Nebankovní půjčky bez registru

Když potřebujete víc peněz, než máte sami k dispozici, je skvělým řešením půjčka. Peníze získáte rychle, relativně jednoduše a legálně (což se většinou hodí). Finanční trh je různorodý a způsobů, jak si půjčit, není málo. S Tipli budete mít přehled o tom, jaké máte možnosti.

Nebankovní půjčky bez registru

Co je to půjčka?

Půjčka“ je hovorové pojmenování pro produkt, jehož základem je půjčení peněz. Ve finančním světě se ale nejčastěji používá označení „úvěr“. Úvěr je půjčka s úrokem.

Úvěrů existuje spoustu. Dělí se podle způsobu, jakým jsou čerpány, finanční sumy nebo použití. Lze se tak setkat například s úvěrem na bydlení, mikroúvěrem, kreditními kartami a spoustou dalších produktů.

Kdo poskytuje půjčky?

Na trhu figuruje řada společností, která vám ochotně půjčí, kolik budete potřebovat. Mnohé firmy jsou solidní, dobře zavedené a oblíbené. Ale jsou i takové, před kterými je lepší mít se na pozoru.

  • Půjčku si v prvé řadě můžete vzít od banky. Mnohé banky v Česku nabízejí různé druhy úvěrů, z nichž se každý hodí v jiné situaci. Mnohdy zjistíte, že je výhodnější varianta, která se na první pohled zdá zdlouhavá a komplikovaná.
  • Kromě bank nabízejí půjčky i nebankovní společnosti. V dnešní době není důvod se nebankovním půjčkám bránit. Díky tomu, že se určitá společnost specializuje na úvěrové služby, může často nastavit lepší podmínky, vyřídit vše rychleji, nebo s menším úrokem.

úrok – cena za půjčku

úroková sazba

Úrok je částka, o kterou se při vracení navýší půjčená suma. Jinak řečeno, úrok jsou peníze, které zaplatíte navíc ke vracené částce (ale nepatří sem poplatky).

Pro většinu finančních institucí jsou úroky hlavním zdrojem příjmu. Funguje to jednoduše: Když lidé vracejí víc, než si půjčili, instituce na tom vydělá. Zákazníci jsou ochotní na tuto praxi přistoupit, protože půjčku získají hned, a navíc ji nevracejí najednou, ale ve splátkách.

V praxi se ale většinou nehovoří o celkovém úroku, ale uvádí se úroková sazba. Ta je v procentech ve vztahu k půjčené částce (jistině). Čím menším úroková sazba, tím levnější je půjčka.

Bankovní půjčky

Bankovní půjčka

Banky nabízejí řadu různých půjček. Ať už se jedná o nejběžnější spotřebitelské úvěry, podnikatelský úvěr, nebo třeba hypotéky. Klient získá od banky peníze, zatímco banka vydělá na úrocích a poplatcích spojených s administrativou.

Největší výhodou bankovních půjček je bezrizikovost. Banky jsou přísně kontrolovány, což zaručuje, že klienty nepodvedou, nenastaví absurdní úvěrové podmínky a budou jednat solidně. Co banky smí a nesmí upravuje Zákon o bankách (21/1992 Sb.). Mimo ten funguje v ČR i další rozsáhlá legislativa, upravující obchodování s financemi.

Činnost bank kontroluje Česká národní banka. Uděluje bankovní licenci, stanovuje doporučení pro bankovní produkty a může také rozhodnout, za nebude bankovní licence nějaké instituci odebrána.

Přísná pravidla, jimiž se musí banky řídit, se promítají i do pravidel, kterými se musí řídit jejich klienti. Banky si vybírají, komu půjčí peníze, protože chtějí mít jistotu, že se jim investice vyplatí. Získat půjčku u banky proto není tak jednoduché, jak si ji vzít u nebankovní společnosti.

Poskytovatelé bankovních půjček

Už z názvu je jasné, že bankovní půjčku seženete u banky. Jejich výhodou je spolehlivost, bezpečnost a relativně nízký úrok. To se nicméně promítá v přísnějších podmínkách pro jejich získání.

