Pay

Mnoho lidí si tuto aplikaci pochvaluje, protože jsou spokojeni s tím, že nemusí nosit další karty. Mezi největší výhody patří do, že do aplikace lze nahrát více karet. Vždy musí být ověřeny. Před placením si poté jednoduše vyberete, kterou z nich chcete právě zaplatit. Aplikace si zapamatuje všechny transakce a je velmi bezpečná. Navíc nevyžaduje potvrzení, když je platba do 500 Kč.

Doporučené články

Záruka a zákonná záruční doba

Záruka a zákonná záruční doba

Víte, jak dlouho od nákupu můžete zboží reklamovat? Minimální zákonná záruční lhůta je daná, ale...
21.10.2021Zobrazit článek
Nové slevové kupony v Zoohit, Vivre, Nazuby.cz a E1

Nové slevové kupony v Zoohit, Vivre, Nazuby.cz a E1

Neváhejte a pojďte se podívat, jak nejlépe ušetřit peníze v novém týdnu od 14.10.2021
20.10.2021Zobrazit článek
Black Friday na Tipli

Black Friday na Tipli

Nenechte si ujít ty nejlepší Black Friday slevy, nakupujte přes Tipli a získejte peníze zpět!...
18.10.2021Zobrazit článek

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 300 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.