Obrázek Obrázek

Cestovní kanceláře

Plánování senzační dovolené zabere moře času. Využijte služeb cestovní kanceláře a užijte si dovolenou bez starostí.

Články, které by vás mohly zajímat

Nápady na perfektní víkendové podzimní výlety

Nápady na perfektní víkendové podzimní výlety

Podzim je období jako stvořené na výlety a krátké dovolené. Krásnou procházku stihnete během...
22.9.2021Zobrazit článek
NHL se bude hrát 4. října v Praze. Na co se těšit?

NHL se bude hrát 4. října v Praze. Na co se těšit?

Po 9 letech zavítá nejlepší hokejová klubová soutěž opět do Česka! Všichni fanoušci v této...
27.9.2019Zobrazit článek
Navštivte Oktoberfest v Mnichově

Navštivte Oktoberfest v Mnichově

Milujete pivo? Pak byste si neměli nechat ujít největší svátek všech pivařů v Mnichově pod...
16.9.2019Zobrazit článek
Kde si pořádně užijete poslední dny prázdnin

Kde si pořádně užijete poslední dny prázdnin

Léto opět uteklo jako voda a prázdniny se pomalu blíží ke konci. Ještě stále ale zbývá pár...
23.8.2019Zobrazit článek

Plánování senzační dovolené zabere moře času. Využijte služeb cestovní kanceláře a užijte si dovolenou bez starostí.

Co dělá cestovní kancelář

Cestovní kanceláře organizují a pořádají zájezdy, které zákazníkům prodávají samy nebo prostřednictvím cestovních agentur. Za zájezd se považuje kombinace alespoň dvou služeb cestovního ruchu jako doprava, ubytování či průvodce, která se prodává za soubornou cenu. Zájezd trvá minimálně 24 hodin nebo zahrnuje ubytování přes noc.

Zájezdy smí pořádat pouze cestovní kanceláře, jde o koncesovanou živnost. Cestovní agentury přeprodávají zájezdy za provizi a obvykle nabízejí zájezdy více cestovních kanceláří. Ať už si dovolenou objednáte u cestovní kanceláře nebo agentury, cestovní smlouva bude vždy uzavřena přímo s cestovní kanceláří. Ta musí mít sjednané pojištění proti úpadku.

Chcete, aby vaše vysněná dovolená v zahraničí proběhla bez stresu a komplikací? Pak čtěte naše tipy níže.

Výhody cestování s cestovní kanceláří

Koupit zájezd přes cestovku, nebo vyrazit na vlastní pěst? Toto dilema řeší mnoho cestovatelů, my vám ale prozradíme, kdy se vyplatí cestovat s cestovní kanceláří.

Plánování dovolené po vlastní ose zabere spoustu času, musíte totiž zařídit vše od nákupu levných letenek přes rezervaci hotelu až po výběr restaurací a výletů. Pokud jedete na dovolenou s cestovní kanceláří, stačí si zájezd vybrat, objednat a zaplatit. Cestovní kancelář vyřeší všechny formality za vás, vy tak ušetříte cenný čas a dovolenou si užijete naplno.

Vždy máte k dispozici delegáta, který vám pomůže vyřešit případné problémy na místě. Nemusíte tedy znát jazyk zvolené destinace.

Při koupi zájezdu vás nepřekvapí nečekané výdaje, jelikož vše podstatné je zahrnuto v ceně zájezdu.

A kdyby se dovolená přece jen nepovedla, máte právo zájezd do 6 měsíců po návratu reklamovat a požadovat náhradu ztráty radosti z dovolené.

Cestovní kancelář výběr

Při vybírání dovolené zkontrolujte, zda má cestovní kancelář kvalitní pojištění proti úpadku. Sjednané pojištění je pro cestovní kanceláře sice povinné, realita tomu ale vždy neodpovídá. Pokud chcete mít jistotu, že o vás bude dobře postaráno, zvolte některou z předních cestovních kanceláří, mezi které patří Čedok, Fisher, Blue Style, Alexandria či Exim Tours.

Nechte si předložit certifikát o pojištění proti úpadku a jeho platnost zkontrolujte na stránkách příslušné pojišťovny. Pozorně si také přečtěte samotnou cestovní smlouvu a podrobně se podívejte na způsob uplatnění nároků v případě, že se cestovka dostane do problémů.

Některé zavedené cestovní kanceláře vracejí svým zákazníkům část utracených peněz zpět prostřednictvím cashbacku. Tuto službu nabízí Expedia, Tripsta, České kormidlo nebo Rideways.

Pozor si dejte i při výběru cestovního pojištění, které slouží ke krytí léčebných výloh, ztráty zavazadel či odpovědnosti za škodu. Cestovní kanceláře ho k zájezdům zpravidla nabízejí automaticky, ne vždy je však nejvýhodnější. V takovém případě ho můžete odmítnout a sjednat si cestovní pojištění online sami.

Jak na výběr dovolené

Nabídka zájezdů cestovních kanceláří je v poslední době opravdu pestrá. Vybírat můžete z pobytových a poznávacích zájezdů, vyzkoušet aktivní či exotickou dovolenou, nebo si nechat připravit dovolenou na míru. Aktuálním trendem jsou také tematické dovolené pro rodiny s dětmi, seniory či nadšené sportovce.

Pokud chcete volit levnější variantu, nabízí se například dovolená v Itálii nebo Chorvatsku. Mezi další oblíbené destinace patří Slovensko, Řecko a Egypt, v zimě čeští turisté nejčastěji vyrážejí do exotičtějších destinací jako Thajsko, Kuba či Bali nebo na lyžařské pobyty. Ubytování v těchto destinacích snadno zarezervujete přes Booking.com.

Výrazně ušetříte, pokud si dovolenou objednáte s dostatečným předstihem jako first minute, nebo ji naopak zakoupíte těsně před odjezdem v last minute nabídce.

Ať už vás láká dovolená u moře, na horách či ve městě, v široké nabídce zájezdů určitě najdete dovolenou podle vašich představ.

Chcete přijít o odměnu až 15 % z každého nákupu na internetu?

Stačí se zdarma zaregistrovat a o žádné odměny již nikdy nepřijdete.

+ navíc 300 Kč za registraci

- nebo -
Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
Máte již účet? Přihlaste se