Prohlédnout banky v ČR

Air bank půjčka

Zařídit si půjčku u Air bank není problém. Můžete to udělat standardně na pobočce, po telefonu, nebo online. Vše urychlíte, když si předem připravíte potřebné doklady (informace o nich najdete na stránkách banky). Peníze ze schválené půjčky můžete mít na účtu už během hodiny.

Za včasné splácení nabízí Air bank slevu až 1 % z úroků. Půjčku můžete najednou splatit kdykoliv a zadarmo. Neplatíte ani za mimořádné splátky či za změnu jejich výše. A bezplatné je i sjednání a vedení půjčky.

Úvěry nad 200 tisíc můžete získat s úrokem už od 4,8 %. A například hypotéka na 1,5 milionu bude mít úrok kolem 2,4 %.

ČSOB půjčka

Oblíbená česká banka nabízí půjčky vhodné pro různé situace. Ve svém portfoliu má ČSOB jak klasické spotřebitelské úvěry, tak také řadu účelových úvěrů a také samozřejmě možnost půjčování prostřednictvím kreditních karet a kontokorentu.

Máte-li představu, co chcete zaplatit, zvažte účelové úvěry jako je Autopůjčka či Půjčka pro hezčí domov. S tou dosáhnete bez zajištění až na 1 milion korun. S Půjčkou na cokoliv seženete peníze nezávisle na financované věci. Získat můžete až 800 tisíc korun. Navíc máte možnost měnit splátky nebo je posouvat. Budete-li ale platit včas, vrátí vám banka ročně 1 splátku, případně i všechny úroky, to, když splatíte půjčku do 3 měsíců.

Bankovní půjčka ČSOB

Česká Spořitelna půjčka

Superrychlé vyřízení půjčky nabízí Česká spořitelna.. Peníze můžete mít do patnácti minut – jak při sjednání půjčky online, tak i na pobočce. Česká spořitelna nabízí také jeden z nejnižších úroků na trhu – od 5,9 %. Půjčit si můžete až 800 tisíc. Máte-li ale výjimečně dobrou bonitu, je banka ochotná půjčit individuálně až 2,5 milionu.

Ušetřit můžete s účelovým úvěrem. Stačí, když bance doložíte, za co půjčené peníze utratíte. Slevu až 2 % z úrokové sazby dostanete třeba na rekonstrukci bytu, nebo nákup auta.

Pokud chcete jen malou půjčku, můžete si vyřídit kreditní kartu, povolené přečerpání účtu, nebo Peníze na klik. Když to budete potřebovat, půjčíte si online až do 50 tisíc.

TIP: Zvažte půjčku u banky, u které už máte účet. Když "hromadíte" služby, můžete získat slevy.

Era půjčka

Finance jednoduše poskytne i Era, známá také jako Poštovní spořitelna. Era i Poškotvní spořitelna jsou značky patřící ČSOB, ta ale brand Era postupně opouští. Nelekejte se proto, když například na pobočce uvidíte jinou ceduli.

Základní úvěr od Ery(=Poštovní spořitelny) se jmenuje Poštovní půjčka. Stejně jako v případě České spořitelny, i Era poskytne peníze do 15 minut od sjednání. Bez zajištění si lze půjčit až 800 tisíc, přičemž splátky si můžete rozložit i na 8 let.

Okamžitý přístup k penězům můžete mít i prostřednictvím kreditní karty nebo kontokorentu. Plánujete-li finance investovat do svého domova, je nejlepší Poštovní půjčka na bydlení.

mBank půjčka

Bankovní půjčka mBank

Bezkonkurenční nabídkumBank pro všechny, kteří si u ní půjčují poprvé. Noví zákazníci získají až 40 tisíc s nulovým úrokem. Za půjčku zaplatí jen 800 jako poplatek bance. Pro všechny ostatní je k dispozici neúčelový spotřebitelský úvěr. Zlevnit ho lze například připojeným pojištěním.

