Obrázek Obrázek

Pojišťovny

Pojistěte se a katastrofy všeho druhu již nebudou vaší noční můrou díky těmto finančním institucím.

Články, které by vás mohly zajímat

Jak vybrat cestovní pojištění online?

Jak vybrat cestovní pojištění online?

Chystáte se na dovolenou nebo na pracovní cestu? Uvažujete nad cestovním pojištění, ale nevíte,...
20.9.2021Zobrazit článek
Elektronická dálniční známka 2021: buďte připraveni na změnu

Elektronická dálniční známka 2021: buďte připraveni na změnu

Od roku 2021 přechází česká republika na systém elektronických dálničních známek. S předstihem...
5.10.2020Zobrazit článek
Nenadálé výdaje – jak na půjčku, aby nebolela?

Nenadálé výdaje – jak na půjčku, aby nebolela?

Peníze je sice lepší šetřit, ale někdy jsou holt potřeba hned. Řešením je půjčka. Jenže vyznat se...
29.8.2019Zobrazit článek
Spořte efektivně s Bankou Creditas: nejvyšší sazba na trhu!

Spořte efektivně s Bankou Creditas: nejvyšší sazba na trhu!

Neuvěřitelně vysoký úrok 2 % p. a. na spořícím účtu nabízí nově Banka Creditas. Jaké jsou...
24.7.2019Zobrazit článek

Pojistěte se a katastrofy všeho druhu již nebudou vaší noční můrou díky těmto finančním institucím.

Pojištění online

Jakou pojišťovnu si vybrat? Výběr pojišťovny závisí na konkrétním pojištění, které plánujete sjednat. Připravte se, že výběr ideální pojišťovny vám chvilku zabere, přece jenom sjednávání pojištění není stejné jako kupovat rohlíky v supermarketu. Poradíme vám rady a tipy, abyste nekoupili zajíce v pytli.

Čím tedy při výběru pojišťovny začít? Zjistěte si, jak dlouho pojišťovna působí na českém trhu, jak jí hodnotí ostatní zákazníci a jak širokou nabídku produktů pojišťovna nabízí. Veškeré informace naleznete pohodlně na internetu. Když už budete mít užší výběr pojišťoven, začněte porovnávat ceny daného pojištění. Samozřejmě, nezapomínejte ani hledat slevové kupony a další slevy na pojištění. A právě ušetřit na pojištění vám pomůže Tipli.

Pojištění

Život přináší radost i smutek. Nespoléhejte na náhodou, ale zajistěte se na nepřízeň osudu. Následující řádky vám představí nejčastější pojištění a jejich výhody nebo nevýhody.

Cestovní pojištění

Chystáte se do zahraničí? Cestovní pojištění je skoro povinností. A to i když jedete do sousední země. Cena cestovního pojištění je maximálně pár stovek a tato investice je daleko lepší než splácet celý život náklady za zdravotní péči v zahraničí. Navíc právě cestovní pojištěn í je nejjednodušší na sjednání – potřebujete internet a máte za pár minut hotovo.

TIP: Většina pojišťoven vám za sjednání cestovního pojištění online nabídne slevu.

Životní pojištění

Životní pojištění náš chrání proti finančním důsledkům nejrůznějších životních situací. Nejčastěji sjednávané jsou životní pojištění proti riziku smrti, proti riziku trvalé invalidity nebo úrazu. Uzavřít životní pojištění se vám vyplatí co nejdříve, protože zdravotní rizika s přibývajícím věkem rostou, což se projevuje na výši pojistného.

Pojišťovny nabízejí riziková životní pojištění a kombinovaná životní pojištění. První varianta kryje pouze samotné riziko smrti nebo úrazu a veškeré zaplacené pojistné jde na krytí rizik. Naopak kombinované životní pojištění je částečně i důchodovým spořením, protože na konci pojistné smlouvy získá klient dohodnutou pojistnou částku na dožití.

Úrazové pojištění

Úraz se může přihodit každému. Stačí pár vteřin nepozornosti a neštěstí je na světě. Dlouhodobé léčení úrazů nebo v nejhorším případě i trvalé následky úrazů mohou udělat velkou díru do rodinného rozpočtu. A právě pro tyto situace je tu úrazové pojištění. Pojištění vás nebo vaše blízké odškodní v případě hospitalizace, doby nezbytného léčení, trvalých následků a smrti následkem úrazu.

Povinné ručení a havarijní pojištění

Pojištění ale nepotřebujete jen vy, ale i vaše auto. Povinné ručení je v České republice vyžadováno zákonem. Oceníte ho v případě, když způsobíte újmu na zdraví nebo škody na majetku jiným účastníkům silničního provozu nebo když nastane škoda vám. Podmínky a cena povinného ručení se liší u každé pojišťovny. Abyste nemuseli procházet pojišťovnu od pojišťovny, tak můžete využít srovnávače pojištění, které vám vyberou to nejvýhodnější pojištění auta.

Zároveň se vám vyplatí také sjednat havarijní pojištění, které je dobrovolné a chrání naopak škody na vašem vozidle, pokud způsobíte havárii nebo vám někdo vozidlo odcizí.

Pojištění odpovědnosti a domácnosti

Abyste mohli být úplně v klidu, tak si můžete sjednat pojištění odpovědnosti a pojištění domácnosti. Pojištění odpovědnosti se vztahuje na veškeré škody, které pojištěný způsobil a je za ně právně odpovědný. Může jít o přímé či nepřímé škody na zdraví jiné osoby (úraz, způsobení nemoci), poškození nebo zničení cizí věci.

Pojištění domácností (někdy též uváděné jako pojištění majetku) chrání náš majetek před živelnými katastrofami, vyhoření, krádežemi nebo dalšími neočekávanými událostmi.

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 300 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.