S mPůjčkou Plus dopředu víte, kolik zaplatíte. Na webu banky najdete přehlednou tabulku úrokových sazeb. Dejte si jen pozor, zda se vám zobrazují nabídky, které obsahují slevu díky pojištění, nebo ty bez ní.

Chcete-li mít možnost rychlého úvěru na zboží, využijete kreditní karty. K těm svým nabízí mBank i pojištění nebo asistenční služby zdarma.

Půjčka bez registru aneb nebankovní půjčka

Půjčka bez registru aneb nebankovní půjčka

Chtěli jste si půjčit u banky, ale ta úvěr neschválila. Co teď? Můžete s prosíkem obcházet rodinu a přátele, nebo si jednoduše půjčíte od nebankovní společnosti.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč banky odmítají poskytnou úvěr, jsou nedostatečné příjmy žadatele. Pracujete-li například nárazově jenom v určitém období, můžete mít při žádosti o bankovní půjčku problém. Řešením je půjčka bez doložení příjmů.

Většina bank kontroluje bonitu žadatelů tím, že nahlíží do seznamů dlužníků. Tím největším je Centrální registr dlužníků České republiky. Existují ale i menší databáze či seznamy exekucí. Instituce si navíc mohou vést také interní záznamy. Některé společnosti ale do databází nenahlíží a plně důvěřují klientům, že částku splatí. Půjčit si u nich je tedy jednodušší než u banky.

Půjčka bez registru sebou ale nese také nevýhody. Tou hlavní je vyšší úrok v porovnání s půjčkami bankovními. Když finanční společnosti poskytují půjčky „komukoliv“, podstupují tím riziko, které si vynahrazují vyššími úrokovými sazbami.

Pozor na podvodníky

To poslední, co můžete potřebovat, je stát se obětí finančního podvodu. Již bylo řečeno, že v případě půjček od bank je riziko malé, jelikož banky jsou pod přísným dohledem. Pro nebankovní společnosti platí ale pravidla o něco méně striktní. Proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Nebankovní půjčky bez registru

Než si proto půjčíte u nebankovní společnosti, vše si důkladně prověřte. Je firma povědomá? Má solidní webové stránky (nebo se hemží podezřelými slovními obraty a vágními informacemi?). Jsou na webu kontaktní informace a detaily o společnosti? Tyto a další faktory by měly hrát roli ve výběru poskytovatele nebankovní půjčky.

Nebojte se ptát. Jaký je postup při nesplácení? "Poženou" vás před soud, nebo preferují mimosoudní vyrovnání? I takové informace mohou napovědět o kvalitě společnosti.

Půjčujte si jen od důvěryhodných společností. Upsat „svou duši“ někomu, o kom jste se dozvěděli z nálepky na semaforu, je velmi špatný nápad. Nejbezpečnější je půjčit si známé velké společnosti.

Zonky, půjčka od lidí

Zonky: Půjčte si od lidí

Stále oblíbenější formou nebankovních úvěrů jsou dnes tzv. „peer-to-peer půjčky“. Peníze, které si půjčíte, nepocházejí od jedné finanční společnosti, ale z kapsy jiných lidí. Firma, která takovou půjčku poskytuje, je vlastně jen zprostředkovatelem.

Půjčky od lidí jsou populární i v Česku. Známým poskytovatelem je společnost Zonky, reprezentovaná sympatickou zebrou. Zonky se vyplatí zájemcům o půjčku i těm, kteří půjčují. Klienti získají nižší úrok než v bance, zatímco věřitelé vydělávají díky úrokům stejným principem, jako banka.

Zonky nevýhody

Zonky půjčka peer-to-peer

Mínus půjčky od lidí je hlavně v tom, že se při jejím zařizování nepotkáte s finančním specialistou. Můžete tak třeba minout produkt, který by byl v dané situaci praktičtější.

Pro investory platí zejména běžná investiční rizika spojená s důvěryhodností dlužníků a celkovou stabilitou trhu. Čím větší investujete částku, tím více roste i riziko ztráty. Chcete-li se nebezpečí vyhnout, půjčujte přes Zonky jen menší obnosy. Promyšlená investice ale může přinášet pravidelné příjmy.

Další peer-to-peer půjčky

Na českém trhu fungují samozřejmě i další společnosti, které nabízejí půjčky od lidí. Od roku 2010 u nás funguje společnost Bankerat. Konkurencí je jí právě Zonky, nebo třeba Benefi či Prestito. A známý je i Žlutý meloun, který vznikl na Slovensku a k nám se dostal v roce 2016.

Kde si mohu půjčit?

Kromě stále oblíbenějších "půjček od lidí", si samozřejmě můžete vzít úvěr u banky, nebo třeba u nebankovní společnosti. Každé řešení má své výhody či nevýhody a je vhodné v jiné situaci.

Společnosti, které mi půjčí

Zesplatnění úvěru

Když nebudete peer-to-peer půjčku delší dobu splácet, hrozí vám, že bude takzvaně zesplatněna. V takovém případě už nemáte nárok na její postupné splácení, ale musíte zbývající částku zaplatit najednou. Navíc jsou se zesplatněním spojené i pokuty a sankce, počítané většinou jako procenta z dlužné částky.

Půjčka online

Půjčka online

Moderní doba nabízí také moderní finanční možnosti. Když si chcete půjčit, už chodit do banky, domlouvat si schůzky a vyslechnout si všechny reklamní nabídky na pobočkách. Stačí mít počítač nebo chytrý telefon a připojení k internetu. Půjčit si je jednodušší než dříve.

Opravdu rychlá půjčka

Předností úvěrů po internetu je jejich rychlost. Peníze můžete mít na účtu za několik minut – dříve, než byste vůbec došli do banky. Online půjčka je tak skvělým řešením pro každého, kdo potřebuje rychlou finanční injekci.

Nejvíce času vám zabere pravděpodobně vyplňování webového formuláře, samotné schválení půjčky nabízejí některé společnosti i v řádu minut.

Jak zařídit půjčku online

Údaje, které bude potřeba zadat, se u jednotlivých poskytovatelů drobně liší. V základě jde vždy o personálie jako jsou jméno, rodné číslo a adresa. Dále je třeba zanechat na sebe kontakt v podobě emailové adresy a telefonního čísla. Specifické je potom uvádění výše příjmu, rodinného stavu a dalších detailů.

TIP: Telefonní a emailový kontakt je při online žádosti o půjčku povinný. Je proto vhodné zařídit si jeden email speciálně na finanční záležitosti, abyste se vyhnuli nepořádku v komunikaci nebo případným nechtěným reklamním nabídkám.

Některé společnosti, zejména banky, nabízejí online půjčky jen stálé klientele a vyžadují, abyste k vyřízení úvěru použili internetové bankovnictví či bankovní aplikaci pro chytré mobily. Použití takového systému může žádost výrazně zjednodušit. Společnost už má vaše osobní údaje a ví také, v jaké jste finanční situaci.

Výhody na nevýhody půjčky online

Řada online úvěrů je nejen rychlá ale i velmi dostupná. Zejména nebankovní společnosti nabízejí online půjčky bez registru, na které dosáhnou i lidé s horší bonitou.

Setkat se ale můžete s vyšší úrokovou sazbou než u klasických půjček a také velmi krátkou dobou splácení. Pro někoho je užitečné, že bude mít půjčku za dva měsíce „z krku“, pro jiné se ale může stát krátká splatnost finanční pastí.

Půjčka online výhody a nevýhody

Dostupnost a jednoduchost úvěrů po internetu je velice zrádná, protože někdy vyvolává dojem, že „o nic nejde“. Opak je ale pravdou. Stále se jedná o právní závazek a opatrnost je více než namístě.

Už odcházíte?

Stačí pár vteřin pro získání odměn z vašich nákupů!

Vytvořte si zdarma účet na Tipli. Okamžitý přístup k odměnám až 33 % z nákupů v 1356 obchodech.

Platí na každý nákup a také na slevy a akce.

Registrací souhlasíte s podmínkami užití a se zpracováním osobních údajů.
nebo